Skocz do zawartości

Czerwona kontrolka oleju E87


kotu19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

jestem tu nowy i potrzebuję porady.

Zakupiłem BMW E87 116i u oszustów z AAAAuto. Po wyjechaniu z komisu i przejechaniu 3 km zapaliła się pomarańczowa kontrolka oleju.

Zjechałem na stację i zakupiłem olej. Niestety zanim poziom był prawidłowy dolałem całą bańkę 5l! Nie na raz oczywiście tylko na raty z wielkim zdziwieniem, teraz pokazuje 3/4 poziomu.

Po uzupełnieniu zapaliła się czerwona kontrolka. Zapala się po przejechaniu ok 8 km.

Po wystudzeniu silnika jest to samo-przejeżdża 8 km i się zapala.

Aktualnie oczywiście nie jeżdżę nim, walczę z oszustami ale to będzie niezła przeprawa.

Czy ktoś może mi poradzić co jest przyczyną takiego zachowania? I 5l oleju wlane - czy to w ogóle jest możliwe?

Samochód ma 145 tyś przebiegu i w historii z historiapojazdu.gov.pl nie wygląda na kręcony.

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem czy wiesz ale skoro kupiłeś bubel nie zaniżałeś ceny możesz podać ich do sądu i na 100 procent wygrasz.Zawieś auto do warsztatu niech przyjedzie rzeczoznawca i podajesz ich o zatajenie wad ukrytych. To już nie 20 lat temu że kupiłeś bubel i sam mmusisz sie martwić


https://www.auto-swiat.pl/porady/kupno-i-sprzedaz/kupiles-zlom/cr28l7d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Raczej nie. Poczytaj informacje umieszczone na tym forum o tym silniku. Pewnie rozsypały się slizgi rozrządu i pozapychały wszystko. Pewnie bez zdjęcia miski się nie obejdzie, nie mówiąc o wyczeszczeniu silnika z resztek.

Na serio wystarczy poczytać tu przygody użytkowników 116i i będziesz wiedział ze to najbardziej badziewny silnik z marnymi osiągami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co to za silnik? Od tego trzeba zacząć :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dalej nie wiadomo jakiego silnika to dotyczy, szkoda.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie,

Od 2 tygodni jestem posiadaczką BMW 116I 2009r. Dzisiaj jadąc do pracy zaświeciła mi się na czerwono kontrolka od oleju. Olej i wszystkie filtry były wymieniane ok. tydzien temu. Od mometu kupna do dzisiaj zrobiłam nim ok.200 km. Moje pytanie brzmi: czy to możliwe że problem z ciśnieniem oleju pojawił się nagle, czy sprzedający zataił to przede mną? Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o samochody :oops: Poczytałam troche na forum i boje się że czeka mnie naprawa/wymiana silnika i aż słabo mi się zrobiło.Czy w tym przypadku mogę powołac się na rękojmę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii jest w praktyce może być sąd.

Poszukaj było niedawno o rękojmi.

 

Tego się własnie obawiam. Nie wiadomo czy gra warta świeczki. Dzięki za info przeszukam forum

Mechanik wstępnie stwierdził że może to być problem z czujnikiem. Zmierzy ciśnienie manometrem i zobaczymy co wyjdzie. Ob to była głupota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W tym silniku często przyczyną jest zawór hydrauliczny. Jeżeli auto kupiłaś od handlarza to oczywiście masz prawo do zwrotu kasy lub jakiejś jej części przy założeniu, że naprawiasz. Jeżeli od osoby prywatnej to musisz mu udowodnić, że o tym wiedział (o wadzie auta) co jest ciężkie do zdobienia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęło 2 miesiące i problem powrócił. Wczoraj znowu zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju a mnie krew zalała.

Zadzwoniłam do mechanika i tak na szybko powiedzial że chyba trzeba silnik rozebrać :mad2: Czy ewentualna wymiana tego zaworu wiąże się z dużymi kosztami?I jak powiedziec mechanikowi że wyczytałam na forum o tym zaworze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam elektrozawór kosztuje ok 700 zł + wymiana.

Mógł też paść czujnik ciśnienia oleju (nie ten który wyświetla poziom w komputerze, tylko "roboczy") - koszt ok. 200 zł + robocizna.


Nie ignoruj tego, bo jeżdżenie z taką usterką może się źle skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Niestety stało sie to czego najbardziej się obawiałam. Silnik do wymiany. Koszty jak dla mnie masakryczne. Teraz rodzi sie pytanie czy gościu który mi go sprzedał wiedział o tej usterce. Mam ochotę wywalic ten samochód na złom.

 

A co konkretnie się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że wał jest krzywy. Ponoć to wada tych silników. Wału samego nie znalazł więc kupił używany silnik. Dzwoniłam do niego dzisiaj to klnie na czym świat stoi, bo silnik chodzi jak stary gruchot. Gościu od którego kupił ten silnik przywiózł mu rozrząd bo to on może się tłuc. Jeśli to nie pomoże to silnik do zwrotu i nie wiem co wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.