Skocz do zawartości

BMW e87 kilka pytań dla posiadaczy i osób w temacie


ulan_94

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,


Autko jest już u mnie od prawie 2 miesięcy, wiedza na jego temat co raz to większa, ale apetyt rośnie w miarę tak więc pomysłów mam co raz to więcej, a udany chip tylko mnie zmotywował do dalszego działania. Także po kolei :)


1a. Jak wygląda montaż elektrycznych lusterek? Z tego co czytałem kabelkami trzeba się bawić tylko przy lusterku od strony pasażera. Ktoś takowy zabieg robił? Rozumiem, że na oryginalnych lusterkach nie można zamontować takowego mechanizmu ?

1b. Podświetlanie wbudowane w spód lusterek, i oświetlanie auta przy otwieraniu. Była ta opcja w tym modelu? Jeśli tak czy trudno jest to podłączyć?


P.S. Przy okazji pytanie czy w podziemnym garażu przy użyciu podstawowych narzędzi jestem w stanie sprawdzić dlaczego mi nie działa podgrzewanie prawego lusterka?


2. Jak wygląda montaż przedniego zderzaka z czujnikami parkowania ? Z tyłu mam czujniki, ale jednak wolałbym ,aby były i z przodu. Czy po zakupie takiego zderzaka z czujnikami trudne jest podłączenie całej elektroniki?


3a. Mam Radio Buisness o ile nagłośnienie z przodu jest zdecydowanie dobre (kupiłem samochód z systemem audio i wzmacniaczem), ale wsadziłbym chętnie Proffesional i z tyłu na półkę wrzucił coś co jakkolwiek gra (np. 2 głośniki z tweeterem, lub same tweetery. Niskich tonów mam, aż zbyt dużo na ten moment).

3b. Pozostając przy temacie Radia czy przy Professional była już opcja odbierania połączeń (Bluetooth)? Czy jest to dość trudna zabawa?

https://www.mdecoder.com/decode/e315589 tutaj podobno można to jakoś sprawdzić, jest to powiązane z jakimś Comboxem, jest ktoś w stanie mi wyjaśnić co to jest ?


4. Miałem oryginalne nerki i ktoś je pomalował na czarno, ale lakier schodzi. Dowiedziałem, się, że mogę tak robić w nieskończoność. Farba się tych nerek po prostu nie trzyma :/. Dlatego chcę kupić na allegro oryginalnie czarne nerki, pytanie czy ciężko je zamontować ?


To byłoby na tyle z pytań, które teraz mnie nurtują :p...


Czekam na odzew :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do wszelkich retrofitów trzeba mieć kogoś kto ci je zakoduje lub kupić kabel i nauczyć się samemu. Kabel przyda sie także do diagnozy, więc polecam kupno.

Co do lusterek wałkowane tysiące razy. Poleca. Poszukać w dziale E90, bo to elektronicznie te same auta. W skrócie trzeba kupić panel szyb z przyciskiem do składania, lusterka ze składaniem pasujące do twojego auta, czyli od E87. Fotochromu w środku nie masz więc odpada fotochrom zewnętrzny. Dodatkowo okablowanie drzwi pasażera lub midyfikacja bieżącego i kodowanie. Z tego co wiem oświetlenia zewnętrznego w lusterkach nigdy nie było w E87. Możesz założyć takie w klamki lub pociągnąć takie co się po otwarciu drzwi od dołu świeci.

Co do PDC z przodu to znowu trzeba kodować, no i wymienić moduł PDC w bagażniku po stronie pasażera na taki co o obsługuje przód. Pociągnąć całą wiązkę od przodu do bagażnika i dołożyć przycisk w konsoli. Nawet jak tego nie będziesz robił to polecam zajrzeć do tego modułu czy nie stoi w wodzie. Często tylne lampy lub wywietrznik przeciekają i go zalewają. Poczytaj na googlach o tym.

Combox dokłada się przy navi czyli opcjach wyposażenia s606 lub s609, żeby dodać sobie telefon, słuchanie muzyki po BT z telefonu, SMS, internet itp. Przy twoim radiu to nie zadziała.

Co do reszty to nie pomogę. Nerki lubie w oryginale. A na ucho mi słoń nadepnął, więc moje audio mi wystarcza, tylko że ja mam HiFi, wiec według mnie jest naprawdę OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie oświetlenia pod lusterkami w e87 nie było jedynie pod drzwiami (tym się zainteresuję ).

Czujniki odpuszczę...


Combox, nie zadziała przy moim radiu, a przy Proffesional? Czy potrzebuje bardziej się wgłębić w temat, żeby mieć to Bluetooth?

Dodam, że generalnie z samą muzyką sobie poradziłem podłączając urządzenie Xiaomi pod aux i w sumie jeśli chodzi o muzykę to działa, ale brakuje mi tego zestawu głośnomówiącego :/...


Ja szczerze nie wiem jakie mam audio, pod światło czasem widzę firmę Tweeterów, ale nie mogę się doczytać. Wiem tylko, że w bagażniku siedzi wzmacniacz 1000W i podobno było to robione w jakieś firmie profesjonalnie, nie w garażu (tutaj osobny temat bo mam w planach do jakiegoś elektryka podjechać, żeby to wszystko mi sprawdził, żebym wiedział co w trawie piszczy)



EDIT:


Znalazłem taki filmik z demontażu luster. Może spróbuje też wyciągnąć to niedziałające i sprawdzę styki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.