Skocz do zawartości

bmw e87, brak paliwa


ar2ur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam straszny problem z BMW 120d e87 z 2005 roku, silnik m47.

Moja bateria padla i odpalalem auto uzywajac DBPOWER 1200, niestety starter wybuchł i na tablicy rozdzielczej pojawila sie kontrolka silnika.Auto kreci ale nie odpala.

Sprawdzilem bezpieczniki i przekazniki multimetrem i jeden od wycieraczek byl padniety ( ten niebieski duży (Relay)),



Pierwszy mechanik odczytal blad 4b90/presen rail pressure monitoring on engine start....i to tyle.

Drugi mechanik ponoc zrobil profesjonalny test i podal bledy:


4B90 Digital Diesel Electronics (DDE): rail pressure monitoring on engine start Absent

A6CF Junction Box Electronics (JBE): AUC (Automatic Air Recirculation Control) sensor Absent

A6D1 Junction Box Electronics (JBE): auxiliary water pump present

6294 EKPS (Fuel Pump Control Module): control current too low Absent

Kazal wymienic pompe paliwa a jak nie podziala to Fuel Pump module. Obydwa wymieniłem .... i [BAD], jest jak bylo. Prosze o pomoc ....co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak przed wybuchem palił dobrze to może bezlieczniki na akumulatorze sprawdź. W bagażniku masz taką puszkę u góry akumulatora przymocowaną. Jak ją rozbierzesz to zobaczysz duże bezpieczniki 250A. Zmierz czy one są sprawne. Interesuje nas bezpiecznik F108 bo on zasila pompe i z tego co widze jest tylko do tego.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-120d-sha/AiqGARJU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybka odpowiedz. Niestety bezpieczniki na akumulatorze ( blaszka z 4-rema końcami jest sprawna). Reszta bezpieczników sprawdzona multimetrem i niby działają. Postanowilam zamowic i wymienic ten główny czarny przekaznik w skrzynce ( w schowku na rękawiczki) oraz ten niebieski w puszce pod maska ( to jest w sumie jedyny przekaznik ktory tam sie znajduje)... Niby sprawne i opory tez w normie ...ale juz nie wiem sam co robic.

Czy w moim aucie wystepuje tak zwana pre-supply fuel pump? Auto wczesniej wydawalo rozne mechaniczne dźwięki spod deski rozdzielczej ( po włożeniu kluczyka) oraz klikniecie, teraz jest tylko cisza. Inne sugestie? Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie masz pompy progowej, tylko w zbiorniku. Jest w ogóle na niej napięcie? Jak tak i pracuje to warto zajrzeć do zaworu na pompie cr 13517787186 oraz do zaworu na listwie cr 13537805733.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.