Skocz do zawartości

Lepsze głośniki basowe


maniek6600

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy szukam lepszych głośników basowych wkładanych pod siedzenie. Obecnie grają i nawet nieżle ale szukam czegoś mocniejszego.

Wiem że lepiej by było gdybym dołożył suba lub wymienił głośniki w drzwiach ale tam mi dobrze gra. Chciałbym tylko wymienić głośniki basowe na lepsze.Czytałem że niby lepsze są Alpine


https://allegro.pl/oferta/alpine-glosniki-bmw-e87-e88-e90-e91-e92-e93-e60-7726280198


lub audison


https://allegro.pl/oferta/glosniki-bmw-e81-e82-e90-e91-e92-e60-e61-pod-fotel-7255446103


Co doradzicie ? Czy będą lepsze? Zaznaczam gra u mnie przyzwoicie tylko chciałbym wiecej basu.

Mam subwofer Rockford P3 wraz z monoblokiem ale nie wejdzie mi do bagażnika ( cabrio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Zacznijmy od tego jaką masz w aucie wersję nagłośnienia?


Bo jak zwykłe stereo to wymiana głośników nic nie pomoże.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale pisałem iż nagłośnienie które posiadam jest zadowalające. Chciałbym tylko dołożyć lepsze głośniki basowe nic więcej.


Mam skrzynkę Rockford P3 wraz w wzmacniaczem monoblock ale z racji iż mam cabrio miejsca w bagażniku jest bardzo mało. W ostateczności wezmę sygnał z głośników basowych pod siedzenieami i podłączę sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiesz . Od wersji audio wiele zależy.

Weźmiesz sygnał z głośników pod fotelami ale nie obetniesz niskich tonów z głośników w drzwiach . Będa grały średnio.

Do tego odłączysz głośniki pod fotelami co zmieni ilość omów co też nie pomoże.


Twoje głośniki pod fotelami obecnie grają całym pasmem a nie tylko basem.

Zresztą dokładnie tym samym co głośniki w drzwiach < jednym kablem to jest zasilane>


Sens by miało przekodować audio na hifi co obetnie basy z małych głośników a z radia zasilić wzmacniacz i dać lepsze głośniki pod fotele z tego wzmacniacza.


Co do głośników to seryjne głośniki logic7 dają sobie świetnie radę. Ale nawet jak dasz głośniki od hifi to już będzie przepaść.


Dobre są też głośniki z x5 < ccr> bo to pełne 20cm średnicy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słuchałem pod fotelami grają samym basem. Rozbierałem i słuchałem. Brak średnich i wysokich tonów. Nagłośnienie to nie wiem jakie mam. WIem że mam radio busines wraz z nawigacją wysuwaną. Na iDrivemam tyko regulacje niskie i wysokie oraz przód i tył no i lewy i prawy.


p..s słuchałem głośnika w drzwiach i dam soebie głowę sćiąc iż nie gra basem


Uważam że nagłośnienie jest zadowalające ale ja lubię bas....I dlatego .


Generalnie wyszło tak iż będę przerabiał skrzynkę do głośnika by do cabrio weszło. SYgnał wezmę z głośników pod fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To co słyszysz z głośników wynika z budowy głośników.

Najlepiej by było rozkodować vin i sprawdzić co masz za audio?

Lub zdjąć osłony głośników pod fotelami i sprawdzić co tam siedzi?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głośnika wysokotonowego nie jest wymagana obudowa. Gra przodem jak i do głosnika średniotonowegp. Co do basu i owszem ale to zależy od strojenia.



ps.....Ale mnie zaciekawiłeś ...przekodować audio na hi fi..... To jest możliwe? Czytałem ale trzeba dodać wzmacniacz. Więc odpuszczam.....


Ale jeszcze jedno pytanie. NIe mam głośników wysokotonowych w słupkach drzwi. Chciałem doposażyć lecz nie widzę na allegro obudowy tego głośnika czyli zaślepki słupka....Głośnik bym dobrał kondensator również...Tylko skąd maskownicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.