Skocz do zawartości

Olej pmo


bzbe

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździ ktoś na tym oleju ? Niby klasa wyżej niż motul/liqui moly( mowa o normalnych olejach nie do sportu)nie mówiąc o castrolu i cena bardzo dobra. Jak ktoś się zna lub jeździ na nim słucham opini bo już i tak zamówiłem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam dwóch autach i niedługo w trzecim też przechodzę na PMO. W jednym aucie (BMW) przeszedlem z Castrola a w drugim z Motula (w VW), w obu autach na plus kultura pracy a w tym co był Motul spadło zużycie oleju. Jak dla mnie to wystarczący powód aby w 3 samochodzie też przejść na PMO ;)


Co do parametrów to można sobie przeczesać karty techniczne, na papierze wygląda podobnie jak Motul, chociaż miejscami wypada trochę lepiej. Do tego ma spory udział baz PAO a cenowo wychodzi taniej, więc na to pytanie już odpowiedz sobie sam czy warto czy nie wart :D


P.S Jak kupiłeś możesz się podzielić spostrzeżeniami, chętnie dowiem się jak u Ciebie w silniku się sprawuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ogólnie mówi się, że oleje 5w40 lepiej nadają sie na lato bo ten parametr w40 mówi o tym jak zachowuje się olej w wysokich temperaturach. Więc stąd pomysł aby go wybrać.


PMO 5w40 w temperaturze 100 stopni ma lepkość kinematyczą 13,90 czyli bardzo wysoką (jedną z lepszych jakie spotkałem), co znaczy, że w 100 stopniach ten olej będzię bardzo lepki a wiadomo, że latem olej ma trochę wiekszą temperaturę niż zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja mam 5w30 c3 w 118d 143km porównania nie mam jak wcześniej bo odrazu dałem do zmiany rozrządu i filtry oleje, chodzi ładnie i oleju nie bierze czy to olej z polki liqui moly czy motul to się okaże z czasem opini jest dużo pozytywnych wprowadzają nowe oleje extreme jakieś wiec może akurat za dobre pieniądze i dobra jakość. Jak ktoś się zna na tych specyfikacjach to niech się wypowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No parametry ma jedne z lepszych. Moim zdaniem Motul czy Liqui Moly to jest półka niżej. PMO bardziej porównałbym do marek typu prawdziwie premium typu Penrite czy Amsoil, które kosztują blisko 200 zł.


Ja na PMO zrobiłem już kilka wymian i to w kilku autach i w każdym widzę pozytywy, więc wiem, że parametry nie tylko na papierze ma dobre ;)


A jeśli pytasz o same parametry to zawsze możesz sobie porównać karty techniczne PMO i innych olejów. To czym PMO mnie przekonało (jeszcze kiedyś jak wahałem się nad tym olejem) to przede wszystkim:


-indek lepkości

-lepkość w 100 st.

-NOACK

-HTHS

-i spora zawartosć baz PAO jak na taką cenę. Do tego teraz wprowadzili olej 100% PAO to już w ogóle będzie kosmos moim zdaniem.


Ja jestem bardzo zadowolony z tego oleju i mam nadzieję, że utrzymaja swoją jakość bo w tej cenie są naprawdę bardzo rozsnądnym wyborem ;)


P.S Ostatnio widziałem w hurtowni 5w40 około 100 zł :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.