Skocz do zawartości

BMW E87 Polskie menu?


damianplastek87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sukces! udało się połaczyć i pobrać ecu. Jeszcze chciałbym dopytać o folder WORK w ncsexpert. Z tego co rozumiem to tam zapisywane są pilki, można je tam edytowac i po edycji wysłać do samochodu? Dobrze to rozumiem? Po każdym czytaniu ecu powinno się czyścić ten folder zeby przez przypadek do innego samochodu złych plików nie wysłać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do pliku work zczytywany jest plik FSW_PSW.TRC to jest to co jest w aucie. Potem edytujesz ten plik i zapisujesz go z rozszerzeniem MAN, czyli FSW_PSW.MAN . Z tego pliku jest wgywane do auta. Ja zapisuje sobie TRC w innym katalogu, żeby mieć kopie poprawnego jakby co. Po zakodowaniu kasujesz wszystko z oba z WORK. Ja tak robie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkei dzieki za info, a nie dopytalem jaki plik usunac. Skoro z pliku .MAN jest wgrywane do samchodu info to .MAN zawsze usuwac zeby sie nic nie pomieszalo?


i jeszcze zapytam bo średnio to póki co ogarniam. Jak pojawia się lista modułów czy ecu ( nie wiem jak to nazwac ) np tam gdzie ustawiałem wyświetalnie cyfrowej prędkosći samochodu było to w KOMBI. i pytanie po co wybiera się jeden moduł? czy dane z tego modułu sa zapisywane tylko w FSW_PSW.TRC czy ogolnie wszystkie ustawienia samochodu? jesli wszystkie to po co te podziały na moduły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko z modułu, który wybierzesz zapisywane są do pliku.

Dokładnie żeby sobie nie namieszać usuwam. Co prawda zawsze możesz pustym plikiem man pojechać i przywróci ustawienia na podstawie tego co masz w wyposażeniu (kody FA) zapisane. Tylko, że wtedy wszystko co pozmieniałeś robisz od nowa. Nigdy nie klikaj PROCES CAR, rób zawsze pojedyncze moduły przez PROCES ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1 NCSem Zczytaj CICa

2 Otwórz folder WORK

3 Otwórz folder TRC - zaznacz wszystko , skopiuj

4 Otwórz folder TRC MAN wklej

5 Wyszukaj wpisy LANGUAGE

6 Możesz dopisać język lub zmienić istniejący

7 LANGUAGE_4

nicht_aktiv zmień na polnisch

8 Jeśli chcesz żeby Polski był najważniejszym językiem w jednostce to LANGUAGE_MASTER

zmień na polnisch

9 Zamknij folder i zapisz

10 Wróć do NCSa i SG kodieren

11 CIC się restartuje

12 Ustaw w menu język PL

 

5 Wyszukaj wpisy LANGUAGE

6 Możesz dopisać język lub zmienić istniejący

7 LANGUAGE_4


mam pytanie o to, zeby te wpisy z LANGUAGE sie pojawiły trzeba najpierw załadować informacje z samochodu? z jakiego ecu dokładnie je pobrać? w pierwszym punkcie jest zeby czytac cica, ale jak sie do niego dobrac u mnie z tego co pamietam nie bylo nigdzie CIC w ecu


3 Otwórz folder TRC - zaznacz wszystko , skopiuj

4 Otwórz folder TRC MAN wklej - u mnie nie ma folderu TRC ani TRC MAN. chodzi o plik FSW_PSW.TRC i FSW_PSW.MAN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pobierasz mapę lub kupujesz na USB .

Pewnie będziesz jeszcze potrzebował kod FSC , ale to się okaże jak włożysz pendreiv z danymi do gniazda USB w aucie .

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=357860

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Tak ma być. Korzystasz z jakiejs instrukcji? Wybierasz pierwszą z góry CAS. Dopiero po tej operacji masz wybór modułów, które możesz modyfikować. Instrukcji jest pełno. Ncs jest mało intuicyjny. Tu jest dokładanie CIC pokazane


http://obd365.eklablog.com/retrofit-bmw-e89-cic-with-ncs-expert-software-a126159438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.