Skocz do zawartości

[BMW E87] Jaki akumulator wybrać ?


gawlica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zapytanie,czy orientujecie sie jakiej mocy rozruchowaje potrzebuje akumulator do 120i i gdzie sie znajduje bo jestem nowym wlascicielem a otwarcie maski mi niec nie pomogło.Dlaczego takie pytanie? Mam kilka błedów palacych sie ( abs,poduszki,i bocznej szyby) i samochod ma ma problemy z zapalaniem czasami kreci i nie chce zapalic i np w momecie wcisnienia START,podczas krecenie wył radio i nagle zaskoczył,wiec moje pytanie czy to akumulator czy te błedy?

pomocy bo to robi sie kłopotliwe i co dziwne to były własciciel mi gwarantuje ze nic takiego u niego z autem sie nie dzialo(wierze mu bo to znajomy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

poszukaj w bagarzniku :cool2:

 

jedz najpierw wykasowac te bledy - i tak musisz to zrobic - a po tym zobaczysz czy to moglo miec jakis wplyw na odpalanie auta

zasadniczo jesli auku bylby do wymiany to by ci rozrusznik nie krecil

Edytowane przez czestek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator z tyłu (przyczynia się do tego słynnego wyważenia 50:50),zamiast koła zapasowego.A bieguny do podładowania gdzieś z przodu są,po prawej stronie pod maską-patrząc od strony kierowcy.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,w niektórych biorą za to a wniektórych nie (ale sprawdzałem tylko w połączeniu z wymiana np.: płynu gdy chodziło o skasowanie kontrolki).Mylślę,że coś na pewno wezma;-).

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
I wszystkie ustawienia spersonalizowane w aucie, czyli jednostki, daty, godziny, ustawienia home lights, również equalizer powinien się wyzerować. Skasuje się wszystko to co ustawiałeś... ale pamięci komputera sterującego silnikiem się nie skasuje odłączeniem akku.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam , stałam się wymarzoną posiadaczka bemeczki jedyneczki-marzyłam o tym od 3 lat i moje marzenie sie zisciło........ale obecnie mam samochód 40 dni i 1 awaria nie wiem co zrobic , bo chłopa w pobliżu nie ma :D

 

wsiadam do auta i problem zakręcił i zdechł teraz już nawet nie kreci światła się pala w środku kontrolki radio ale problem z tym ze nie odpalił

?

i teraz tak mam nadzieje ze to akumulator - bo dziś wszytko chodziło na fullll.... natomiast pytanie brzmi jaki mam kupić ten akumulator, i po 2 jak go wymienić? czy nie rozkoduje się immobilizer jak rozłącze akumulator?

 

kolejne pytanie czy jest gdzieś wykaz kontrolek bo mogą mi trójkąt a w środku ten znaczek od klimy co to możne być :shock: :cry2: ?

:arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli chodzi o akumulator zawsze można sprawdzić w instrukcji obsługi lub w bagażniku, pod klapą :)

Ja polecam zadzwonić do ASO BMW i spytać co i jak, zbliża się zima, więc mają bardzo ciekawe oferty i oczywiście przywrócą autko do idealnego stanu :)

Samochód jest z 2006 roku więc jest jeszcze assistance który też pomaga w takich sytuacjach.

 

Ps. Jeżeli chodzi o instrukcję można ja pobrać z internetu, jest dużo informacji gdzie i jak na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak wygląda ten znaczek ?? czy taki trójkąt ze śnieżynką w środku?? jeżeli tak to wyskakuje zawsze jak temp. na zewnątrz spada poniżej 3*C

Po drugie, jak odłączysz aku. to Ci się skasują ustawienia, radia, chyba godzina i data, tyle.

Tu wystawiłem instrukcje, częstuj się http://www.sendspace.com/file/px1v9d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 120d ma być akumulator ( - +) 12V 80Ah 700A

Jeżeli to tylko akumulator to wymiana na nowy da dodatkowo spokój w zimie, ja mam taki akumulator i w zeszłym roku przy -30C w zimie palił od pierwszego strzału i zero stresu rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aby nie mieć niespodzianek dobrze jest na czas wymiany podłączyć inny akumulator do zacisków z przodu, ale wtedy ostrożnie z klemami bo będą pod napięciem i zwarcie ich ze sobą, lub plusowej do masy może sporo kosztować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups....... ciakwe czy mi działa :D :lol:

nie sprawdzałam :nienie:

u mnie próbował zaskoczyć i przesuwał się tylko kawałek ...

 

innym razem musiałem odłączyć aku na jakieś 20 min , po podłączeniu ponownie wszystko działało ,łącznie z szyberkiem :roll:

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

781,90 PLN - 80Ah

 

na przyszłość, tu sprawdzamy numery części:

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E87N/5-doors/Europe/120d-N47/LHD/N/2009/february/browse/vehicle_electrical_system/original_bmw_battery_filled/

 

tu sprawdzamy aktualną cene w PLN

 

http://www.boxer-parts.eu/koszyk.php?msg=dodano

 

czy żelowy czy naturalny - różnicy chyba dużej nie ma, kwestia budowy, w żelowym nie ma żelu jako żelu tylko elektrolit jest zalany w celach w których jest coś w rodzaju włókniny czy czegos tam co powoduje jakby płyn był bardziej gesty

 

jesli chodzi o wymianę aku to trzeba zrobić adaptacje bo auto pamięta parametry, ładowanie starego (np. niedomagającego) aku. Jeśli tego nie zrobisz to predzej czy później z nowym aku będzie problem.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.