Skocz do zawartości

[BMW E87] Jaki akumulator wybrać ?


gawlica

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem ostatnio takie doświadczenie ze zamontowalem nowe zwykle aku w start stop.

Miałem aku z innego pojazdu więc nie płacilem za próbę :lol:

Skończyło sie na zakupieniu AGM boscha bo zwykły był non stop rozladowany.

Nie polecam tego typu rozwiązania więc szykuj 500zl na AGM.



Varta e39 nie kosztuje tak drogo.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Można, tylko trzeba zmienić w sterowniku na zwykły aby system wiedział co siedzi w aucie, bez tego skutek j.w.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Finalnie nie kombinowałem i wleciał nowy Bosch 80Ah 800A AGM - koszt 660pln. Świeży temat, więc się nie wypowiem o żywotności itd. Ale fajnie mieć znowu sprawny aku :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moje pierwsze BMW. Potrzebuje wyjąć na chwilę akumulator. Zastanawiałem się czy nie rozkoduję radia czy innych problemów z elektroniką nie będzie. Mam Start/Stop. Czytam tutaj posty i piszecie o rejestrowaniu, programowania, padającym FRM... Jak więc wyjąć na chwilę bez problemów akumulator? Nie będę go doładowywał. Zamierzałem po wyjęciu podłączyć go za pomocą kabli rozruchowych do tych samych przewodów, klem-tak jakbym je przedłużył. Ale w aucie jest też wyprowadzenie pod maską. Czy mogę podłączyć dowolny akumulator pod te wyprowadzenia pod maską, bez odpalania auta, włączania zapłonu itd., Odłączyć akumulator w bagażniku, następnie ten oryginalny podłączyć spowrotem albo do tych samych przewodów w bagażniku za pomocą kabli rozruchowych lub do tych wyprowadzeń w bagażniku? Czy w ten sposób będzie bezpiecznie, nic nie rozkoduję i nie będę musiał rejestrować aku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podepnij się pod maską i wyciągaj aku, jak będziesz go ładował poza autem to musisz zapisać jego wymianę tak jakbyś włożył nowy. Nie masz zapewne u siebie delikatnego frm3, więc Ciebie to nie dotyczy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, przy halogenowych też występuje.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Podpiąłem drugi aku pod maską i odłączyłem w bagażniku. Autem tylko po podwórku manewrowałem, ale nie zauważyłem żadnych złych komunikatów czy żeby coś było nie tak. Jedynie przy odłączaniu klemy "+" od tej śruby w wanience w bagażniku (wymieniałem wanienke) gaśnie lampka w bagażniku. Czy coś jeszcze jest z tego zasilane nie wiem. W każdym razie wniosek taki, że spod maski prąd nie wszędzie dochodzi. Ale zakładam, że dotyczy to tylko jakiś drobiazgów typu właśnie lampka w bagażniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.