Skocz do zawartości

[E87] Amortyzatory


Tomsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie też szykuje się wymiana z tym, że z tyłu. Jeśli chodzi o amorki to ja będe brał Bilstein B6 Sport do siebie. Tobie też polecam Bilstein lub KYB. Bilstein jest droższy od KYB, ale KYB nie ustępuje mu jakością. Nie wiem jakie masz zawieszenie, ale myśle że cena będzie niższa niż 500 zł za sztuke jak na przód.

 

Jak wymieniasz amorki, to zawsze parami. :)

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości -przy jakich przebiegach macie wymiany amortyzatorów?

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem mocno zdziwiony koniecznością wymiany auto 88 tyś. km przejeździło w Niemczech teraz ma 117tyś i przy przeglądzie okazało sie że prawy przód ma 1% sprawności w kwietniu robiłem badania w stacji diagnostycznej i tam nic nie wyszło, hehe zaczynam podejrzewac moją kochaną małżonke o jakiś niecny czyn związany z eksploatacją auta bo to ona zdecydowanie cześciej nim jeździ (essz te baby!!!), aaaa powiem wam jeszcze z ciekawosci ile kosztuje pojedynczy czujnik parkowania-------------------------------- nie wiecie?? 380 zł, ktos mnie stuknął na parkignu lekko i mi wypadł, szlag mnie trafi z tym pechem!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do badania sprawności amortyzatorów, to należy podchodzić z dystansem. Czytałem dziś opinie odnośnie właśnie tego badania, na różnych forach ludzie badali amorki i w różnych warsztatach wychodziły im różne wyniki. Nie mówię tu o przypadkach, gdzie sprawność jest na poziomie < 30%, ale o wyższych przedziałach procentowych. Generalnie należy się nauczyć rozpoznawania stanu amortyzatorów po sposobie prowadzenia się auta. Mnie na zakrętach o wiele bardziej zarzuca tyłem niż było to w kwietniu, gdzie zaczynałem jeździć tym autem. Dlatego zdecyduję się na wymianę jeszcze przed zimą coby nie kusić losu :)

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Widzę, że cieknie z amortyzatora, plamy na ziemi i nadkole (wewnętrzna osłona) pochlapana olejem. Czy w takiej sytuacji pilnie jechać do mechanika, czy mogę jeszcze kilka dni pojeździć? Pytam bo ciężko z czasem.

 

Oczywiście zakładam, że to awaria amortyzatora. Przy przebiegu 101 tys., cały czas na polskich drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mi właśnie też cieknie olej z przedniego prawego amortyzatora... ale jakiś anomalii w prowadzeniu auta nie zauważyłem. No i też miesiąc temu miałem robiony przegląd rejestracyjny i tłumienie miałem na 78%. Wiadomo, że muszę zmienić przednie amortyzatory, pytanie tylko czy już? Amortyzator poci się dosyć konkretnie, ale jeśli ciągle działa... wymieniać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli chcesz pozostać przy amorkach o charakterystyce M to może być ciężko... ale można próbować szukać jakiś markowych odpowiedników BILSTEIN, H&R itp. ewentualnie popatrzeć w sklepach internetowych za oryginałem:

 

https://www.bmwautoparts.net/

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolał bym coś mniej twardego :? bo teraz jest masakra

tylko zastanawia mnie czy jak wymienię same amortyzatory na bardziej "komfortowe" samochód będzie się prowadził pewnie?

 

Wydaje mi się że nie powinno być problemów ale zapytaj się mechanika najpierw. A i pamiętaj, że musisz wymienić komplet 4 sztuki by miało to sens i było bezpieczne bo inaczej auto będzie CI się dziwnie zachowywało :)

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwykłe amortyzatory nie wytłumią bujania mocniejszych sprężyn z M-pakietu. Może być tak, że samochód będzie się bujał tak jak kiedyś głowa pieska na tylnej półce dużego fiata :lol: . Za twardość zawieszenia w znacznym stopniu odpowiada sprężyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

SACHS wersja SPORT P. PR - 310986 - 311,00 zł

SACHS wersja SPORT P. LE - 310985 - 311,00 zł

SACHS wersja SPORT T - 310987 - 243,00 zł

 

Na zamówienie - czas realizacji 3 tygodnie.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
kupilem oryginal. wg mnie to najlepsze rozwiazanie ;) te ktore byly zamontowane w aucie wytrzymaly 235kkm. w zaleznosci kto jakie ma zawieszenie ale amory roznia sie sila tlumienia standard w stosunku do sport i M zawiechy. nie chcialem zmieniac zachowania auta bo bardzo mi pasuje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie problem z dobraniem czy mam sport czy standard bo srodek jest z fotelami przedluzanymi sportowymi a tak nic pozatym nie mowi mi o tym sprawdzalem na jakiejs stronie po nr vin i do wyboru mialem od standardu po M i dlatego mam problem dziekuje za kazda pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.