Skocz do zawartości

[E82] Homologacja reflektorów bixenon


Failer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój pierwszy post na forum, jako że jakiś czas temu stałem się posiadaczem E82 z silnikiem klekota z 09 roku.

 

Nie mogłem znaleźć odpowiedzi na forum, dlatego dopytuję. Po dyskusji ze znajomym mieliśmy wątpliwości co do legalności jazdy na ringach jako światłach dziennych.

 

Oczywistą odpowiedzią wydaje się homologacja. Jednak oznaczenia na lampach już tak oczywiste nie są.

Na lampach mam naklejki oraz oczywiście standardowa homologacja "wtopiona" w plastik.

 

Wyglądają one tak:

pXk8XhU.jpg

2wEIr9I.jpg

Po pierwsze jest różnica pomiędzy naklejką i info z plastiku. Na naklejce jest widoczne RL dla światel dziennych, na plastiku tego nie ma. Pytanie, czy info na naklejce jest wystarczające w razie ewentualnej kontroli, i czy RL na plastiku jest poprostu gdzieś indziej, i nie udało mi się ich odnaleźć?

 

Drugie pytanie - co oznacza PL w plastiku w pierwszej linicje oraz na końcu oznaczenia na naklejce?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

PL - reflektor, którego szyba wykonana jest z tworzywa sztucznego,

To odpowiedz na drugie pytanie. Co do nalepki to chyba wystarczy ze tam mssz RL ale pewny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem... Nie widać tego z na żywo, elementy pasa przedniego zaslaniaja, dopiero patrząc na zdjęcie w moim pierwszym poście widzę, że jest homologacja RL...

Na zdjęciu z nalepką jakieś 3 cm pod oznaczeniem E9 (na zdjęciu na prawo) widać wybite 00 RL 00K :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.