Skocz do zawartości

30C1 - Regulacja ciśnienia oleju, statyczna


k.nawrot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Mechanik jest pewien na 100%, ze rozrząd ustawiony prawidłowo, specjalnie kupił blokady.

To niezbyt dobrze wrozy...

Ta kontrolka z bledem zapala sie na zimnym czy cieplym silniku?

Ile auto ma przebiegu?

Jaki olej wlales?

Co mechanik sprawdzil oprocz kilkukrotnego rozbierania silnika i po co go rozbiera???

Jak sie zapali kontrolka to silnik zmienia dzwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 137 tys przebiegu, kontrolka zapala się na ciepłym silniku.

Mechanik sprawdzał dobre ustawianie rozrządu oraz szukał usterek, w vanosach itp. Myślał, ze włożył źle czujniki od zmiennych faz rozrządu, ale to niestety nie to.

Dodatkowo wyskakuje błąd katalizatora - 2EF7. Czy to może być powiązane ?

 

 

Wcześniej wyskakiwały błędy 30E9 - katalizator telnku azotu, zużycie - nieciągły

oraz 30EA - katalizator DeNox, zanieczyszczanie siarką - nieciągły.

 

Ale te dwa błędy już niknęły, został tylko 30C1 oraz 2EF7.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik działał bez zarzutów, po jakiś czasie zaczęło coś hałasować, wymieniłem olej, bo kontrolka się świeciła na żółto. Niby było za duzo nalane oleju, po wymianie mechanik zalecił wymianę rozrządu, bo to on hałasował.

 

Olej jaki mam w BMW to 5W30 - może jest za rzadki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czesc ja mam ten sam problem co kolega wyswietlają mi sie 3 bledy katalizator ,pompa paliwowa i regulacja cisnienia oleju statyczna

nic nie stuka w silniku ,normalna praca,po rozgrzaniu zapala sie czerwona kontrolka o braku oleju,olej wlany 0w40 dodam ze samochod byl po wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, wszystkich serdecznie. Jest to mój pierwszy post, ponieważ niedawno kupiłem BMW 116i E81 122KM po lekkim dzwonie i mam podobne problemy z autem. Auto kupiłem po stłuczce nie palace, po naprawie klemy auto wywala rózne błędy, ale przede wszystkim mechanik sprawdził i nie ma cisnienia oleju. Mam czerwoną kontorlke oleju i bład 30C1. Ja sie u Was sprawa zakończyła??

Bedę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=UH31-EUR-04-2009-E87N-BMW-116i_20&diagId=11_3173 wszystkiemu winny zawór nr 12!!!!

U mnie ten sam błąd pojawia się przy zimnym silniku, ok 3 stopnie Celsjusza , kiedy olej jest gęsty. tylko u mnie nie pojawia się czerwona kontrolka oleju, tylko błąd pokazuje w Carlly (program diagnostyczny na androida) wyciągnij ten zawór i spróbuj go wyczyścić w benzynie ekstrakcyjnej, może pomoże :?: nowy to koszt ponad 500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa się wyjaśniła. Pompa oleju rozpadła się i stąd ciśnienie spadło do zera. Poszukuje pompy oleju 7567028, podmienię i pewnie problem ustąpi. Mam nadzieje ze wcześniejsza jazda poprzedniego właściciel a nie odpiła się piętnem na tym silniku. Mechanik obejrzał panewki i wlał we mnie troche optymizmu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.