Skocz do zawartości

Problemy z odtwarzaniem MP3. Rozwiązany.


Ernet

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

To mój pierwszy post na forum.

Problemy z odtwarzaniem MP3. Rozwiązany. Napisałem „Rozwiązany „, bo w moim przypadku - i mam nadzieję, że czytając mój wpis – w Waszym także się tak stanie.

Byłem i jestem stałym czytelnikiem tego forum od dawna. Teraz postanowiłem się zarejestrować, tym bardziej, że myślę, że mogę pomóc. Tyle wstępu 

Sprawa dotyczy szeroko tu omawianego tematu: w różnych wątkach i przy różnych modelach samochodów.

Sprawa dotyczy braku możliwości odtwarzania, głównie w radiach Professional, plików MP 3.

Czytałem o tym także na forach zagranicznych. Teorii (spiskowych ? ) było dużo: jakaś srebrna obwódka wokół pokrętła głośności-działa MP3, zmiany w komputerze pokładowym- działa/nie działa, inny laser w różnych modelach.. itd.

Ja miałem ten sam problem. Z akcentem na słowo MIAŁEM.

Kupiłem niedawno BMW 1 E87 z NAVI / 2004 rok. Nagrałem płytę CD z MP3 i.. kicha . Nie odtwarza :evil:

Ale.. uparłem się i ponownie nagrałem płytę CD. Tym razem jednym z darmowych programów nagrywających, ALE używając opcji nagraj MUZYKA->MP3 ( a nie ,jak dotychczas: nagraj dane ).

I stał się cud  Moje radio zaczęło widzieć pliki MP3 i ich tytuły .

Poszedłem zatem dalej… nagrałem tym sposobem płytę DVD, na której umieściłem kilka folderów z ich nazwą ,a w nich po kilkadziesiąt (sic!) plików MP3. I co ?! Działa ! Na ekranie Navi pokazane są Foldery (kilka), w których jest muza. Dalej to już tradycyjnie.. klik na Folder i widzimy nagrane w nim mp3. Klik na ROOT ( w pasku na górze ) i wracamy do wyświetlonych ,wszystkich, Folderów. Oczywiście Foldery nazywamy ( za pomocą komputera, przed nagraniem ich na płytę ), jak tylko chcemy.

Podsumowując. Jeśli macie problemy z odtwarzaniem plików MP3 w swoich radiach, to spróbujcie nagrać je ( za pomocą komputera i właściwego programu ) nie, jako „dane”, ale MP3, jako muzyka.

Mam wielką nadzieję, że pomogę tym ,co napisałem. Napiszcie tu czy się udało czy nie.

Myślę także,że dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczanie w tym wątku wszystkich problemów z MP3 w naszych samochodach.

Obecnie temat ten jest porozrzucany w co najmniej kilku, jeśli nie kilkunastu różnych tematach/ watkach. Może lepiej aby one wszystkie znajdowały się w jednym miejscu - tym samym łatwiej będzie do nich dotrzeć/ je znaleźć.

Do Admina: zdecydowałem się umieścić ten temat w dziale ogólnym, bo chyba wyżej opisany problem dotyczy wielu modeli BMW. Jeśli się pomyliłem proszę o wrzucenie go do tego właściwego działu.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja zawsze nagrywam programem Ashampoo i w każdym aucie oraz w każdym radiu aftermarketowym MP3 czyta znakomicie ( o ile oczywiście ma taką funkcję). Trzymać się z daleka od Nero i innych tego typu programów dołączanych jako "darmowe" do nagrywarki bo tylko szkoda dla nich miejsca na HDD i płyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, własnie. Tu, na forum są setki, jak nie więcej,"skarg",że radia oryginalne nie czytają MP3. Gość, który sprzedawał mi auto też tak twierdził,że to radio ( Proffesinal) MP3 nie czyta i dlatego wyprowadził sobie do przodu auta ( okolice popielniczki ) specjalny kabelek prowadzący z AUX do podłączania komórki, w której miał muzę :-). Zakładając,że tak jest ,tak też słuchałem. Zajęło mi ponad 2 tygodnie szukając rozwiązania na różnych forach...W końcu sam na to wpadłem aby CD/DVD nagrać innym, opisanym wyżej, sposobem.
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wszystko śmiga jak należy ! :) Darmowa Pełna wersja pewnego programu na A i nagranie w trybie MP3/WMA :) porada 10/10 ! :cool2:

 

bardzo miło przeczytać, że zadziałało :cool2:

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Mam ten problem z mp3 . I jak radzicie tak zrobiłem. Pobralem program który nagrywa cd jako mp3 typowo . I nic . JAKIM PROGRAMEM NAGRYWALES TE CD NA MP3 ŻE CHODZIŁO??? plus 10 min <20min czekałem aż oddał mi te płytę z nośnika. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Mam ten problem z mp3 . I jak radzicie tak zrobiłem. Pobralem program który nagrywa cd jako mp3 typowo . I nic . JAKIM PROGRAMEM NAGRYWALES TE CD NA MP3 ŻE CHODZIŁO??? plus 10 min <20min czekałem aż oddał mi te płytę z nośnika. :mad2:

 

Sprawdzony program:

https://www.ashampoo.com/en/usd/pin/7110/burning-software/burning-studio-free

 

Wybierasz : Music>Create an mp3 CD/DVD/Blue-Ray Disc, jak na obrazku poniżej.

 

https://www.google.pl/search?q=Ashampoo%C2%AE++Burning+Studio+FREE&client=firefox-b-ab&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwirlfO0tLvXAhXDHJoKHXqFDsQQ_AUICygC&biw=1920&bih=947#imgdii=-lE4JYfAXlIa5M:&imgrc=1jiPPe3TfbXIYM:

 

Po nagraniu CD sprawdź czy jest odtwarzana na kompie. Potem do samochodu... i let's the music play :-)

Pod warunkiem,że Twój odtwarzacz wspiera format mp3. Może być potrzebne włączenie opcji (przez idrive lub inaczej ) na CD.

 

I daj koniecznie znać, czy się udało !

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Mam ten problem z mp3 . I jak radzicie tak zrobiłem. Pobralem program który nagrywa cd jako mp3 typowo . I nic . JAKIM PROGRAMEM NAGRYWALES TE CD NA MP3 ŻE CHODZIŁO??? plus 10 min <20min czekałem aż oddał mi te płytę z nośnika. :mad2:

 

Wystarczy nagrać płytę CD jako dane, nie ma konieczności tworzenia MP3. Ważna jest prędkość, ja nagrywam z prędkością max x24, zazwyczaj najwolniej jak płyta na to pozwala czyli x8 lub x16 wtedy odtwarzacz błyskawicznie sczytuje dane z CD a przy nagrywaniu x48 lub x52 często wywalało błąd odczytu i przełączało na radio. Być może tak jak kolega wyżej napisał nie masz aktywowanej funkcji MP3. Płyta też nie ma większego znaczenia czyta CD+R -R RW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Mam ten problem z mp3 . I jak radzicie tak zrobiłem. Pobralem program który nagrywa cd jako mp3 typowo . I nic . JAKIM PROGRAMEM NAGRYWALES TE CD NA MP3 ŻE CHODZIŁO??? plus 10 min <20min czekałem aż oddał mi te płytę z nośnika. :mad2:

 

Wystarczy nagrać płytę CD jako dane, nie ma konieczności tworzenia MP3. Ważna jest prędkość, ja nagrywam z prędkością max x24, zazwyczaj najwolniej jak płyta na to pozwala czyli x8 lub x16 wtedy odtwarzacz błyskawicznie sczytuje dane z CD a przy nagrywaniu x48 lub x52 często wywalało błąd odczytu i przełączało na radio. Być może tak jak kolega wyżej napisał nie masz aktywowanej funkcji MP3. Płyta też nie ma większego znaczenia czyta CD+R -R RW.

 

Z całym szacunkiem, ale... odwrotnie. Nie jako dane lecz jako muzyka. A odtwarzacz w Twoim samochodzie odtwarza mp3, nagrane jako dane ?! Ja też tak nagrywałem na początku i odtwarzacz nie widział plików mp3 w ogóle. A jak nagrałem , jako płyta "muzyczna, to od razu widział (odtwarzacz ) wszystko + foldery ( jak to opisałem wyżej ). Co do prędkości nagrywania oraz dowolności płyty ( CD/DVD ) zgadzam się w całosci. Ale jestem ciekawy, co napiszę @karoljanzak

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Mam ten problem z mp3 . I jak radzicie tak zrobiłem. Pobralem program który nagrywa cd jako mp3 typowo . I nic . JAKIM PROGRAMEM NAGRYWALES TE CD NA MP3 ŻE CHODZIŁO??? plus 10 min <20min czekałem aż oddał mi te płytę z nośnika. :mad2:

 

Sprawdzony program:

https://www.ashampoo.com/en/usd/pin/7110/burning-software/burning-studio-free

 

Wybierasz : Music>Create an mp3 CD/DVD/Blue-Ray Disc, jak na obrazku poniżej.

 

https://www.google.pl/search?q=Ashampoo%C2%AE++Burning+Studio+FREE&client=firefox-b-ab&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwirlfO0tLvXAhXDHJoKHXqFDsQQ_AUICygC&biw=1920&bih=947#imgdii=-lE4JYfAXlIa5M:&imgrc=1jiPPe3TfbXIYM:

 

Po nagraniu CD sprawdź czy jest odtwarzana na kompie. Potem do samochodu... i let's the music play :-)

Pod warunkiem,że Twój odtwarzacz wspiera format mp3. Może być potrzebne włączenie opcji (przez idrive lub inaczej ) na CD.

 

I daj koniecznie znać, czy się udało !

 

 

Nagrywalem na różne sposoby ale z prędkością nie testowałem ale jak napisałeś że odblokować w idrive więc niby jak mam to zrobić. Jedynie przez nfc. Jutro nagram trzy różne z różnymi prędkościami i dam znać a spróbuje ashampo . Tylko w ashampo nagrywać jako co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Mam ten problem z mp3 . I jak radzicie tak zrobiłem. Pobralem program który nagrywa cd jako mp3 typowo . I nic . JAKIM PROGRAMEM NAGRYWALES TE CD NA MP3 ŻE CHODZIŁO??? plus 10 min <20min czekałem aż oddał mi te płytę z nośnika. :mad2:

 

Sprawdzony program:

https://www.ashampoo.com/en/usd/pin/7110/burning-software/burning-studio-free

 

Wybierasz : Music>Create an mp3 CD/DVD/Blue-Ray Disc, jak na obrazku poniżej.

 

https://www.google.pl/search?q=Ashampoo%C2%AE++Burning+Studio+FREE&client=firefox-b-ab&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwirlfO0tLvXAhXDHJoKHXqFDsQQ_AUICygC&biw=1920&bih=947#imgdii=-lE4JYfAXlIa5M:&imgrc=1jiPPe3TfbXIYM:

 

Po nagraniu CD sprawdź czy jest odtwarzana na kompie. Potem do samochodu... i let's the music play :-)

Pod warunkiem,że Twój odtwarzacz wspiera format mp3. Może być potrzebne włączenie opcji (przez idrive lub inaczej ) na CD.

 

I daj koniecznie znać, czy się udało !

 

 

Nagrywalem na różne sposoby ale z prędkością nie testowałem ale jak napisałeś że odblokować w idrive więc niby jak mam to zrobić. Jedynie przez nfc. Jutro nagram trzy różne z różnymi prędkościami i dam znać a spróbuje ashampo . Tylko w ashampo nagrywać jako co???

Tak, ja nagrywam z powodzeniem w Ashampoo. Przez "idrive" rozumiem, aby ustawić odtwarzacz na opcję odtwarzania "CD" .

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze grupuje sobie muzykę w foldery najczęściej po wykonawcach/gatunkach i gdy wchodzę w Ashampoo biorę nagraj dane i potem utwórz nowy dysk przeciągam moje foldery na listę do nagrania i tyle, reszta tak jak napisałem wyżej. Jest niżej opcja utworzenia płyty MP3/WMA ale nigdy z tego nie korzystałem gdyż nie miałem potrzeby, zawsze czytało po nagraniu "klasycznie" że tak powiem. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale płyty CD/MP3 wkładam do zmieniarki, może samo radio inaczej odczytuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Odzywam się nie mam siły już.. nagrałem multum płyt mp3 przez ashampo , Nero i jakieś inne typowo nagrywajace mp3 typowo. Niestety żadna nie odpala u mnie ... sory że późno odpisuje ale jakoś tak już odpuściłem sobie ale jak macie pomysły dalej to walcie śmiało będę testował. Ale pytanie jakie modele aut macie moje to e60 .. widziałem że przez ipne to odblokowywuja . Ale czy to trybi.. Mam też stary Soft na boardcomputer.. Może to wina i po aktualizacji jakoś to inaczej funkcjonuje .. chodź bym się kłucil bo aktualizacja nie aktualizuje napędu cd czy DVD to by było zbyt piękne że po aktualizacji napędu cd robię blueray... walcie pomysly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Witam zrobiłem tak jak w instrukcji i radio odczytało mp3.

Wcześnie jak nagrywałem na dane to widziało tylko tagi.

Post bardzo się przydał :D

 

No, to super ! :D

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak sprawdzić jaką ma się wersje softu napędu by móc odtwarzać mp3?

 

Nie szukaj softu tylko sprawdź "organoleptycznie " nagrywając płyty sposobem opisanym we wcześniejszych postach. I daj znać, jak poszło

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy pomocy...nagrywam przez Ashampoo - Opcja Muzyka-> utwórz dysk mp3/wma...i nic... po nagraniu wkładam płytę CD do radia i widzi tylko ile jest plików i ich nazwy ale nie chce odtworzyć...wszystko na 00:00 jest i przeskakuje do następnego utworu. Pliki nagrane w formacie FLACK odtwarza bez problemu. Radio Navi Business, rok 2006 :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy...nagrywam przez Ashampoo - Opcja Muzyka-> utwórz dysk mp3/wma...i nic... po nagraniu wkładam płytę CD do radia i widzi tylko ile jest plików i ich nazwy ale nie chce odtworzyć...wszystko na 00:00 jest i przeskakuje do następnego utworu. Pliki nagrane w formacie FLACK odtwarza bez problemu. Radio Navi Business, rok 2006 :cry2:

 

"... nagrywam przez Ashampoo - Opcja Muzyka-> utwórz dysk mp3/wma... . nagrywasz prawidłowo. Sprawdź czy na kompie są widoczne pliki mp3 po nagraniu płyty CD. Potem- tak,tak, zabrzmi głupio- ale nagraj na CD na płycie innego markowego producenta ( Sony, Verbatim CD- ). Daj znać , jak poszło...

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy...nagrywam przez Ashampoo - Opcja Muzyka-> utwórz dysk mp3/wma...i nic... po nagraniu wkładam płytę CD do radia i widzi tylko ile jest plików i ich nazwy ale nie chce odtworzyć...wszystko na 00:00 jest i przeskakuje do następnego utworu. Pliki nagrane w formacie FLACK odtwarza bez problemu. Radio Navi Business, rok 2006 :cry2:

 

"... nagrywam przez Ashampoo - Opcja Muzyka-> utwórz dysk mp3/wma... . nagrywasz prawidłowo. Sprawdź czy na kompie są widoczne pliki mp3 po nagraniu płyty CD. Potem- tak,tak, zabrzmi głupio- ale nagraj na CD na płycie innego markowego producenta ( Sony, Verbatim CD- ). Daj znać , jak poszło...

 

Działa !!! Okazało się że pliki które cały czas nagrywałem miały w sobie jakiś błąd. Dziękuję za pomoc ! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER :D ( kolejnemu forumowiczowi się powiodło ). Teraz "pobaw" się z Folderami-też powinny się wyświetlić. A jak zabraknie Co miejsca, to DVD-(minus) R także powinno zadziałać ;-)
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER :D ( kolejnemu forumowiczowi się powiodło ). Teraz "pobaw" się z Folderami-też powinny się wyświetlić. A jak zabraknie Co miejsca, to DVD-(minus) R także powinno zadziałać ;-)

 

Folder i nazwy utworów....wszystko widzi...problem był w samych plikach. Jeszcze raz dzięki za pomoc :) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.