Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Juz myslalem ze usluga wycinania dpf zniknela na zawsze, a jednak nie, trujmy się dalej.

Ja pier...le co za pajace z gdańska... Za tą kasę co ci wycieli i wyprogramowali mialbys dobry zamiennik lub sprawną używke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,


szuakm e87 juz od jakeigos czasu to co zoabczylem na rynku troche mnie przerasta tyle samochodow juz odrzucilem z powodow zlego stanu mimo, ze nie jestem mechanikiem to doswiadczenie z poprzednich bemek troche mnie nauczylo. Znalazlem n45b16 golasa - praktycznie nic nie ma ale silnik po remoncie olejowym - byly wycieki silnik umyty fv na pokazna kwote i fv w niemczech za rozrzad i sie zastanaiwam czy probowac ten samochod cena jest optymalna moim zdaniem za ten samochod. Co sadzicie o tych silnikach? Syszalem, ze padaja rozrzady ale czy jakbym wymienil albo juz zostal poprawnie wymieniony to nie pojezdzi jeszcze z 100tys km? w po lifcie w suie padaja wtryski a wtryski to co jak co ale poand 4 tys naprawa.


prosilbym o szczegolowe info na temat n45 - troche juz jestem zrezygnowany.


z gory dzieki ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem posiadaczem n45b16 to znaczy 1.6

Ogólnie polecam. Osiągi takie sobie nie wiem czy to się dla Ciebie liczy. Spalanie w mieście z 11-12 litrów w zależności od nogi więcej. Jedyne chyba bolaczki tego silnika to właśnie ten napinacz i uszczelniacze z tego co słyszałem. U mnie poprzedni właściciel wymienił wszystko i jest okej. Mi przytrafiło się grzechotanie okazało się że to Vanosy oba. Koszt 1300 zł z wymianą. Później jeszcze trzeba było wymienić termostat bo nie osiągał temp. Teraz trzyma 87 stopni. Sam termostat Wahler czyli na pierwszy montaż 180 zł chyba. Więc myślę że rozsądna opcja silnikowa jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Osiągów nie ma, ale pewnie gdyby były to koszta byłyby większe. Odkrecasz wlew oleju. Patrzysz czy łańcuszek swieci nowością. Chyba lepsze to niż polift 122km. W którym wtryski kosztują 2 razy tyle. Bo przedlift to Posredni. Brak valvetronika w n45b16.

Może ktoś ma gorsze odczucia ale u mnie nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Moja panna chce sobie kupić E87/E81, budżet jest ok. 20k PLN, więc powinno starczyć. Pytanko do was, z jakim silnikiem najlepiej szukać? Głównie będzie jeździć po dużym mieście (sporo korków) dlatego mi zależałoby żeby to była benzyna (na pośrednim wtrysku, LPG), od czasu ja będę tym jechał w trasę dlatego wolałbym że te chociaż 130KM miało (przesiadając się ze swoich 200KM+ aut i tak spodziewam się że ta 1 nie będzie się dobrze odpychać...)


Szukałem też jakiegoś zbiorczego tematu z typowymi usterkami dla tego modelu, jest coś takiego? Albo podpowie ktoś na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xnolb stawki od dwóch litrów w górę prawie się nie zmieniają.

No nie wiem :P

Za E87 wstępne wyliczenia za OC:

1.6b ok. 1100 zł

2.0b/d ok. 1200 zł

3.0b ok. 1700 zł

Dla 0 zniżek/zwyżek kierowcy i po rabacie znajomego brokera, takie ceny otrzymałem oczywiście orientacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

W najbliższym czasie planuję sprzedaż swojej E87 118i 2006, auto w pełnej opcji wyposażenia tzn NAVI,Szyberdach,Automatyczne światła,Czujnik deszczu,Podparcie lędźwi, wewnętrzny Mpak itp.

Autko Bezwypadkowe, przebieg 157k. Auto prowadzi się oraz wygląda super, nie wymaga żadnego wkładu finansowego.

Gdy by ktoś był zainteresowany proszę o priv to porozmawiamy.

Cena w okolicach 26K , auto jest naprawdę w świetnym stanie lakierniczym jak i mechanicznym oraz co najważniejsze bez "przygód".

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 


jakby to byl manual to juz bylbym w drodze ;) juz rok czasu szukam ladnej zadbanej 81/87... nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


jakby to byl manual to juz bylbym w drodze ;) juz rok czasu szukam ladnej zadbanej 81/87... nie ma...

 


Zapraszam we wrześniu po zadbane 118d 2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Znalazłem taką sztukę do kupienia:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-e87-super-stan-ID6C1pJw.html

Co myślicie na jej temat? Naczytałem się już na forum, że N43 to jest kupno podwyższonego ryzyka ale czy na prawdę jest aż tak źle? Próbuję podejść do tematu racjonalnie. Czy przebieg (wydaje mi się, że całkiem realny po obejrzeniu auta) to zwiastun problemów czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EbezQ

Moim zdaniem nie warto brać takiej sztuki, sam rozważałem kupno właśnie z okolic 9-10roku, lecz kilku znajomych z forum ma takie i w większości przypadków na start trzeba wyłożyć po kilka dobrych tysięcy na podstawowy serwis żeby auto wogule jeździło.


Ja osobiście zdecydowałem się na przedliftowe 2.0 benzyne, najmniej awaryjna ze wszystkich a do pali mniej niż 1.6, równiez moim zdaniem lepiej kupić starszą a fajnie wyposażoną niż nowszego golasa jakich pełno, sam mam teraz jedynkę do sprzedania :lol: aczkolwiek jeszcze nigdzie nie wystawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę lepszę niż lift, ale lepiej bierz 2.0, fajniejszy motor, mniejsze spalanie no i moc też inna.

Obecnie gdy bym kupował jedynke nie zabrał by 1.6, jeździłem 116i,118i,120i, i mogę powiedzieć że 116i jedzie się średnio w porówaniu do dwóch wyższych modelów a do tego jest awaryjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.