Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cofnij sie dwie strony, az tak ciezko? :search:

Czytałem o serii 1 i wygląda na to że 116i z silnikiem N43B16 jest najbardziej awaryjny, nawet bardziej od przed lifta 116i – N45B16. Szkoda ponieważ to fajny samochód, tylko ma awaryjne silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Panowie możecie coś polecic szukam bmw e82 n54 mozecie coś powiedziec o tym silniku dużo czytalem ze pompy wysokiego cisnienia.wtryski.pompa wody. Zacierające sie waly.luźne tuleje wg itd.myslałem też nad dieslem ale nie wiem czy to dobry pomysl jezdze krotkie odcinki kilka razy dziennie wiem o rozrządzie i pękajacych blokach ale w którym silniku i którym roku.mam e46 330 tak że nie chce silnika 2.0 benzyna jak juz benzyna to tylko 130 lub 135 a diesla warto czy nie raz zrobie rozrząd i spokój pytam bo mając e46 trafiły mi sie wszystkie chyba bolączki tego silnika i wiem co to za silnik mowa o m54 takie szczęście chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na Twoim miejscu zdecydowanie szukałbym 135i.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szybkie i dużo pali i mało na rynku....A z drugiej strony potrzeba Ci silnika 3,0 ? Na co? Na ruszanie z świateŁ? Czy co? Na moje to zupełnie wystarczy 2,5 benzyna. Choć nie ma takiego momentu to w zupełności Ci starczy. Ja kupiłem 2,3 diesel jutro na rozrząd i bez problemu dotrę dokąd chce. A z benzyną? Też podobno jest dużo problemów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież ma 330i, więc nie będzie się "cofał" przy zmianie, to oczywiste. Zdecydowanie 135i, każdy benzynowy silnik w rodzinie e87 ma problemy a jak już w to wchodzić to przynajmniej mając frajdę. Dziwnej nomenklatury używasz..nie masz 2,3 tylko 2.0d a w e82 nie ma silnika o pojemności 2.5l tylko 125i to 3.0 218KM. Jeżeli chodzi o Twojego kopciucha to poza rozrządem pamiętaj o wadzie bloku w tej wersji, tfu tfu oczywiście.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos o tym n54 warty uwagi czy odpuscic moze wypowie się ktoś do ktorego roku byl n54 a od ktorego n55. Diesel ze w miescie bedzie palil 10 litrow to co ale jezdzi sie NM nie końmi takie moje zdanie. znajomy ma diesla n47 najgorszy silnik w jedynce dojezdza do pracy 6km w jedna strone jezdzi 4 rok nic mu sie nie dzieje raz do roku trasa na wieś 400 i ok rozrzad za 3tys ale tam tez pekaja bloki moze masz kolego diesla 123 bi turbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
N55 od 09.2009. Bolączki n54 są znane, wiadomo co sprawdzić i tyle.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden N47 nie bierze oleju :D

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Boze, temat spalania się zaczyna :duh:

Zaczna się bajki jak to komu mało pali 300 konne auto:) jak się takiego potwora kupuje to nie po to żeby oszczędzać na paliwie. według katalogu pali

Średnie spalanie (cykl mieszany)

8,5 l/100km

Spalanie w trasie (na autostradzie)

6,4 l/100km

Spalanie w mieście

12,1 l/100km

Dodaj 2 litry do każdego wyniku i można to uznać za realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem na 14 litrow miasto. Dużo osób gada ile pali a auta na oczy nie widzieli spalanie trochę większe niż w mojej 330 e46 jak najbardziej do przyjęcia a co z liftingiem w e82 lepszej jakości plastiku spasowanie itd czy tylko dotykało to e87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć Wszystkim,

Trochę poczytałem ten post ale widzę, że zdania są mega podzielone... Chciałbym dopytać jaki silnik jest mało awaryjny pomijając jednostkę 3.0 benzyna bo dostać ten egzemplarz w dobrym stanie graniczy z cudem. Generalnie samochód na dojazdy do pracy, trasy rzadko ale na pewno będą grane. Po ostatnim samochodzie mam trochę uraz do diesla z uwagi na DPF :? :? :?


Czy mogę prosić o precyzyjne podpowiedzi jednostek, mowa o E87, budżetowo ok 24k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witaj. Zdania nie sa podzielone. Nie ma bezawaryjnych silników w bmw e87. Wybierasz pomiedzy zlem przedlift a zlem polift. Bezawaryjny to jest 1.6 8v w moich rodziców Altei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Zdania nie sa podzielone. Nie ma bezawaryjnych silników w bmw e87. Wybierasz pomiedzy zlem przedlift a zlem polift. Bezawaryjny to jest 1.6 8v w moich rodziców Altei.

 

Obawiałem się takiej odpowiedzi. Liczę się z podstawowymi naprawami lecz interesuję mnie temat wyboru modelu takiego aby było tego mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.