Skocz do zawartości

[E87] problem z klimatyzacją


olek92

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem już auto z niedziałającą klimą (klimatronic), mechanik sprawdzał sprężarkę, nabił klimę ale dalej nie działała, potem zostawiłem ją na parę dni żeby popatrzył i powiedział że tak jakby komputer jej nie widział, nie załączał klimy w ogóle, sprężarkę odpalał na ostro pomijając moduł i działała, czujnik ciśnienia klimy dobry ale komputer pokazuje że niby jest 0 czynnika,tak jakby klimatyzacja nie była nabita a jest... I z miesiąc temu po stłuczce zostawiłem auto w aso bmw, kazałem im zrobić diagnozę (300zł) i stwierdzili że prawdopodobnie czujnik ciśnienia klimatyzacji jest do wymiany bo tak im błąd pokazuje lub jakaś wiązka przewodów i że nic nie mogą więcej powiedzieć dopóki tego nie wymienię, wymieniłem go po powrocie auta z aso u mechanika i dalej nie działa a co lepsze powiedział że on żadnego błędu nie wykrył w komputerze i że stary czujnik był chyba dobry. Zadzwoniłem do aso powiedziałem co i jak a oni totalna olewka, że mówili że to prawdopodobnie czujnik i że żadnej gwarancji nie dawali że to tylko to... Myślę sprawdzić teraz dokładnie wszystkie przewody, wiecie może na co zwrócić uwagę, co może być nie tak, może coś z komputerem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

chciałem odświeżyć temat...mechanik sprawdził przewody i twierdzi ze wszystko powinno być ok a jednak problem jest dalej,wyglada to tak jakby komputer nie miał połączenia z czujnikiem ciśnienia klimatyzacji bo nie pokazuje ciśnienia w układzie.

Macie jakieś pomysły,może miał ktoś podobny przypadek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Udało Ci się rozwiązać ten problem?


Mam to samo komputer ciągle pokazuje 0bar na krótko sprężarka chodzi i jak się jedzie to chłodzi.

wentylator też wymieniony bo nie działał wymuszony interfejsem można go załączyć i sam włącza się przy 96stopniach i tyle. Nie reaguje na wciśnięcie gwiazdki na panelu ani kompresor ani wiatrak

czujnik ciśnienia nowy

panel klimatronika zmieniony

Klima nabita

Wywala mi taki błąd

E71814 co on moze oznaczac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam car soft 6.5 tu przy skanowaniu skraca ten błąd do

E718 motor heizung strom

Zaś w sterowniku JBE był błąd od elektrycznej pompki wody- z powodu brudu magnes nie chciał się kręcić ale już to naprawion błąd skasowany pompka działa.

Teraz został błąd jeszcze a6d2 zawór wody przerwa w obwodzie- obecny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.