Skocz do zawartości

E87 wymiana dyferencjału


Kulas2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W moim samochodzie (E87 118d M47) pada dyferencjał. Co ciekawe auto ma przebieg 120 tyś no ale nie ważne. Seryjnie mam zamontowany dyfer z przełożeniem 2,47 (z tego co znalazłem na realoem). Na allegro większość aukcji dotyczy przełożenia 2.56. Czy taki dyferencjał będzie współgrał z moim autem?

 

Z góry dzięki za informacje.

 

Pozdrawiam

Kulas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie było słychać dziwny świst. Wydawało mi się że to z przodu samochodu. Okazało się że rezonans przenosił dźwięk na przód pomimo że usterka była z tyłu. Świst przez dobrych kilka miesięcy powoli narastał. Do wymiany są łożyska kulkowe, które gościu zmienia na stożkowe. Awaria pojawiła się przy 130 tyś.

 

Kulas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam.. a jaki jest koszt wymontowania zuzytego dyferencjalu i zamontowania nowego ? Czy to skomplikowana operacja? Pozdrawiam

jesli zadajesz takie pytania... to bedzie trudna operacja... jak sprawa wyglada dowiesz sie w realoem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Posiadam BMW e87 118D. Pisaliście, że regenerowaliście u gościa z Pruszcza Gdańskiego ten dyfer. Ja mam z nim (z dyfrem) ten sam problem, chce oddać go do regeneracji.

Chciałbym się zapytać ile już zrobiliście km po regeneracji i jak trzyma się dyfer po regeneracji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

Przy przebiegu 216000 zużyło mi się łożysko na wałku atakującym, pojechałem do mechanika wymienił go, lecz teraz most zaczną mi jeszcze mocniej "świszczeć" jest tak dżwięk jakby miał nie długo walnąć. Wcześniej było go słychać podczas gdy dodawałęm gazu najgłośniej przy około 70km/h, lecz teraz tylko gdy auto jedzie na biegu. Wiecie co może być nie tak? Czy most po wymiania łożyska wymaga regeneracji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej to BPI Energy 75w90 nie mam pojęcia co z tym dyfrem zrobić, nikt mi nie daje 100% pewności że zrobi go dobrze :/

ktoś wie na czym polega taka regeneracja dryfru o której pisali chłopaki na pierwszej stronie ?

 

 

 

Dyfer naprawiony !! :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

http://www.kupsprzedaj.pl/o/mosty-adam-drypa-naprawa-mostow-oraz-skrzyn-biegow/3129913

 

To chodzi o ten warsztat????

 

Na alledrogo ten sam facet sprzedaje most za 1300zl do 2.47 ratio gear.

 

http://allegro.pl/most-dyferencjal-bmw-116d-118d-120d-e87-e81-i4717767394.html

 

(Wczesniej jednak sie oglaszal ze robocizna 200zl plus zuzyte czesci ???????)

 

Moze panowie co tam robili wczesniej naprawe napisza ile sami zaplacili za regeneracje wlasnego mostu.

 

 

 

PS.Znalazlem jeszcze link do poradnika w .pdf jak samemu naprawic ten most z fotami (niestety trzeba zaplacic 9 funtow by dostac calosc krok po kroku)

 

http://fixyourdifferential.weebly.com

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dużo? W garażu nikt tego nie jest w stanie naprawić.. Wg mnie cena ok / niska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest niska bo przekracza zakup 2(3?) sztuk uzywanych dyferencjalow z gwarancja rozruchowa.

Na twoim miejscu bym kupil uzywany wymieniajac w nim olej na nowy zalewajac dodatkowo do niego ceramizer skrzyniowy.

 

PS.Realna cena za naprawe zepsutej uzywanej czesci samochodu jest cena takiego samego produktu w normalnym uzywanym stanie,wszystko ponad ta wartosc jest ekonomicznie nieuzasadnione.

 

Przyklad 1. Jesli naprawa skrzyni automatycznej pojazdu wyniesie 5 tys zl a uzywane skrzynie sa po 1.5 tys zl to nie naprawia sie takowej.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.