Skocz do zawartości

[E87] Czujniki cofania - PDC


k.cholewinski

Rekomendowane odpowiedzi

Moją jedynkę sprowadzałem z Niemiec.

Odkąd ją mam nie działają czujniki cofania. Przyznam się, że nie interesowałem się nigdy dlaczego.

Czujniki w zderzaku są, okablowanie też w zderzaku jest, ale co dalej to nie wiem.

W internecie sprawdziłem, że w wyposażeniu jest PDC (Park Distance Control).

 

Co tu mogło nawalić? Od czego zacząć sprawdzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Witam. Sprawdź czy przy włączeniu biegu wstecznego zapalają się lampy od wstecznego. Jeżeli lampy się nie palą to znaczy że czujnik od biegu wstecznego który jest wkręcony w skrzynie jest uszkodzony. Mówię o tym ponieważ czujniki cofania też są pod niego podłączone:) Przy swojej jedynce miałem go uszkodzonego i też mi PDC nie działał:) koszt nie wielki, na allegro widziałem kiedyś nowy za 40zł. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dPDC można też aktywować guzikiem w centralnej konsoli. Jeżeli dioda w przycisku miga oznacza to przełączenie się PDC w tryb awaryjny - prawdopodobnie padł jeden z 4 (lub 8 jeżeli masz też z przodu) czujników. Komputer pod gniazdo diagnostyczne i będzie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy czujnikach cofania... chętnie bym założył, ale jak to zrobić, żeby nie dziurawić zderzaka(ów)? :mrgreen:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszczególne czujniki można sprawdzić w łatwy sposób. Mianowicie przy włączonym biegu wstecznym, przy pochyleniu się nad każdym z osobna powinno być słychać cichutkie tykanie, jeżeli czujnik tyka to znaczy że jest dobry, jeżeli nie tyka to na 99% do wymiany. Jeżeli np żaden by nie tykał to przypuszczalnie można wykluczyć uszkodzenie poszczególnych czujników i szukać innej przyczyny, bo przecież wszystkie na raz by raczej nie padły.. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Dołączam się do tematu czujników - po naprawie lakierniczej niekiedy po włączeniu wstecznego na desce wyświetlał się żółty symbol czujników z wykrzyknikiem - błąd ale czujniki działały. Podłączyłem pod INPA i wykazało błedy czujników. Dzisiaj wyczaiłem, że czujniki wogóle nie działają - chciałem podłączyć pod kompa ale przy próbie podłączenia pod opcję "system wspomagania parkowania" wyskakuje błąd 0009 - brak połączenia. Co jest grane?

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się wyjaśniło - dzięki forum serii 3 - we wnęce gdzie jest moduł była woda... w module wewnątrz jedna nóżka zeżarta od scalaka... muszę zapytać lakiernika czy mył auto bez zderzaka - wtedy mogła wpaść woda przez kratkę. Bo raczej lampa była dobrze przykręcona z uszczelką. Zrobiłem małą dziurkę w plastikowym korku na dnie i woda zeszła. Taka dziurka mogłaby być fabrycznie i nie byłoby takich numerów. O co chodzi z tym VINEM? bo będę musiał kupić jakiś używany moduł.

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

A czy to, że będzie miał inny win (bo np. moduł będzie używany z innego auta) to nie będzie działał? Jest dużo modułów np. do e49 - czy taki moduł podejdzie? Czy musi być koniecznie do E87?

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześlij vin to doradze jaki moduł kupić , ale najlepiej najpierw zrobić diagnostykę

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

Dzięki za info, znalazłem skurczybyka, był tam gdzie mówisz.

Mam kolejne pytanie - czy można miernikiem elektrycznym sprawdzić czy to na pewno popsuty czujnik? Jak?

Jeśli wyjdzie że do wymiany to kolejne pytanie - mój posiada kod 66.21-6982395. Przeszukałem net i nie znalazłem takiego. Są z końcówką 2 lub 4 zamiast 5. Czy one podpasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Panowie, pomocy!

 

Mam klasyczny problem - zalany moduł PDC. Wymieniłem na inny używany. Zaprogramowałem w NCS (VIN) i w INPA i wszystko działa jak należy - pokazuje odległości na każdym czujniku, pełna komunkacja itp.. Wyskakuje jednak błąd 9E3C (coś o głośniku - gongu - z tyłu). Wymieniłem gong na nowy z salonu oryginalny. Dalej to samo.

 

Czy jest jakiś sposó na sprawdzenie czy moduł PDC tył jest właściwie zaprogramowany? Radio Business CD.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Podbijam temat, który założyłem półtora roku temu ;)

Dopiero teraz zabrałem się i odkopałem w bagażniku moduł PDC. Po diagnozie w jakimś serwisie stwierdzono chyba klasyczną usterkę - zawilgocenie. I teraz pytanie co dalej?

Gościu w tym serwisie powiedział, że może zaprogramować, tyle, że sam moduł muszę załatwić na własną rękę, bo żeby pasował do mojego auta musi być pewna zgodność numerów seryjnych modułów, ale co dokładnie musi się zgadzać nie potrafił za bardzo powiedzieć. Udałem się z wizytą do salonu BMW. Tam facet nie był za bardzo rozmowny i chętny do pomocy poza serwisowaniem w ASO, powiedział jedynie, że kupić używany PDC to nie takie proste, bo właśnie numery muszą się zgadzać, i że prędzej trafię szóstkę w lotka, niż mi się to uda. Zaproponował wymianę w serwisie za 1500zł.

Z tego co czytałem nawet w tym temacie i na innych forach ludzie kupują używane te moduły i wszystko śmiga, więc teraz pytanie do Was, jak trzeba dobrać ten moduł? A może gościu w salonie nie kłamał i będzie bardzo cięzko?

Pozdrawiam, Kamil.

 

EDIT:

Wyczytałem jeszcze, że w tym numerze, który musi się zgadzać, każde cyfry coś oznaczają. Jakby ktoś wstawił przykładowy numer z objaśnieniem byłoby super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Podbijam temat, który założyłem półtora roku temu ;)

Dopiero teraz zabrałem się i odkopałem w bagażniku moduł PDC. Po diagnozie w jakimś serwisie stwierdzono chyba klasyczną usterkę - zawilgocenie. I teraz pytanie co dalej?

Gościu w tym serwisie powiedział, że może zaprogramować, tyle, że sam moduł muszę załatwić na własną rękę, bo żeby pasował do mojego auta musi być pewna zgodność numerów seryjnych modułów, ale co dokładnie musi się zgadzać nie potrafił za bardzo powiedzieć. Udałem się z wizytą do salonu BMW. Tam facet nie był za bardzo rozmowny i chętny do pomocy poza serwisowaniem w ASO, powiedział jedynie, że kupić używany PDC to nie takie proste, bo właśnie numery muszą się zgadzać, i że prędzej trafię szóstkę w lotka, niż mi się to uda. Zaproponował wymianę w serwisie za 1500zł.

Z tego co czytałem nawet w tym temacie i na innych forach ludzie kupują używane te moduły i wszystko śmiga, więc teraz pytanie do Was, jak trzeba dobrać ten moduł? A może gościu w salonie nie kłamał i będzie bardzo cięzko?

Pozdrawiam, Kamil.

 

EDIT:

Wyczytałem jeszcze, że w tym numerze, który musi się zgadzać, każde cyfry coś oznaczają. Jakby ktoś wstawił przykładowy numer z objaśnieniem byłoby super ;)

Witam.ja kupilem swoj modul na e bayu podpialem i odrazu dzialal bez zadnego programowania.Wiec mysle, ze mozesz smialo kupic uzywany i nie sluchac pana z ASO.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.