Skocz do zawartości

różnica między 1nką przed i po lifcie


grzechu2605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

jakie są różnice środka i z zewnątrz wersji przed i po lifcie, zajmuje sie juz tym parę dni lecz nadal nie jestem pewnien.

kiedy wprowadzono wersję po lifcie?

 

prosiłbym o jakies sugestie itp. gdyż jestem w poszukiwaniu takiego auta (najlepiej 118d lub 120d.) no chyba ze ktoś mnie namówi na benzynę ;)

 

pozdrawiam! ;)

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jakie są różnice środka i z zewnątrz wersji przed i po lifcie, zajmuje sie juz tym parę dni lecz nadal nie jestem pewnien.

kiedy wprowadzono wersję po lifcie?

 

prosiłbym o jakies sugestie itp. gdyż jestem w poszukiwaniu takiego auta (najlepiej 118d lub 120d.) no chyba ze ktoś mnie namówi na benzynę ;)

 

pozdrawiam! ;)

Grzegorz

 

Lift, jeśli mam dobre dane był w maju 2007, z zewnątrz jest tych różnic trochę, tzn inne lamy tylne, inny zderzak przedni, szczególnie zauważalne są halogeny które po lifcie są prostokątne, a przed liftem były okrągłe. Wewnątrz różnica jest w jakości materiałów, po lifcie jest znacznie lepiej. A jeśli chodzi o silniki to pytanie podstawowe, czy jeździsz na trasach czy po mieście. Przekalkuluj roczne przebiegi, przelicz czy warto kupować diesla i to powinno dać Ci odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co najbardziej się rzuca w oczy i można to rozpoznać na fotografiach nie zaglądając w kod VIN

 

Zewnątrz po liefcie:

- inny zderzak przedni i halogeny prostokątne zamiast okagłych

- inny zderzak tylny (dolny rant)

- zmienione lampy tylne ( więcej cienkich pasków)

- ciemniejsze wnętrza lamp przednich

- szersze spryskiwacze lamp przednich

- oświetlenie ledowe tablicy rejestracyjnej

- inna nerka (zaokrąglona w górnym zewnętrznym rogu)

- wersja 3-drzwiowa i coupe

 

Wewnątz po liefcie:

- zmienione boczki drzwi - wstawki z materiału obicowego siedzeń

- zmieniona deska rozdzielcza ( schowek centralny, nowy panel środkowy, inny kształ schowka pasażera, chromowana gałka radia, zmieniona atrapa kierownicy skórzanej)

- oświetlenie ambiente,

- inne pokrycia materiałowe siedzeń

 

Oprócz tego zmiany w silnikach i opcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dzieki za odpwoedzi,

 

ponieważ tak się rozglądam i z czasem faktycznie zmiany są zauważalne, co do jakosci materialów przed liftem... naparwde są takie złe (a może inaczej: czy jest az tak duza roznica?) bo w cenach wacham sie tak: albo lepiej wyposażony przed liftem, albo słabiej wyposażony po lifcie...

 

co do silników, trzaskam raczej długie trasy (kolo 800km) raz na dwa miesiące.

jezdzilem oststanio 320d (150KM) - i pytanie, to ten sam silnik co 120d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
aha, dzieki za odpwoedzi,

 

ponieważ tak się rozglądam i z czasem faktycznie zmiany są zauważalne, co do jakosci materialów przed liftem... naparwde są takie złe (a może inaczej: czy jest az tak duza roznica?) bo w cenach wacham sie tak: albo lepiej wyposażony przed liftem, albo słabiej wyposażony po lifcie...

 

co do silników, trzaskam raczej długie trasy (kolo 800km) raz na dwa miesiące.

jezdzilem oststanio 320d (150KM) - i pytanie, to ten sam silnik co 120d?

 

Ja mam po lifcie i jestem bardzo zadowolony z jakości materiałów. Osobiście polecałbym zakup wersji po lifcie słabiej wyposażonej. Silnik 120d ma 177KM. Jest też wersja 118d i ma 143KM. Udanego zakupu życzę.

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po lifcie i jestem bardzo zadowolony z jakości materiałów. Osobiście polecałbym zakup wersji po lifcie słabiej wyposażonej. Silnik 120d ma 177KM. Jest też wersja 118d i ma 143KM. Udanego zakupu życzę.

 

+1

Róznica w materiałach użytych do wykończenia wnętrza jest naprawde spora.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
A co daje oświetlenie "ambiente"? (czerwone światło na nogi).

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam! Kolega Klavdivsz poruszyl bardzo ciekawy temat i bardzo wiele sie z tego watku dowiedzialem. Planuje zakup jedynki 118i lub 120i po lifcie. Jak wiadomo moce tych silnikow wzrosly w wersji poliftowej, w 118i do 143KM a 120i do 170KM. Mam pytanie ,czy zaszly jakies znaczace zmiany w tych silnikach po lifcie? Z tego co czytalem te silniki w wersji pprzedliftowej ciesza sie dobra opinia wsrod uzytkownikow, czy to samo mozecie powiedziec o tych poliftowych? Pytam konkretnie o te dwa silniki poniewaz diesla nie biore pod uwage. Bezawaryjnosc jest dla mnie najwazniejsza. Dziekuje za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo moce tych silnikow wzrosly w wersji poliftowej, w 118i do 143KM a 120i do 170KM. Mam pytanie ,czy zaszly jakies znaczace zmiany w tych silnikach po lifcie? Z tego co czytalem te silniki w wersji pprzedliftowej ciesza sie dobra opinia wsrod uzytkownikow, czy to samo mozecie powiedziec o tych poliftowych?

Po lifcie w tych silnikach zastosowano wtrysk bezpośredni. Co do awaryjności to sie nie wypowiadam, ale podejrzewam że będa droższe przy ew. naprawach, bo sa jednak troche bardziej skomplikowane niz jednostki przedliftowe z wtryskiem pośrednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja nie moge sie wypowiedziec o 118i oraz 120i ale moje aktualne 116i po lifcie, czy tez LCI sprawuje sie poki co OK. Zrobilem na razie 20tys. Po kupnie przy 150tys km dostalem info w ASO, ze mam podjechac na zmiane cewek zaplonowych (akcja serwisowa). Jak na razie zmieniam elementy eksploatacyjne, zadnych napraw. Generalnie kupilbym teraz 118i lub 120i, jednak ciezko bylo wtedy znalezc cos ciekawego, brakuje czasami mocy w 116 ;)

 

Przy kupnie kierowałem sie zasada, ze jednak polift, wiecej problemow wieku dziecięcego zostaje wyeliminowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie "sondażowe".

 

Jeśli mielibyście możliwość w podobnych pieniądzach kupić 118 lub 120 przed liftem (okolice 2007) lub 116 po lifcie (okolice 2008) to co byście kupili?

 

Zakładamy takie samo wyposażenie, stan itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie "sondażowe".

 

Jeśli mielibyście możliwość w podobnych pieniądzach kupić 118 lub 120 przed liftem (okolice 2007) lub 116 po lifcie (okolice 2008) to co byście kupili?

 

Zakładamy takie samo wyposażenie, stan itp.

 

116i po lifice z 2008 to chyba wciąż niestety motor 1.6 a nie nowszy 2.0.

Ogolnie 116i LCI 2.0 jest godny polecenia - seryjnie ma osiągi mniejwiecej takie jak 118i przed liftem, a po chipie takie jak 120i przed liftem.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ja o czyms nie wiem czy Ty pleciesz bzdury? Gdzie kiedykolwiek miałeś jakąkolwiek 116i o pojemniości 2.0 ??? Pre LCI czy LCI zawsze jest to 1.6 (1599).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ja o czyms nie wiem czy Ty pleciesz bzdury? Gdzie kiedykolwiek miałeś jakąkolwiek 116i o pojemniości 2.0 ??? Pre LCI czy LCI zawsze jest to 1.6 (1599).

 

O czyms nie wiesz :D

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde faktycznie chociażby na BMW store jest taka wersja. Dziwne. Na tej stronce, która opisuje kazdy wariant silnika w BMW oba wiarianty 116i w E81 mają silniki o poj. 1.6 i nie ma nic o 2.0

http://www.bmwheaven.com/database/browse.php?brand=BMW&series=1&code=E81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.