Skocz do zawartości

[E8X] Polecane oleje / filtry


lukolo85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanawnych Kolegow i Kolezanki

 

Chcialbym aby w tym temacie byly zamieszczane oleje ktore mozna polecic z czystym sumieniem.

 

Przegladalem forum i nie znalazlem takowego tematu a jak byl to byl zamkniety przez Admina :8)

 

Dzis zrobilem CHIPA u znanego tunera w Polsce - Aligatora z Dynsoftu. Chcialbym abyscie polecili mi jakis olej bo czytalem wiele artukulow i troche sie juz pogubilem w tych cyferkach i oznaczeniach olejow :oops:

O glos w tej sprawie prosze przede wszystkim osoby ktore podniosly moc w swoich Betuniach :)

 

Serdecznie pozdrawiam i licze ze temat przetrwa

Edytowane przez lukolo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
W mojej 318d po chipiezalałem olej Motul dedykowany i jestem zadowolony, nic nie bierze i wydaje mi sie że troszkę ciszej chodzi niż na ori Castrolu

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

http://moto.allegro.pl/bmw-e81-e87-118d-zestaw-filtrow-i1694599234.html

 

tez niedlugo musze wymienic i nie wiem jakie ,kumple na manoswkich jezdzi i nie narzeka!slyszalem ze mann , fitron i knecht sa dobre,a bosch sie [bAD] ,a wy jjakich uzywacie?a olej mysle motul 8100 x clean 5w30 zalac teraz mam castrola 5w30

 

a ten nadaje sie

http://moto.allegro.pl/motul-300v-competition-15w-50-6l-4-2-slask-i1676508074.html

 

MOD edit: za BAD następnym razem będzie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
panowie mam maly roblem otoz kupilem olej MOTUL 8100 X-CLEAN c3 5w40 i go zalalem. problem polega na tym ze oznaczenie C3 to olej do silnikow bez DPF-a ktorego posiadam .... :duh: moga byc z tego powodu jakies problemy/ konsekwencje ?? bardzo licze na jakis odzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem zestaw filtrów i stwierdziłem, że te Mannowskie drogo wychodzą.

 

Kupiłem tutaj http://www.bmw-sklep.com.pl/

 

Tam jak wejdziesz BMW seria1 - > wersja np. e87 itd... znajdziesz zestaw filtrów knecht/mahle.

 

Kupiłem do swojego 120d za 310zł z groszami (razem z filtrem kabinowym z węglem aktywnym, on raczej najdroższy jest z tych wszystkich).

Jeden z filtrów był knechta z tego co pamiętam a reszta mahle.

 

A co do oleju to zalewam Castrol SLX professional 0W30 LL04 i zamierzam za 3k km wlać zwykłego castrola edge 5w30 (jest trochę gęściejszy).

Na tym co mam teraz muszę dolewać oleju, na 15k km jakieś 1-1.5 litra. Wydaje mi się sporo, ale wiem, że niektórzy też tak mają

i zależy jak się trafi. Ponoć też styl jazdy się liczy. Wycieków żadnych nie mam, miska też się nie poci.

 

 

Pozdrawiam

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w sumie dales podobna cene co ja :) filtr powietrza paliwa oleju i mikrofiltr kabinowy weglowy. wszystko mannowskie 360 + wysylka 19zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie wiem jaki jest sens wklejania linków do allegro, przecież jeśli ktoś bedzie przegladał ten temat za kilka miesięcy to te linki bedą nieaktualne. Jeśli juz to podajcie nazwę towaru i tyle.

2. jesli chodzi o filtry to MANN (filtry, które ida na pierwszy montaż i są sprzedawane w ASO w pudełkach BMW, sam osobiscie sprawdziłem). Obok Manna także Knecht ale był jakiś problem z dopasowainem filtra paliwa, który nie pasował i nie dał się założyć (ale oleju i powietrza jak najbardziej jest ok). Kabinowy to już dowolny byle był z węglem.

3. Olej Castrol EDGE z normą BMW LL-04 np 5W30 ale tylko z pewnego źródła. Ponoć to dokładnie ten sam olej co SLX (olej dedykowany do sprzedaży w stacjach obsługi) z ASO. Słyszałem też wiele dobrego o Motulu ale jest jakies 30% droższy od Castrola, którego kupuje

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z tym filtrem paliwa knechta, bo ja już zmieniałem na taki i pasował.

 

Jeszcze taka informacja, bo może ktoś nie wiedzieć. Gość z tego sklepu mi mówił, że firma Mahle wykupiła firmę knecht i pod

swoją marką będzie sprzedawać ich filtry.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o fitronie?

 

filtrony zakładam do drugiego auta w domu Meganka o wartosci 14 kPLN, do BMW wole kupic coś lepszego. różnica w cenie nieduza a śpie spokojnie. Filtr kabinowy filtrona może być ale oleju i powietrza wybrałbym coś lepszego

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dzieki za info natek bo mialem powietrza fitrona wlozony!znajomy co handluje powiedzial ze fitron jest dobry bo jest w pl robiony a mann knecht itp robia juz w chunach bo firam duza i zleca malym raczkom prace...ale zawsze lepiej spytac sie dosw kolegow z forum pozdro :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd masz takie info że MANN w Chinach produkuje i to jeszcze do BMW jak fabryka MANN FILTER znajduje się 20km fabryki BMW i wszystkie filtry BMW bierze od MANN, to filtron posiłkuje się w Chinach szczególne do nietypowych pojazdów, Kup sobie zestaw MANN to będzie dokładnie taki jakbys kupił w serwisie ,, tu chyba maja najtaniej, bynajmniej lepsza cena niż na allegro a i z tym sprzedawca łatwo się dogadac co do innych części, kupuję już u niego od roku http://www.motolokalizator.pl/product/3524/zestaw_filtrow_bmw_1_118d_-_120d.html, jak będziesz oszczędzał na filtrach tym więcej problemów będziesz miał z innymi elementami, przepływka, wtryskiwacze, silnik nawiewu wentylatora itp. tu masz linki to filtra kabinowego z węglem aktywnym http://www.motolokalizator.pl/product/3519/filtr_kabinowy_bmw_1_bmw_3_e90_2005-.html pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
panowie mam maly roblem otoz kupilem olej MOTUL 8100 X-CLEAN c3 5w40 i go zalalem. problem polega na tym ze oznaczenie C3 to olej do silnikow bez DPF-a ktorego posiadam .... :duh: moga byc z tego powodu jakies problemy/ konsekwencje ?? bardzo licze na jakis odzew

 

 

Kolego nie wiem skąd masz takie info ze C3 jest do silników bez DPF, jak wszędzie wyraźnie jest napisane ze jak najbardzje kompatybilny z filtrami ja jezdze na nim 2 lata i jak na razie nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mój temat został zamknięty i zostałem odesłany do tematu który ma 7 lat, także temat trochę nieaktualny...


Co obecnie lejecie do swoich jedynek? Przede mną pozakupowy serwis N47 143KM, także pytanie jakiej marki oleju i filtrów używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bez różnicy co. Tylko zmieniaj max co 15 tyś i kupuj z pewnego źródła. Co do parametrów to każdy producent ma opcje "dobierz olej". Moje auto jeździło na kilku różnych producentach i nie widziałem ani nie słyszałem różnicy w pracy silnika. Filtr też wymieniam co olej i te 15 tysi każdy da radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy co. Tylko zmieniaj max co 15 tyś i kupuj z pewnego źródła. Co do parametrów to każdy producent ma opcje "dobierz olej". Moje auto jeździło na kilku różnych producentach i nie widziałem ani nie słyszałem różnicy w pracy silnika. Filtr też wymieniam co olej i te 15 tysi każdy da radę.

Zmiana oleju i filtrów w moim przypadku to interwał 12000km/12 miesięcy.


Ostatnie 10 lat zalewałem do poprzednich aut Mobila, także postawię na ten olej i tutaj. Pytanie czy lepiej 0W40 czy 5W30, bo oba zaleca strona Mobila :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli chodzi o filtr oleju to dla filtrona i 10 tys. km może być wyzwaniem. Ja od dawna używam filtry mann'a, różnica w cenie to jakieś 5,- więc nie oszczędzam w ten sposób :lol: olej od dawna używam motul, w Twoim przypadku byłby to x-clean 5w30 lub 5w40.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.