Skocz do zawartości

[E87] 116i Brak mocy


qbrqm

Rekomendowane odpowiedzi

Błędy na komputerze po podpięciu pod program do bmw, takie mnie interesują a nie kontrolki :wink:

 

No tak, z tego to faktycznie mało co wynika :) W tym tygodniu będzie szansa go podpiąć pod komputer i sprawdzić, więc jak będę miał wyniki to się tu odezwę. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na przyszłość pisz przez "odpowiedz" a nie cytuj, niepotrzebnie wydłużasz wątek :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cofam poprzedni post XD

dzisiaj znowu mi ten blad wyskoczyl, komputer powiedzial cos o przeplywomierzu i przepustnicy (element zaworu?), jak wczesniej pisalem wyczyszczenie elektrozaworow zalatwilo sprawe ale teraz z tymi bledami to niewiem. Ktos mial podobnie z ta przepustnica i przeplywomierzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem się rozwiązał, a był dosyć prosty - przepustnica była źle zamocowana, przez co samochód łapał "lewe" powietrze. Bardzo pomogło podpięcie pod komputer diagnostyczny, który pokazał błędy na czujnikach zaworu przepustnicy, dlatego też wiedziałem gdzie szukać problemu. Od czasu dokręcenia przepustnicy, problem nie występuje.


Snaf, tu mam zdjęcie z mojego komputera podczas diagnozy: https://drive.google.com/open?id=1k60D0R0efE2H9qTOoCWxNoKfSxdJ3jh1 - to właśnie te błędy były spowodowane przez źle przymocowaną przepustnicę, więc może warto ją sprawdzić.


P.S. Maniek dzięki za zainteresowanie tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, przepraszam za odświeżenie, u mnie ten sam problem, falujące obroty na luzie, wyskoczy check i te dziwne kontrolki wtedy w ogole praktycznie nie ma mocy aż go zgasze i odpale, byłem u mechanika pierwsza diagonoza wymiana przepustnicy, kupiłem nowa, pojezdzilem tydzień znowu to samo, wróciłem do mechanika na kompie pokazywał błąd od sondy lambda, zapłaciłem 370 za sondę plus wymiana i tego samego wieczora problem wrócił, zdolowalem się i zastanawiam się czy to może być od przysłanego katalizatora, ale jak czytam wasze opinie to problem jest w czymś innym, świecie wszystkie okej, wszystkie cylindry pracują. Póki co czekam na poniedziałek i stawiam do innego mechanika. :mad2:RBhqnjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś rozwiązał problem?


Dodam, że w moim bmw e87 n45 116i jak się mocno naciśnie pedał gazu to dławi i dopiero obroty rosną. Jeśli naciskamy pedał gazu powoli to rosną powoli, zatrzymują się i lekko spadają i znów rosną...

błędy przepływki (a jest nowa) oraz przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam jestem nowy na forum, mam problem od jakiegoś czasu ze swoją jedynką konkretnie silnik n47 118d 143km. Mianowicie raz jadąc spokojnie dodałem mocno gazu i wyskoczyła kontrolka check engine na komputerze auto miało moc i jechało normalnie, więc usunąłem błąd komputer pokazał uszkodzony czujnik temperatury spalin . Miałem spokój parę dni, po jakimś czasie znowu te same objawy przy mocniejszym wciśnięciu gazu zapala się kontrolka tylko już z czasem jadąc na niskich obrotach dodając mocniej gazu auto gaśnie, czy to może być spowodowane filtrem dpf, a czujnik temperatury spalin pokazuje -40° C. A DPF najprawdopodobniej jest w takim stanie, że nie mogę go już wypalić bo podczas wypalania powyżej 3000 tys obrotów auto gasnie. Ostatnio komputer pokazywał mi inne błędy

-Rail pressure plausibility quantitative control

-Rail pressure plausibility pressure controlled

Czy te błędy mogą być przyczyną zapchanego DPF

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.