Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Czy znacie tego jegomoscia co sprzedaje na Alegro alufelgi i jak pisze podobno sa to oryginalne felgi BMW, takie jak mozna kupic w salonie BMW? Czy ktos juz kupowal jakies od niego? Podobno oryginaly maja logo BMW od srodka i cos tam jeszcze, ale nawet zakaldajac ze sa to oryginaly to jak sie ustrzec przed tym, ze na przylad sa to felgi II kategori, jakies odrzuty ktore normalnie nigdy by nie trafily do salonu BMW? Czy wiecie moze gdzie na felgach sa umieszczane informacje na temat tego czy sa one pelnowartosciowe itp...chyba kazdy z nas zna probmely zwiazane z kupowaniem opon przez internet, wszystko byly by fajnie gdyby nie pazernosc i naciaganie naszych sprzedawcow, bardzo czesto slysze ze opony kupowane po dobrych cenach w naszych sklepach internetowych maja albo stara date produkcji np maja co najmniej 2 lata albo po zalozeniu sa glosne lub mogly byc nie sprzedane na zachodzie europy ze wzgledu na jakies wady...po zalozeniu okazuje sie ze sa glosne lub maja bicie wieksze niz dopuszcza sam producent itp..sam doswiadczylem juz takich histori z kupnymi oponami przez internet...temat rzeka...

 

link.

http://moto.allegro.pl/item816036209_oryginal_bmw_e46_16_cali.html

 

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat bo szukam felg na zimowki do 1, czy takie z e46 beda pasowac??

http://moto.allegro.pl/item839904933_felgi_16_e46_z_oponami_komplet_4_szt_bcm.html

dlaczego wiekszosc osob odradza flatruny??

 

co do twojego pytania, to kolka z ogloszenia wygladaja na org bmw, ale chyba kolka sa przeswietlane podczas produkcji i jezeli nie spelniaja wymagan to wracaja do pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat bo szukam felg na zimowki do 1, czy takie z e46 beda pasowac??

http://moto.allegro.pl/item839904933_felgi_16_e46_z_oponami_komplet_4_szt_bcm.html

Powinny pasować do 1'ki według mnie, jedna uwaga te felgi są dosyć stare i na pewno nie mają rantu typu EH2 (Extended Hump).

Nie będą dobre pod opony Run Flat. Lepiej założyć normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Felgi podane przez autora postu są używane więc zawsze jest ryzyko, że będą krzywe i kasa w piach. Co do tego czy są pełnowartościowe to jeżeli BMW wypuszcza nowe felgi do sprzedaży to muszą być ok. To nie Polska że wyciekną z fabryki i ktoś je sprzeda poza ASO. Felgi z drugiego linku nie pasują do e87, mają inne ET.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi od e46 nie pasują do jedyni, mają inne ET

no ale te z linku ktory podal autor sa do e46, wiec chyba mozna zalozyc. z tego co widzialem w katalogu to e46 ma et 34 a e87 ma et42 wiec 8mm roznicy jest, oczywiscie wolalbym kupic kola z e87 ale z e46 jest wiekszy wybor i mam blizej do takich, a kupowac przez neta to nigdy nie wiadomo co przyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 16" ET 44 w jedynce. Niby nie wielka różnica, ale jak pytałem się w ASO w krakowie to powiedzieli że nie da rady, ale jeżeli jest inaczej i ktoś to sprawdził to proszę napisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 16" ET 44 w jedynce. Niby nie wielka różnica, ale jak pytałem się w ASO w krakowie to powiedzieli że nie da rady, ale jeżeli jest inaczej i ktoś to sprawdził to proszę napisac

Powiem tak, może mają rację w ASO.

Ja z własnego doświadczenia wsadzałem do 1'ki felgi z E46 i pasowały a miały ET inne. Auto troszkę szerzej stało ale bez przesadyzmu, wszytko się mieściło i nic nie wystawało. Tu masz inna sytuację niż ja, masz ET 47 powinno być ET 44, felga ci się bardziej schowa (o 3mm) do środka. Różnica prawie żadna.

Zresztą masz w BMW 1 felgi 17 cali co mają szerokość 7 cali i ET właśnie 47, więc jak 17'ki z takim samym ET i szerokością ranta wchodzą to 16'tki też wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

proponuje aby w tym poście zamieszczać felg i opon wraz z rozmiarówka które mamy zamiar kupić. Co wy na to Panowie ??

i stad od razu zapytam jakie et do e87 ?? planuje zakup 18cal na przod 215/45 a na tyl cos kolo 235/45. Ewentulanie jakis dystans do tego :) co do opon z przodu nie bedzie to przycierac przy maksymalnym skrecie kol??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam ju z siebei 18 i nic nie obciera...na przodzie siedza 8 cali z opona 225 z tylu jest 9 cali i opona rowniez 225...wiem ze powinna byc wieksza ale...fachowiec poradzil mi zalozyc cos takiego...opony sa lekko uzywane ale jezdzi sie dobrze.

Komfort sie nie zmniejszyl bardzo ale zamulilo troche autko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem czy 215 to za malo :) dlateg taki temat :) a powiedz mi jeszcze jedno jakie et masz przy tej 18 ?? jakis dystans na tyl masz ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi 8x17 z M6 et 38 wszystkie 4. zamierzam kupic opony Goodyear f1 assymetric ( najlepsze na rynku ) albo Falken f452 sportowa mieszanka. bardzo popularne w hiszpanii i tanie. na komplecie robisz do 40 tys km
" Ser feliz no es conseguir lo que deseas, es desear lo que tienes. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi 8x17 z M6 et 38 wszystkie 4. zamierzam kupic opony Goodyear f1 assymetric ( najlepsze na rynku ) albo Falken f452 sportowa mieszanka. bardzo popularne w hiszpanii i tanie. na komplecie robisz do 40 tys km

 

 

tu troche przesadziłeś, to rzeczywiście dobre opony w dobrej cenie ale nie są najlepsze na rynku, poczytaj aktualny test opon zrobiny przez ADAC.de

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie straciłem opony BRIDGESTONE POTENZA RFT 225/45/17

 

koszt jednej 850zł :cry:

 

przepraszam w serwisie BMW mówili koło tysiaka

Edytowane przez tsz79

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś ,albo mógłby doradzić ,jakby wyglądały na moim aucie te felgi które posiadam ,czyli z przodu "17" a z tyłu to samo tylko "18" ?

 

tak się zastanawiam właśnie .Oraz pytanko :

mam sportowe zawieszenie 226...jak sprawa wygląda z tymi "18" tkami .Czy bez problemu je wcisnę do siebie ? nie będzie nic obcierać ?

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.