Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Stoję przed wyborem opon letnich na przyszły sezon do mojej E87 116i. Chcę kupić RunFlat, gdyż na takich jeżdżę obecnie. Czas moich dotychczasowych Conti Premium Contact dobiegł końca. Felgi 16' 205/55/16.

Zastanawiam się nad:

(wszystkie w wersji RunFlat)

1. Pirelli P7 Cinturato

2. Nokian WetProof

3. UniRoyal RainSport 3

4. Conti Premium Contact (tu już musiałbym odrobinę naciągnąć budżet)


Które opony Waszym zdaniem lepiej wybrać?


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rainsport 3 miekka opona, na zakretach troche plywa jak lubisz depnac i calkiem szybko sie sciera

nokian generalnie ma wade, na zew stronie bierznika parcieje i delikatnie pęka ( widzialem to na 5, dwu letnich kompletach)

polecam p7 cinturato ale wersje c2. Bardzo fajnie zrobiona opona, dobrze odprowadza wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cześć, nosze się z zamiarem kupienia felg 18 cali do mojej e87 120d z 2004, czy 18 cali 8.5 J ET 46 z X5 F15 zmieszczą się i nie będzie tarło? Mam opcje kupic 6853952 styling 446 w dobrej cenie i się zastanawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To jest na tył w wariancie

7,5J + 8J

205/45 + 225/40.

Rozmiary opon i felg bierzesz z realoem albo prospektów BMW a nie jakiejś strony tworzonej przez Zenka.

Poza tym kupujesz felgi z innego modelu, nie zawsze takie można włożyć, więc nic ci z takich rozpisek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie ukrywam, ze jestem trochę amatorem w tym temacie.


Jeśli chciałbym do e87 120d z 2004 roku założyć felgi 18 cali, to jaką powinienem szukać szerokość felgi i ET? Chciałbym wszystkie 4 takie same. Dodatkowo wiesz może jaki rozmiar opony? 225/40 najbardziej mi się podoba, ale jak ma stwarzać problemy to muszę sie nad innym zastanowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

118d 2008 e87 m pakiet

Obecnie letnie mam na felgach alu przod 225/40/18 i tyl 245/35/18, nie wiem jakie to są dokładnie alu, zdjecie:

Zima felga stal 16" i ogolnie chciałbym to zmienić, bo na tych kołach nie da sie w zimie jezdzic w m pakiecie.

Myślałem nad zakupem zimowek na 18".. czy to ma sens i jeśli tak to jakie rozmiar opon wpakować na te felgi? 215/40/18 i 225/40/18 ?

felga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam po za miastem na południu PL, mam góre pod dom ok 1,5km, gdzie już nie raz nie wyjechałem lub droga była zablokowana bo ktoś wpadł do rowu. Ogólnie raczej przydałby się napęd quattro, a nie na tył, no ale jest jak jest 🙂 więc na pewno pełne zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@maitza, jeśli masz felgi przód 7,5" a tył 8,5" szerokości, to powinieneś kupić fabryczne rozmiary 215/40 i 245/35. Ogólnie 18" na zimę, to gorszy pomysł niż 16". Ale ładniej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda z felgami, bo nie mam jak obecnie tego sprawdzić, ale sądząc po obecnych rozmiarach letnich, może być tak jak piszesz. Z 16" jest taki problem, że auto jest już mega nisko i w zimie idzie zostawić zderzak w sniegu. Ja bym sobie jeszcze jakoś poradził, ale głównie żona jeździ, więc obawiam się, że kiedyś taką sytuacją się zdarzy. Z resztą jak ostatnio zmieniałem na letnie to widziałem jak zderzak przedni juz jest poobcinany od spodu..

 

Myślałem, też nad zakupem felg, ale wiadomo łatwiej i taniej na obecną chwilę byłoby mi kupić same opony i założyć na 18". Ale obecnie nie widzę w tych rozmiarach co podałeś (a przynajmniej 245), zbyt dużo opon zimowych.. bardzo mało wybór w tym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W takim razie to nie jest problem małych felg, tylko źle dobranych opon. Dobrze dobrana opona do felgi, to prawie identyczna średnica całego koła (felga+opona) czy to 16" czy 18" czy 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
17 godzin temu, maitza napisał(a):

Zimówki na felgach stalowych mam 205/50/R16.

Tutaj masz odpowiedź na swoje problemy. Zła opona. Poprawny rozmiar to 205/55R16.

 

Tabela dla Twojego samochodu:

image.png.77adb8475daba4204535872615b3d7ab.png

Edytowane przez 0okm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ponta napisał(a):

Jedna szerokość felg to jedna szerokość opon a nie kombinujesz z mieszanymi oponami przód tył.

Nigdzie nie napisałem, że będzie jedna szerokość felg. Zakładalem, że jak mam lato przod inne felgi i tyl inne, to drugi komplet zrobie tak samo.

Co bedzie lepsze na zime? 2x7 czy 2x7.5? (215/225)

 

3 godziny temu, 0okm napisał(a):

Tutaj masz odpowiedź na swoje problemy. Zła opona. Poprawny rozmiar to 205/55R16.

 

Tabela dla Twojego samochodu:

image.png.77adb8475daba4204535872615b3d7ab.png

Felgi i opony dostałem przy zakupie auta od poprzedniego właściciela. Czyli wychodzi na to, że są złe opony, tak czy siak musze coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
19 godzin temu, maitza napisał(a):

Co bedzie lepsze na zime? 2x7 czy 2x7.5? (215/225)

Wkleiłem Ci rozmiary. Dlaczego jeszcze pytasz i wymyślasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 0okm napisał(a):

Wkleiłem Ci rozmiary. Dlaczego jeszcze pytasz i wymyślasz?

A ty taki toksyczny na co dzień do wszystkich jesteś? Nic nie wymyślam, zadaje proste pytanie.

Zimówek w rozmiarach 245/35/R18 praktycznie nie ma, wiec wg tej tabeli nie mam jak kupić ich na moje alu 18".

R17 - felgi musze mieć przod i tył 7J i 7,5J wg twojej grafiki. ET47 - z tego co widze, to nie ma w ogole takich felg dla BMW 1 LCI E87 z takim ET, ciężko o oryginał. Na ile ET musi być zgodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 30.06.2023 o 12:16, maitza napisał(a):

A ty taki toksyczny na co dzień do wszystkich jesteś? Nic nie wymyślam, zadaje proste pytanie.

https://www.oponeo.pl/zamienniki-opon/245/35/r18

Dalej już powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.