Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach zimowych


pavelek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma problemu - ja mam 205 na zimę w 116i.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasować pasują - ale nie do końca się zgodzę, że nie sprawiają problemów. Ja zimowe 205 szybko zamieniłem na 195. Fakt, że te 205 były już trochę zużyte, ale jak parę razy miałem problem z wyjechaniem z zasnieżonego parkingu to po wymianie na 195 problem zniknął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to juz zalezy od opon w duzej mierze. mam teraz takie ultrazimowe 205, ktore w sniegu i przy niskich temperaturach zachowuja sie bosko, za to jak popada deszcz i jest taka temp jak dzis (10 stopni, czy w ogole powyzej 0) to troche strach przygazowac, bo zaraz kontrola trakcji szaleje.

 

a propos, jakie polecilibyscie do 1 opony zimowe? raczej nie run flat. i raczej na taka nasza, polska zime a nie skandynawskie sniegi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy gdzie głównie jeździsz , jeśli po mieście to bele jakie zimówki załatwią sprawę, jeśli zdarza Ci się wyjechać co jakiś czas w góry to już na zimówkach z cichym i mało agresywnym bierznikiem będziesz się mordował... ja miałem Godyeary i mimo że były zurzyte może w 30% to po opadach śniegu nie jednokrotnie auto zostawiałem kilkaset metrów od domu bo sie nie dało wjechać :| Poprostu bieżnik był zbyt "zbity" środkiem i słabo się "wgryzał" w śnieg. Co prawda na suchym się jeździło ok i nie szumiało ale z dwojga złego wole szumiące zimówki i pewność na śniegu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy gdzie głównie jeździsz , jeśli po mieście to bele jakie zimówki załatwią sprawę, jeśli zdarza Ci się wyjechać co jakiś czas w góry to już na zimówkach z cichym i mało agresywnym bierznikiem będziesz się mordował... ja miałem Godyeary i mimo że były zurzyte może w 30% to po opadach śniegu nie jednokrotnie auto zostawiałem kilkaset metrów od domu bo sie nie dało wjechać :| Poprostu bieżnik był zbyt "zbity" środkiem i słabo się "wgryzał" w śnieg. Co prawda na suchym się jeździło ok i nie szumiało ale z dwojga złego wole szumiące zimówki i pewność na śniegu..

 

A jakie to były Goodyeary ? Eagle Ultra Grip może czy inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po zakupie zimówek na ten sezon.

Zdecydowałem kupić nowe, bo na oponach się nie oszczędza. Wybrałem opony Dunlop SP Wintersport 3D 205/55 R 16 H i póki co jestem zadowolony.

Na razie testowałem głownie na mokrym, trochę na suchym i jest OK. Opony oczywiście bez RunFlat, tak chciałem.

Opony dostały bardzo dobre oceny na śniegu i lodzie, zobaczymy co będzie jak śnieg spadnie :)

 

Przy wyborze kierowałem się wynikami testów niemieckiego ADAC z 2009 roku dla opon 205/55 R 16.

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/205_55_R16H_2009/tab.asp?ComponentID=268440&SourcePageID=268552

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście posiadam DUNLOP Wintersport 3D 205/R16 jeździłem na nich całą poprzednią zimę teraz juz tez są założone :norty: i powiem Wam naprawde rewelacyjne opony. W lecie używam Bridgestone i nie zachwiciły mnie wcale głośne za to zimowe DUNLOPKI nie moge zlego słowa powiedziec byłem na nich 6 raz w ciągu zimy w górach takich na maxxa zaśnieżonych warunkach, po mieście jeżdżę też dużo bo prawie 4 godziny dziennie także test zdały celująco nie zastanawiajcie sie nad ich zakupem to nie zakup to inwestycja w bezpieczeństwo!!! :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zimówki to zalecane jest kupowanie takiego najmniejszego rozmiaru z jakim wychodziło auto w Twojej wersji silnikowej z fabryki. Chodzi o to, ze bardzo istotny jest nacisk jednostkowy na powierzchnie, opony zimowe powinny być stosunkowo wąskie, żeby ten nacisk byl większy. Zatem jesli oryginalnie były 195 to nie kupowałbym 205 tylko 195.

 

Sam jeżdze na 225/45/17 na letnich ale zimówki juz standard 205/55/16

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy ktos przejezdzil zime na letnich? da rade ...?

Nie ma bata. Kiedyś próbowałem i jeździć przy niskich temp. się nie dało, pomijam śnieg.

Letnie gumy przy niskich temp. robią się twarde i nic nie trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
No dobrze panowie i panie... jako że sezon letni pomału zbliża się ku końcowi :D czas rozejrzeć się za oponami na zimę. Przejrzałem test ADAC z 2009 roku, który została opracowany dla opon o szerokości 185 i 205 :shock: A ja jeździłem na 195 :shock: Więc co polecacie, na czym jeździliście zeszłą zimę? Czy ktoś jeździł na: Goodyear UltraGrip 7+, Dunlop SP Winter Response, Continental WinterContact TS830 (ja jeździłem ale miały 6mm bieżnika i oceniam je na fatalne), Dunlop SP Wintersport 3D, Vredestein Snowtrac 3, Bridgestone Blizzak LM30 ?

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nadchodzący sezon zakupiłem Nokian'y WR G2 (185/60), opinie podzielone, za to cena atrakcyjna a letnie Nokian'y H mnie nie zawodzą więc myślę, że i zimowe mnie nie rozczarują :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dunlopy, ktore na zime zachodnioeuropejska, czyli wiecej blota niz sniegu, spisuja sie perfekcyjnie. Niestety, ubiegla zima taka nie byla i powaznie rozwazalem zakup opon typu Vredstein badz Viking, sprzedawanych w Szwecji, gdzie drog sie nie odsnieza. To tyle w tej kwestii, pomysl tez czy potrzebujesz na zime opony RFT, jesli nie to yokohama moze byc twoim wyborem.

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie RFT to: jezdzilem kilka tygodni temu na vredsteinach w warunkach zimowych/mieszanych (od -5 do +13 w ciagu 1 dnia , co ciekawe model ten funkcjonuje w tym kraju czasami jako opona caloroczna:) ) i dosc dobrze sie zachowywaly. Pirelli maja ciekawy wzor lameli, w przypadku auta z tylnym napedem moze byc to zaleta, UG czy Dunlop sa przewidywalne, Conti rowniez ja ty oceniam bardzo nisko (szczegolnie po deszczu). Mozna rozwazac jeszcze Michelin Pilot PA3, ale to opona duzo drozsza, co za tym idzie mniej popularna (moze ktos z PT kolezanek/kolegow ma takie Piloty i sie wypowie?)

 

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dunlop SP Wintersport 3D..Goodyear UltraGrip 7+...Goodyear UG PERFORMANCE ...to sa oponki które osobiście testowałem przez ostatnie 2 zimy (opierałem się na testach ADAC)...te ostatnie w Z4..i mogę śmiało polecić..najlepsze były chyba UG 7+..ale nie było w rozmiarze 225/50/16 więc do bety poszły UG Performance..świetnie się sprawdzały :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Na nadchodzący sezon zakupiłem Nokian'y WR G2 (185/60), opinie podzielone, za to cena atrakcyjna

mam takie w 330tce, tylko rozmiar inny - "będzie pan zadowolony" ;)

 

powaznie rozwazalem zakup opon typu Vredstein badz Viking, sprzedawanych w Szwecji, gdzie drog sie nie odsnieza.

Chciałem kupić na 330tkę Vredestein Wintrac Extreme, ale trafiłem na pustki magazynowe, a tam gdzie mieli, wołali koszmarne pieniądze. I czuję, że byłyby lepsze niż Nokiany.

Dwie zimy wstecz ślizgaliśmy się w Modlinie i Felix miał takie na Subaru. Chwalił. Mówił też, że ścigali się na takich w rajdach (chyba nie on sam, ale kolesie dobre czasy na nich kręcili).

 

Zastanawiam się nad Nokianami WR G2,ale słyszałem,że są bardzo głośne.To prawda?

Nie są głośniejsze niż inne w tej kategorii. Przynajmniej ja nie słyszę tego.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.