Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach zimowych


pavelek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

z używanymi to jest loteria. ja bym nie ryzykował. autko za tyle pieniędzy a opony używane..... :mad2: :mad2: :mad2:

 

ja po 4 sezonach jazdy na nokianach WR musialem juz zakupic nowe bo te sie konczyly....zastanaiwalem sie nad conti ts 830 ale wkońcu zakupiłem goodyeary UG8, zobaczymy jak bedą sie sprawować.

320d po wirusie: 202KM i 406Nm


"Jeśli Bóg byłby za przednim napędem, chodzilibyśmy na rekach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nigdy nie zawiodłem się na testach ADAC, więc kupowałem GY UG7+, Dunlop 3D, Conti TS830 i były doskonałe, więc myślę że UG8 także się sprawdzą...zgodnie z testami na 2011r. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5-5 mm to możesz się trochę rozczarować.

 

Kupilem je bardzo tanio raptem 150pln za komplet bez zadnych dodatkowych kosztow. Jesli bedzie sie slabo jezdzic to najwyzej pocwicze nimi do ich konca po placu i zedyduje sie na nowe opony ;)

 

 

Mimo wszystko mialem kiedys 206 z nowymi oponami wielosezonowymi Barum Quartaris i po 2dniach sniegu zmienilem na stare 4milimetrowe dunlop'y m2 tyl m3 przod i jezdzilo sie o niebo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na bardzo dobrej trakcji w typowo śnieżnych warunkach to z czystym sumieniem polecam vredesteiny.Rewelacyjna opona.U mnie w górach w jedynce ratuje mnie z wielu opresji.Do tego troche obciążenia w bagażniku i śmiga się bezproblemowo.
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupując zimówki rozważałem miedzy Dunlop SP WinterSport 3D a Vredestein SnowTrac 3, lecz tak jak już napisałem znalazłem bardzo okazyjnie Dunlop'a 3D może już nie z największą wysokością bieżnika ale mimo 4-5mm lamele wyglądają jeszcze bardzo dobrze (dość głębokie). Mimo wszystko Dunlop i jego rzeźba bieżnika bardziej do mnie przemawia, gdyż wydaje się że powinny bardzo fajnie trzymać w zakrętach. Aczkolwiek tak jak kolega już wspomniał bieżnik Vredestein'ów jest bardzo agresywny i wydaje mi się że powinien mieć znacznie lepszą trakcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Winterreifen_Test_195_65_R15.aspx?tabid=tab1

...w zależności od rozmiarów, są małe różnice...ale wyniki z grubsza się pokrywają, im mniej punktów, tym lepiej

...zgodnie z tymi testami ADAC wybierałem opony od lat...do kilku aut w firmie, mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć że testy są wiarygodne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.