Skocz do zawartości

E81 Błędy CAN po założeniu modułu PDC, problem z PDC


karzeu765

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam spory problem z PDC... Nie działa od czasu jak kupiłem jedynkę. Pierwszy moduł który był w aucie widać że był zalany, po otworzeniu skrzynki ze sterownikiem widać że styki są zaśniedziałe, ista pokazywała błąd sterownika pdc. Kupiłem drugi moduł PDC, teraz trzeci i NIE DZIAŁA. Po podłączeniu mam błedy niskiego CANa od PDC i kilku innych modułów. Na desce również pojawia się choinka. Wiązkę od budy do czujników już rozprułem z izolacji, lecz wszystko jest w dobrym stanie. Sprawdzając miernikiem, przejście z wtyczek modułu do czujników jest.


82bdeab4a0553082.jpg


Jeżdżę aktualnie od jakiegoś czasu zupełnie bez modułu PDC i wszystko gra, ale jednak chcę naprawić PDC... Fabrycznie mam tylko z tyłu, czujniki mam już dołożone z przodu, ale najpierw chcę ogarnąć tył, żeby później zacząć zabawy z przodem... Proszę o pomoc, bo już mam dość tego złoma :D


Dodam jeszcze, mam jedynkę bez navi, fabrycznie radio business a aktualnie professional. Nawet próbowałem zmienić na stare radio ale oczywiście nie dało to nic.

Pierwszy sterownik który był zalany miał NR 6 982 395, drugi 9 225 825, trzeci 6 982 402.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma znaczenia czy masz odpowiedni do radia moduł czy nie. Do radia Business jest inny i nie bedzie dzialal ten z pozostalych, bo dzwiek idzie z buzzera z bagaznika a nie ze stereo. Tylko ze nie bedzie dzwieku, reszta funkcji dziala prawidlowo. Blad jaki pojawia sie na kopie diagnostycznym tyczy usterki glosnika a nie CAN.

Skoro blad pojawia sie tylko jak wsadzasz modul, to albo cos z modulem. To wykluczamy bo masz kilka. Albo cos z okablowaniem. Obehrzyj ten pin czy nie jakis zgnity. Najlepiej wyjmij go z wtyczki i zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taki mały update. Najpierw miałem radio business z którym kupiłem auto, później professional. Ale w prof nie było opcji dźwięku pdc... Zmieniłem na prof czeskiej produkcji i tu opcja jest. Wystarczyło przekodować poprzednie radio i pdc by ruszyło. Teraz już działa, jedynie mam błędy CAN. Ale myślę że dopisze VIN do modułu i wszystko będzie jak należy :)

Dzięki za pomoc! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ista D raczej tego nie ma, nie wiem jak Ista P bo na niej można coś kodować (nigdy nie używałem, nie mieści się na dysku...). Ale jakoś nigdy nie słyszałem żeby dało się to ustawić. U mnie za to pdc piszczy stałym dźwiękiem jak już praktycznie w coś wjadę xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.