Skocz do zawartości

Klema ibs


Krawczenko007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie za 100 ładując samochod dotknęłem w komorze aku przewodu plusa i czerwonego po prawej stronie jest mocowany nad aku od tego momentu brak kontaktu z samochodem dużo l błędów samochód dochodzi do zapłonu i nie odpalą jie kręci ,przy zapłonie załącza siw pompa paliwa co mogłem uwalić komputer jak myślicie

Edytowane przez Krawczenko007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do elektryka trzeba teraz jechać i tyle.

Generalnie jak zrobisz coś takiego, to czasem masz szczęście i spali się bezpiecznik, ale raczej po prostu rozwalasz sobie przypadkowy jeden lub wiele elementów elektronicznych w samochodzie.


Dlatego jak podpina się prostownik do aku, to lepiej trzymać się bezpiecznej kolejności, tzn wpierw masa, potem plus, potem 230v, jak odpinasz to odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z klema IBS to sie nie ładuje bezposrednio na akumulatorze tylko podlacza sie pod porty pod maską.

Jakie masz błędy? Ciezko wywnioskowac co napisaleś, bo jakoś tak malo stylistycznie. Co dotknałeś i gdzie i czy auto teraz kręci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za stylistykę ale to nie kącik

Poetycki ,poza tym zwarcie poszło na kabel od rozdzielacz a na akumulatorze tam wychodzą dwa czerwone kable i jeden z nich został dotknięty ten ktory jakby nad aku po prawej stornie jest przykrecony do budy samochodu ,od tego momentu ma dużo błędów nie mogę ich skasować ,samochód dochodzi do zapłonu nie kręci nie można połączyć się z ecu robiłem klona kompa ale nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie chodzi o stylistyke, tylko popros kogos zeby przeczytal i spytaj sie co zrozumiał.

Zdjecia mozna dodawac, ale najpierw musisz je wrzucić na jakis hosting. Potem wklejasz tu linka.

Sam rozdzielacz to czerwone na skrzynce ma w sobie bezpieczniki. Jak to zdejmiesz i otworzysz, co nie jest trudne, to zobaczysz że do kazdego przowody, ktory wpunasz do rozdzielacza jest bezpiecznik. Sprawdź je na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.