Skocz do zawartości

Dziwne buczenie w kabinie


BiałyPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość, szukałem podobnego tematu niestety nie znalazłem. Od dwóch miesięcy stałem się szczęśliwym posiadaczem BMW 1 E87 2006 116i 85KW z tego co wiem silnik N45 przebieg 190tyś. Mój problem polega na tym, że od kilku tygodni mam problem z dziwnym buczeniem w kabinie. Jest to dźwięk ciągły, towarzyszy tylko na postoju. Ciężko mi powiedzieć czy występuję podczas jazdy, bo tego nie słyszę, może silnik to zagłusza. Samochód pewnie się prowadzi, biegi dobrze wchodzą nic nie szarpie z odpalaniem też nie ma problemu.

Wymieniłem po zakupie: świece, olej, płyn od wspomagania, filtr powietrza, filtr kabinowy, filtr oleju.


Odwiedziłem pobliskich mechaników:

- Pierwszy mechanik stwierdził uszkodzenie koła dwumasowego (wstrzymałem się z wymianą, chciałem zaczerpnąć opinii innego mechanika). Wydawało mi się to dziwne ponieważ nie zauważyłem żadnych drgań na kierownicy ani w kabinie. Sprzęgło ładnie bierze i biegi bardzo dobrze wchodzą.

- Drugi mechanik wykluczył koło dwumasowe. Stwierdził, że to alternator hałasuje ( pojechałem do firmy zajmującej się regeneracją alternatorów) alternator został zregenerowany + wymienione dwie rolki od napinaczy ( faktycznie silnik pracuje ciszej, ale nie wyeliminowało to buczenie na postoju)

- Trzeci mechanik wykluczył koło dwumasowe i stwierdził, że może być to spowodowane sprężarką od klimatyzacji, bo po ściągnięciu paska czuje luz na rolce od sprężarki. Faktycznie osoba, która sprzedawała mi samochód (handlarz) poinformowała mnie o wymianie sprężarki nie na nową tylko używaną.


Proszę o waszą opinie, może ktoś z was miał taki problem. Czy sprężarka od klimatyzacji jest na jednym pasku z alternatorem i pompą wody ? Bo bez włączonej klimy buczy a po włączeniu buczenie się nasila i to mocno, może to jest przyczyna. Zauważyłem jeszcze, że podczas ruszania kierownicą buczenie też się nasila. A jak dodaje gazu na luzie to nie słychać.


Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez BiałyPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No przecież otworz maske i zobacz ile masz pasków. Jeden napędza wszystko. W moim N47 buczenie pojawia sie po włączeniu klimy. Z wyłączoną jest cisza, ale nie będę sie teraz za to zabierać. Daj znac czy po naprawie/wymianie sprężarki się poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje poirytowanie, tylko nie znam się na mechanice pojazdów. Nie wiem, który pasek co napędza. Chce wyeliminować czy bez włączenia klimy, może być słychać sprężarkę od klimy. Jeśli miałbym taką wiedzę to bym tu nie pisał. Chciałbym żeby ktoś mi poradził bo nie mam tyle kasy żeby wymieniać sprawne części. Sprężarka klimy - 900zł + montaż. Jeśli tak do tego podchodzisz to wymień sam i daj znać czy pomogło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak bym byl zirytowany to na podnieś maske bym zakończył


To poczekaj rok. U mnie nie buczy bez obciążenia. Dopiero jak uruchomisz klime i sprężarka zaczyna chodzić slychać buczenie, także chyba prędzej to zrobisz. Na początek nie planuje wymiany całej sprężarki na nową tylko chce wymienić łożysko koła klimy.

Według mnie jak jest rozsypane to może buczeć i na wyłączonej. Najlepiej byłoby pominąć klimę, ale z jednym paskiem to kłopot. Skoro ktoś ci to ogladal i powiedział, że jest luz to duża szansa, że to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym byl zirytowany to na podnieś maske bym zakończył


To poczekaj rok. U mnie nie buczy bez obciążenia. Dopiero jak uruchomisz klime i sprężarka zaczyna chodzić slychać buczenie, także chyba prędzej to zrobisz. Na początek nie planuje wymiany całej sprężarki na nową tylko chce wymienić łożysko koła klimy.

Według mnie jak jest rozsypane to może buczeć i na wyłączonej. Najlepiej byłoby pominąć klimę, ale z jednym paskiem to kłopot. Skoro ktoś ci to ogladal i powiedział, że jest luz to duża szansa, że to jest to.

 

:)

Edytowane przez BiałyPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź czy jak wyłączysz klimatyzację to zniknie buczenie . U mnie takie coś pojawia się w upalne dni . No powiedzmy musi być z 28 stopni . W zakresie obrotów 1000-1100 jest . Poniżej w zasadzie nie słyszę tego a powyżej cisza . W momencie gdy klimatyzacja już zbije temperaturę w kabinie i pracuje na umiarkowanej wydajności problem znika .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyczyna zdiagnozowana uszkodzona sprężarka klimatyzacji. Teraz pytanie do was do BMW E87 116i 85KW 2006r silnik n45. Oglądałem zamontowaną sprężarkę i nalepka na niej nie jest czytelna. Moja prośba do was o pomoc. Jaka sprężarka będzie pasowała Denso 447260-1851 czy Denso 447260-1852 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.