Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Szukam zadbanej 130i i mam świadomość, że mało takich ale w tym przypadku sprzedawca trochę pojechał z ceną... jeśli się mylę i autko jest warte tej ceny to wyprowadźcie mnie z błędu

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-e87-130i-salon-polska-m-pakiet-alpine-ID6DxFN1.html#f21613d770

Już w pierwszym zdaniu sprzedawca napisał że samochód posiada M-Pakiet zgodny z VIN. W którym miejscu? Nie widać na zdjęciach, ani po rozkodowaniu VIN. Chodzi o tylko kierownicę z blendą "M"? Do tego nie widzę w VIN takiej deski i dekorów jakie są na zdjęciach.


VIN: WBAUF91096PS79626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zadbanej 130i i mam świadomość, że mało takich ale w tym przypadku sprzedawca trochę pojechał z ceną... jeśli się mylę i autko jest warte tej ceny to wyprowadźcie mnie z błędu

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-e87-130i-salon-polska-m-pakiet-alpine-ID6DxFN1.html#f21613d770

Już w pierwszym zdaniu sprzedawca napisał że samochód posiada M-Pakiet zgodny z VIN. W którym miejscu? Nie widać na zdjęciach, ani po rozkodowaniu VIN. Chodzi o tylko kierownicę z blendą "M"? Do tego nie widzę w VIN takiej deski i dekorów jakie są na zdjęciach.


VIN: WBAUF91096PS79626

 

Dzięki za zwrócenie na to uwagi. Możesz podrzucić z jakiej strony do rozkodowania VIN korzystałeś? Przejrzałem polecane na forum ale na żadnej nie znalazłem takich szczegółów jak rodzaj deski itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwań 130i ciąg dalszy....

Czy ktoś może był i oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-jedyna-130i-m-performance-zamiana-ID6Dstxk.html#925de6d77f

Ogłoszenie wisi jakiś czas.

I jeszcze pytanie: jak to jest z automatycznymi skrzyniami w tych modelach i rocznikach? Unikać czy do przyjęcia? Szukałem na forum informacji i nie udało mi się odnaleźć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie z mojej strony.

Mam trochę daleko do sprzedawcy i chciałbym skorzystać z ekspertyzy autotesto.pl ewentualnie coś konkurencyjnego. Ma ktoś z was jakieś doświadczenia? Usługa kosztuje kilka stówek, ale jeżeli ekspertyza jest rzetelna to warto zaryzykować.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie z mojej strony.

Mam trochę daleko do sprzedawcy i chciałbym skorzystać z ekspertyzy autotesto.pl ewentualnie coś konkurencyjnego. Ma ktoś z was jakieś doświadczenia? Usługa kosztuje kilka stówek, ale jeżeli ekspertyza jest rzetelna to warto zaryzykować.


Pozdrawiam

 

Niedawno zakupiłem samochód i korzystałem przy tym z takiego raportu tylko w firmie motocontroler. Powiem krótko: trochę żałuję wydanej kasy. Drugi raz ustaliłbym pełne sprawdzenie z bimmer-check.com i Tobie też polecam. Ewentualnie skontaktuj się z użytkownikiem szymon-o, który też może Ci w tym temacie bardzo pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa tygodnie temu, kupiłem b. ładną e87 07r poliftową z wyglądu super w środku jakby auto było prawie nowe stan idealny, 168k km potwierdzone. Pomysł na kupno jakiegoś auta zrodził się w święta z planem na po nowym roku. W weekend po nowym roku temat wrócił z myślą o 1 i przypomniało mi się, że widziałem kiedyś ogłoszenie sprzedaży pięknej BMW i info, że ktoś handluje tylko BMW. Zapisałem wtedy ten nr, dzwonię do typa i mówię, że szukam 1, takiej a takiej a on właśnie taką mam ;) Pokazał mi sporo zdjęć, opowiedział co i jak, decyzja zapadła po prawie godzinie, że rezerwuję ją na oględziny po weekendzie. Auto było o ok 40km od mojego miejsca zamieszkania. Sprzedający oferował również opcję dowozu do domu, a w tej odległości to już w cenie. Więc tak się umówiłem, że skoro tak i auto wygląda jak wygląda i jeśli jest w stanie w jakim on deklaruje to niech przywiezie a ja je kupię. No i tak się stało przyjechał z autem na lawecie, auto "poszło" na 0 przegląd na stacji diagnostycznej + sprawdzenie powłoki lakierniczej, diagnostykę komputerową oraz zdjęta była pokrywa silnika od dołu i sam jeszcze obejrzałem, po diagnostyce pojechaliśmy jeszcze do zaprzyjaźnionego warsztatu na ogólne oględziny,diagnostykę. Autko wypadło ogólnie b.dobrze i kupiłem. Taka szybka piłka, właściwie bez szukania i pierwsze auto i kupione.

Jakoś nie chciałoby mi się jeździć kilkaset km za używaną 1. A jakieś tam raporty z internetu hmm może mogą nam rzucić światło na jakiś cofnięty licznik niczego innego nam nie powiedzą, tak mi się wydaje. Trzeba auto zobaczyć na własne oczy i to zweryfikować. Dlatego nie ma co się skupiać na autach z drugiego końca polski tylko bardziej lokalnie. Choć wiadomo jak ktoś ma chęci to może jeździć.


@rammir napisz skąd jesteś lub na pw to ewentualnie dam Ci namiar na typa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszek80 gratulacje, ja niestety dla drugiej połówki meganki (musiała być koniecznie bose edition min 110 koni i 6 bieg reszta obojętnie) szukałem 3 miesiące mimo sporego budżetu i młodego rocznika, 6 obejrzanych aut i dopiero kupione wszystko w odległości 100km od domu, dalej nie warto jeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek80 super.

Ja jestem ze Śląska okolice Rybnika. Niestety w mojej okolicy nie ma nic ciekawego, najbliżej do Łodzi ale chłop śpiewa prawie 50k za 130i z 2006 roku.


Wczoraj zadzwonił do mnie sąsiad, że na placu ma E82 135i z 2013 roku, DCT, 72000mil przebiegu, sprowadzony z USA. Znalazłem zdjęcia uszkodzeń z aukcji w Stanach i generalnie do przyjęcia. Nie planowałem zakupu 135i ale zaproponował mi dobrą cenę i mam auto na miejscu gdzie mogę sobie sprawdzać do woli co chcę :-). Pytanie w związku z tym do użytkowników. Na co zwrócić uwagę oprócz standardowych rzeczy? Jak z awaryjnością w trakcie użytkowania? Z tego co wyczytałem kosztowna jest wymiana pompy wysokiego ciśnienia, która lubi ulegać awariom. Ja dodatkowo obawiam się awarii turbosprężarek, bezpośrednich wtrysków oraz skrzyni DCT, z którą nigdy nie miałem do czynienia. Czy tego typu awarie zdarzają się często? Bo to, że są kosztowne to już wiem.


Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rammir jeżeli obawiasz się kosztów to zapomnij o 135i ... Tam każda pierdoła potrafi kosztować. Zobacz czy w USA to byłą jedyna szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.