Skocz do zawartości

Porada przy kupnie e87 diesel czy pb


GabryK

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem forumowicze!

Powoli przymierzam się do zakupu mojego pierwszego BMW i potrzebuję małej porady gdyż mam mętlik w głowie. Zdecydowałem że na pewno chcę E87 natomiast moje wątpliwości dotyczą diesel, czy benzynka. Samochód byłby użytkowany głównie w trasach (mam 30 km do pracy w jedna stronę autostradką) i wiem że tutaj dieselek nadawałby się idealnie, sporadyczne wyskoki do miasta. Z drugiej strony mógłbym się skusić na benzynkę i zagazować takiego delikwenta co w opisanej sytuacji miałoby prawo bytu i byłoby całkiem logiczne. Martwi mnie jedynie jak BMW zniosłoby podtlenek lpg.

Co do diesla martwią mnie koszty takich rzeczy jak dwumasa, turbina, dpf itd... ogólnie więcej rzeczy ma prawo się wysypać i jest to zrozumiałe. Dodam tylko że przez rok czasu moim obecnym Mitsubishi przejechałem 18k km z czego 14 autostradami, reszta to raczej jazda mieszana/miejska.


Jak Wy to czujecie forumowicze ? Ktoś może doradzić z doświadczenia co lepiej się sprawdza w takich sytuacjach ? Na samochód 2005-2007 rok zamierzam przeznaczyć około 20 tysi i myślę że w tej kwocie powinienem znaleźć jakiś całkiem fajny egzemplarz z silnikiem 2.0.

Przy obecnych (kryzysowych) cenach ropy to dieselek wygląda na prawdę obiecująco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.