Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

Pora już zakładać opony lato, a Ja dalej nie Mam felg na lato i na Dezentach RE zimowych 16cali jeżdżę.


Kolega wyżej pisał, że na przód wchodzi idealnie 7,5J ET34.


Znalazłem nowe alusy 18 cali, ale mają -----> 8J ET34


Powiedzcie Mi - czy nie będzie wystawać (w e87 LCI 5d) tył wiem, że będzie dobrze siedział i nie trzeba dystansów, ale

z przodu nie chciał bym by koło przednie chlapało Mi po całej ćwiartce przedniej. Jeżdżę 95% miasto, a 5% trasa (2x 600km 1raz w miesiącu)


A i jakie opony nowe też kupić: 4szt 225/40 czy lepiej przód 215/40 tył 245/35 (Mam moc 186KM, koszty ON, że więcej spali nie mają znaczenia)


Jak te 8J ET34 nie będą dobre na przód to napiszcie proszę jakie ET i J szukać (nowe 18") na przód i tył by AUTKO wyglądało ładnie i szeroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich.

Z tego co wiem do e87 oryginalne et to 44? Mam okazję kupić ładne felgi 16 z et 47( o ile się nie mylę to chyba są z e46?) tylko się właśnie zastanawiam czy te kilka milimetrów zrobi jakąś różnicę który byłaby niebezpieczna dla samochodu i jego zawieszenia? Brać śmiało czy sobie odpuścić? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poza tym ze nie wygląda to fajnie, bo felgi schowają się jeszcze bardziej w nadkole to wszystko pasuje. Ja na zime mam z e46 STYLING 45 o parametrach 7x16 ET 47 opona 205/55R16. Wszystko się mueści bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Według mnie oryginalne felgi do E87 są już mocno schowane. Te 3mm ciężko zauważyć. Nie ma tragedii, chociaż według mnie BMW mocno pochowało te laczki w nadkola w standardzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Pytanie z nieco innej beczki, ciśnienie w kołach. Wg. Naklejki powinienem mieć 2 bary z przodu i 2.1 z tyłu (205/55/16). Pytanie czy to jest dla opon runflat czy normalnych? Mam normalne opony i zastanawiam się czy to nie będzie za niskie ciśnienie - czy nie zużyje opon za szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Ponta pomieszałeś rozmiary felg z ET! Jak te 17 nie wejdą według ciebie, to 18 na bank z ET30 nie mają szans :D

 

Ja lubie jak jest na równo z błotnikami, więc mi takie parametry pasują. Przy tym ustawieniu wszystko jest na styk.

Tu kolega ma z tego co pamietam BBS o takich parametrach. Zobacz jak to wygląda

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=297577&start=255

 

A wystarczy lekko temat przestudiować i masz odpowiedz na temat 17" i ET35. Kolega miał takie i foty są cały czas, więc możesz zobaczyć jak to wygląda. Ludzie jeżdzą na ET34 8x17. Ewentualnie będzie się to wiązało z wstawieniem na przód opony 205, bo jak Ponta napisał mogą obcierać 225. Te 18 będą jeszcze bardziej na zewnątrz wysunięte w stosunku do proponowanych 17 o kolejne 5mm na zewnątrz, będą obcierać i z tyłu i z przodu. Takie felgi 8x18 225/40R18 ET 34

ma mój znajomy z przodu i trą mu o błotnik. Miał przejść na 205, ale nie wiem czy dało to jakiś efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodzi mi konkretnie o felgi racingline 086. Pelno tego na allegro. Gleboki concave. Chcialem 18 ale maja tylko z et 30. Chyba bedzie musialo wystarczyc 17 i et35. Moze to et dosc dziwne ze wzgledu na glebokosc felgi? Pisza ze ten rozmiar pasuje do e81/87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do e81 e87 wejdzie felga 17" x 8" et35? opona chyba powinna byc 225/45/17?


ewentualnie 18"x 8" et 30 opona 225/40/18


Tak wejdzie, felga 8"x17" et 35. Tył fajnie się chowa na równi z nadkolem, natomiast przód lekko "chlapie" po drzwiach i boku auta, gdy jest mokro - z racji szerokości opony.

Opona o rozmiarze 225/45/17 nie obciera, /dodam jeszcze, że mam sprężyny Eibach sportline i siedzi niżej niż seria./

Kupiłem felgi z oponami 225/50/17 w gratisie - te opony obcierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to masz odpowiedz, bo opon nie byłem pewien. 18 z et30 nie wejdą. BMW ogólnie dedytkuje do swoich aut felgi bardzo mocno schowane i wąskie. Nie wypuszczali nawet e87 z felgami 8x17. To jest typowy zestaw 17 do e87.

7x17 205/50R17 ET 47 - przód

7,5x17 225/45R17 Et 47 - tył

Także jak kolega Andrzej pisze że przód jest ok na 8x17, to bedzie to fajnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.