Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam zamiar kupic e87. Najbardziej odpowiadalby mi Diesel. Przeczytalem kilka stronek gdzie dowiedzialem sie ze silniki te sa.awaryjne i lepiej wybrac benzynę. Mysle bardziej o 118d 142koni tyle czy to bedzie dobry wybor ? Panowie podzielicie sie wiedza opinia doswiadczeniami z tymi silnikami.

Rocznik 2007 -2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warunki angielskie lepiej brać 130i lub 120i bo pozostałe wersje sa kłopotliwe i drogie w serwisie.

No chyba ze sam będziesz je serwisowal to wtedy możesz rozważyć diesla n47 choć ja bym kupił starszego m47.

Mieszkałem kilka lat w UK i zazwyczaj jeździłem volvo z tego powodu ze się nie psuło a do bmw koszt części był kosmiczny.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak bedziesz sie turlal po miescie to bierz benzyne a jak wiecej bedziesz smigal po trasie to diesel ma sens.

Silnik o ktorym myslisz jest bardzo dobrym silnikiem tylko musisz znzlezc zadbane autko a nie wypicowany syf do sprzedazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Już kilka razy pisałem, jak chcesz w miarę bezproblemowy silnik do e87 to 2.0d, pomijam wersję 204km, bo tu już zdarzają się pewne awarie, pozostałe to najlepsza opcja i tu nie chodzi o dużo większą przyjemność z jazdy, ale łatwość obsługi. Uprzedzam, nawet jak odpalasz, jedziesz 3 km i gasisz :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bierz kopciucha śmiało, nawet jak będziesz jeździł tylko po mieście, wtedy raz na 200-300km wyjazd na autostradę, wypalić dpf i po temacie. Nie ma lepszej opcji do e87. W wersji n47, czyli 118d 143km i 120d 177km pamiętaj o sprawdzeniu historii serwisowej czy był wymieniany rozrząd, jak nie to z reguły trzeba to zrobić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam takiego od 1,5 roku. kupiłem już z wymienionym rozrządem. 143KM niestety a može i stety poprzedni właściciel wyciął DPF i go wyprogramwał podnosząc trochę moc. To auto tak zapierdziela, że masakra. Trzyma się drogi super. Od kupna przy silniku robiłem olej i filt powietrza oraz sterownik świec żarowych naprawiłem. To wszystko. Szkoda że žona nim na codzien jezdzi pół na pół miasto i droga. Silnik jest cichyvw porównaniu do M47N, dynamiczny i oszczędny. Zbiornik 45 litrów, jak nie depcze ostro starcza na 800km do rezerwy. Nie jeździ jak babcia, tylko tak normalnie:) Jak na ten czas użytkowania polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli celujesz w diesla n47, to taki którego posiadałem w e87 i posiadam w f21 i mogę smialo polecic, tylko najwazniejsza rzecz to, zeby sprawdzic taki samochod i wypytac o rozrzad czy byl zmieniany, jesli nie to wsluchac sie w silnik i zobaczyc czy nie wystepuja takie dzwieki jaki ponizej w filmie, ktore sa bardzo wyrazne.

 

Jak dbasz tak masz, jesli kupisz w miare zadbany egzemplarz to nie bedzie zadnych wiekszych z nim problemow i jesli oczywiscie Ty rowniez bedziesz o niego dbac w przyszlosci, ja swoja byla e87 z 2008 roku posiadalem od przebiegu lekko powyzej 100 tys(zakupiona w 2011) do 185tys km, przez ten okres zostal wymieniony rozrzad przy ok przebiegu 180kkm bo wtedy akurat byla akcja serwisowa od BMW (dostalem tel od nich) termostaty i podklejana mata w drzwiach, reszta to czysta radosc z jazdy oraz serwis na biezaco (ok 10-12kkm). Jedynka poszla do mojego dobrego kolegi i zarazem sasiada i do dzis jezdzi bez zadnych problemu na zegarze jakos 210-220kkm. Jedynka jest rowniez po chipie od 2,5 roku.

Co moge wiecej napisac, chyba nic bo jest to na prawde dobry silnik, cichy, jesli rowniez na to patrzysz to malo spala, dynamiczny i zwinny, po chipie + downpipe czyli jakies 190km to ten samochod latal :mrgreen: :mrgreen: najwazniejsze bylo wymienianie oleju co 10-12kkm i zwracanie uwagi na ten rozrzad, ale zeby tez nie bylo za kolorowo to :

 

 

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=270866

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nadeszła w końcu pora na spełnienie motoryzacyjnego marzenia i zakup e87. Nie jest to pilna sprawa ale zależałoby mi na zakupie w pierwszej połowie roku.

Potrzebuję jednak kilku porad natury ogólnej.

Czy do e87 w miarę wygodnie da sie zamontować fotelik dla dziecka? Chodzi o taki większy fotelik dla trzylatka. Czy po jego montażu na miejscu pasażera z przodu jeszcze ktoś sie zmieści? Do auta sie jeszcze nawet nie przymierzylem, więc napiszcie mi proszę czy jak mam 188cm wzrostu i usiądę za kierownicą to za mną bedzie jeszcze miejsce na nogi pasażera?

Silnik wolę diesla bo jednak więcej kilometrów robie w trasie. Rocznikowo na pewno po lifcie, tak żeby auto nie było starsze niż 10 lat i nie miało przebiegu więcej niż 150 tys. km. Wiem, ze przebiegu moge u handlarza mieć tyle ile sobie wymarzę ale nie chce auta z takiego źródła. Jaką kasę trzeba szykować na takie auto z lat powiedzmy 2008-2012.Forum śledzę od lat ale akurat wiele tego modelu sie nie sprzedaje a na portalach z ogloszeniani rozrzut cen jest ogromny. Z dodatkowego wyposażenia zależało by mi na multifunkcyjnej kierownicy i automatycznej klimatyzacji.

A możecie znacie jakieś godne uwagi auto wystawione na sprzedaż we Wrocławiu lub bliskich okolicach?

Dzięki za wszystkie rady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rocznikowo na pewno po lifcie, tak żeby auto nie było starsze niż 10 lat i nie miało przebiegu więcej niż 150 tys. km. Wiem, ze przebiegu moge u handlarza mieć tyle ile sobie wymarzę ale nie chce auta z takiego źródła. Jaką kasę trzeba szykować na takie auto z lat powiedzmy 2008-2012.Forum śledzę od lat ale akurat wiele tego modelu sie nie sprzedaje a na portalach z ogloszeniani rozrzut cen jest ogromny. Z dodatkowego wyposażenia zależało by mi na multifunkcyjnej kierownicy i automatycznej klimatyzacji.

A możecie znacie jakieś godne uwagi auto wystawione na sprzedaż we Wrocławiu lub bliskich okolicach?

Dzięki za wszystkie rady.

 

Pozdrawiam

Zależnie od wersji, wyposażenia i rocznika 35-45k (może nawet bliżej 30), biorę pod uwagę wymagany przez Ciebie przebieg. Jak będziesz chciał coś sprawdzić dokładnie w okolicy Wrocławia to mogę w tym pomóc :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznikowo na pewno po lifcie, tak żeby auto nie było starsze niż 10 lat i nie miało przebiegu więcej niż 150 tys. km. Wiem, ze przebiegu moge u handlarza mieć tyle ile sobie wymarzę ale nie chce auta z takiego źródła. Jaką kasę trzeba szykować na takie auto z lat powiedzmy 2008-2012.Forum śledzę od lat ale akurat wiele tego modelu sie nie sprzedaje a na portalach z ogloszeniani rozrzut cen jest ogromny. Z dodatkowego wyposażenia zależało by mi na multifunkcyjnej kierownicy i automatycznej klimatyzacji.

A możecie znacie jakieś godne uwagi auto wystawione na sprzedaż we Wrocławiu lub bliskich okolicach?

Dzięki za wszystkie rady.

 

Pozdrawiam

Zależnie od wersji, wyposażenia i rocznika 35-45k (może nawet bliżej 30), biorę pod uwagę wymagany przez Ciebie przebieg. Jak będziesz chciał coś sprawdzić dokładnie w okolicy Wrocławia to mogę w tym pomóc :wink:

 

Dzięki! Jakbyś gdzieś zobaczył coś wartego uwagi to podrzucaj proszę. Cenowo mnie ucieszyłeś, szczególnie z tym zakresem bliżej 30 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hehe domyślam się :8) nikt nie wystawi golasa 118d z 2008r. za 35k, nawet z przebiegiem poniżej 200kkm, bo nikt tego by nie kupił, więc jest taka spora rozbieżność.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
On nie był po przekładce? Kojarzy mi się, że była kiedyś rozmowa o takim aucie :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla porownania, sprzedalem 120d, 2008, n47 177ps, m pakiet wew/zew, przebieg 156.000 w idealnym stanie z nowym rozrzadem za 27.000.

A nie masz jeszcze jednej takiej? Kiedy sprzedałeś?

Sprzedalem 3 miesiace temu. Obecnie pracuje nad e90 n47 2010 m pakiet. 1ki na razie nie planuje niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To trochę zmienia wartość, wiem, że niektórzy będą bronić, że to żadna ingerencja, ale nie o to chodzi, chodzi o odbiór takiego auta przez potencjalnego kupującego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak dla mnie wartosci nie zmienia i wystawilem ja w gornym progu cenowym. Auta szukam sam, sam nimi jade, maja pewne, udekumentowane przebiegi, pewna historie i sa w znacznie lepszym stanie niz te ulepy z francji/wloch itp zjezdzajace z lawet od ubezpieczycieli. Nie szukam zadnych okazji, same fajne, zdrowe autka. Takie moje zdanie. Zarabiam w uk na czym innym a przerobki aut to moje dodatkowe hobby :D Oczywiscie zgadzam sie z tym co napisales, ze dla pewnej czesci ludzi te auta to blee ale ja o takiego klienta nie zabiegam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.