Skocz do zawartości

NAWIGACJA SIĘ RESETUJE


heeq11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Jest to mój pierwszy post na forum.

Zwracam się do was z zapytaniem odnośnie mojego problemu z navi, ponieważ szukam w necie i nie mogę znaleźć co to może być.


A wiec tak, kupiłem nie dawno f30 320d 2013r.

Wszystko było pięknie aż do momentu gdy wyjechałem za granice do Holandii.

Miałem w navi starą mapę z 2013r. wiec postanowiłem ją zaaktualizować na najnowszą bezpośrednio od BMW. Wersja West.

Problem wyglada tak, że gdy jestem w Belgi (mieszkam w belgi a w Holandii pracuje).

Nawigacja po tej aktualizacji zaczęła się resetować. Nie ważne czy jest na zapłonie czy w trakcie jazdy, resetuje się co chwile i jest ten napis BMW conected drive. Postanowiłem pojechać z tym do ASO w Polsce. Po ich diagnozie dowiedziałem się że soft jest za stary i ze musze wgrać nowy. Tak zrobiłem, lecz to nic nie dało. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze gdy jestem w Niemczech i w Polsce nic się z nią nie dzieje. Działa tak jak powinna, ale gdy tylko wjadę do Holandii lub Belgii problem się na nowo pojawia i resetuje się co chwile. Dodam jeszcze ze jak stoję pod domem w Belgii resetuje się co około 40 sekund a jak stoję pod pracą w Holandii to nic się nie dzieje, dopiero jak wracam i wjeżdżam na autostradę to zawsze wyłącza się w tym samym miejscu. Mechanik powiedział mi, że jest to problem po stronie modułu nawigacji skoro tak się dzieje, lecz pytam was, być może ktoś miał podobny problem lub wie coś na ten temat.


Wersja navi to NBT.


Pozdrawiam miłośników BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To super, że się poprawiło.


A najnowsze mapy w ver. 2022-1 pobierałeś i testowałeś z naszego forum? https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232

Czy może innym sposobem - jak ver. poprzednią wspominałeś, że bezpośrednio od BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, że się poprawiło.


A najnowsze mapy w ver. 2022-1 pobierałeś i testowałeś z naszego forum? https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232

Czy może innym sposobem - jak ver. poprzednią wspominałeś, że bezpośrednio od BMW?

 


Poprzednia była bezpośrednio od BMW, nowa wersja również jest od BMW.

Następnym razem spróbuje z waszego forum.


W ASO jeszcze mówili ze to nie jest wina ich mapy, jednak jak się okazało coś musiało być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.