Skocz do zawartości

Autostradowa prędkość przelotowa dla B47 320d


Pablo3

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, no ja już niestety po gwarancji chwile... :roll: to co tak do 180 na tempomacie będzie ok?

 

W moim odczuciu możesz jechać i 180 i 200, ale na tempomacie nie polecam, bo jak przy tej prędkości, ktoś Ci z prawego pasa wyleci, a tempomat akurat "poczuje" konieczność dodania gazu, to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak tylko pytam jakie są możliwości tego silnika żeby go nie żyłować i nie zajechać, a jechać najwięcej i optymalnie w sprzyjających warunkach po autostradzie oczywiście...Nie jestem kamikadze.


Wydaje mi się, że tak do 180 powinno być jeszcze bezpiecznie dla tego silnika, przy 8 biegu na automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I tak niedługo wszystkie nowe auta będą z silnikami od odkurzacza. Benzyna jest pase, ciekawe z czego Araby będą żyły, te wszystkie koncerny ??? Stany i Rosja też sporo paliwka produkują.

Nie w tym rzecz.

Taki 1.5t 143km czy ile to ma to nic złego. To małe miejskie auto, a 3 z takim silnikiem nikt nie wybiera w trasy. Przyspiesza żwawo do pewnych prędkości i wyprzedzić też się da lepiej niż Corsą czy Insignią o mocy 140km.


Kwestia tych przełożeń i charakterystyki auta.

Silnik jest dość paliwożerny (pali w takim samym użytkowaniu co moje F02 LCI 3.0d po chipie, na większych, szerszych kołach).


Ten silnik potrafi przyspieszać z 1100 obrotów po zmianie biegów. To mój 3.0d tak nie robi. Delikatne mocniejsze wciśniecie gazu i od razu redukcja i od 1400-1500 idzie jak turbo wie co ma robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.