Skocz do zawartości

F31 - brak sygnałów świetlnych podczas otwierania zamykania


NeedForSpeed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie - brak sygnałów świetlnych podczas otwierania, zamykania auta.

Model - F31, 2.0d, 2014r

Problem wystąpił po odpięciu akumulatora. Wymieniałem filtr powietrza, więc odpiąłem akumulator by w razie czego nie wyskoczył jakiś błąd. Niestety nie był to chyba trafny wybór, gdyż teraz nie wiem czy auto jest otwarte czy zamknięte i muszę iść i sprawdzać z bliska.

Wszystko inne działa.

Druga sprawa, na chwilę obecną zdecydowanie mniej istotna, to czy jest możliwe dodanie czujnika deszcze/zmierzchu do tego auta bez wymiany przedniej szyby? Przy kupnie nie przyszło mi do głowy, że może tego nie być w tej klasie.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikopiko - faktycznie znalazłem tę opcję w idrive. Tym razem szukałem przy zgaszonym silniku i włączonym zapłonie. Przysiadłem na spokojnie i przejrzałem dokładnie wszystkie zakładki i było mruganie świateł podczas zamykania,otwierania.

Beta mruga jak szalona :D

Wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W nowoczesnych samochodach nie powinno się odpinać akumulatora bez podpięcia pod jakieś źródło zasilania. Jeżeli już musisz to zrobić, to poczekaj aż samochód się uśpi, czyli zgasną zegary i będzie kompletna cisza. Najlepiej po prostu wyłączyć zapłon i poczekać z 5 minut dla pewności. Miałem kiedyś klienta, który odpiął aku w tak niefortunnym momencie, że trzeba było programować sterownik silnika.


Czujnik deszczu zmierzchu można dołożyć. Ten, który masz obecnie to czujnik nasłonecznienia wnętrza i jego wymieniasz na ten deszczowo/zmierzchowy. Potem trzeba zakodować odpowiednie funkcje i śmiga. Aaa.. no i musisz wymienić lub przerobić włącznik świateł, aby dało się go przekręcić w lewo i włączyć automatyczne światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.