Skocz do zawartości

Wymiana wyswietlacza z 6.5 na 8.8 w F34 GT


dambi12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem tu Nowy i niedawno zmieniłem auto na 318GT M 2016.

Zastanawiam się nas zmiana wyświetlacza z 6.5 na 8.8. Czy może ktoś podpowiedzieć który z aftermarketowych będzie pasował jako wymiennik? Nie myśle nad Androidem ani innym zamiennikiem, tylko OEM.


Info o samochodzie

318GT LCI F34 2016 rok

Obecnie mam 6.5 wyświetlacz.

Wersja nawigacji Road Map Euro Route RL_EntryNav_Nav

Head Unit EntryNav

606 Business Nav

Wersja softu NBT albo Evo id4 ?

Vin G748581

Samochód wersja Angielska


Możecie Panowie i Panie pomoc znaleść odpowiedni part number wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzięki za info. Sprawdzałem na realoem ale, właśnie nie rozumiem za bardzo, który z tych wejdzie do mojego.

Czy 65506822626 czy te dwa następne 65509387453 (ten chyba jest chyba LCI) czy 65509292248 (pre LCI)

Z tego co czytałem to 2626 chyba nie za bardzo. Czy najlepsza opcja jest, wiec 65509387453 ?

Z góry dziękuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Screen dzisiaj zainstalowany 65509387453 i poszedł do kodowania. Screen jest ok i pasuje ale niestety tylko połowa (lewa strona) wyświetla. Wyglada to tak jak by tylko wyświetlało lewa stronę split screena a po prawej jest czarno. Chłopaki mówili, ze nie mieli wcześniej takiego problemu, sprawdziliśmy również inny screen, który mieli ma stocku i dokładnie ta sama sytuacja!

W przyszłym tygodniu będziemy próbować zflashowac cały soft w headunit i wgrywać nowy.


Miał ktoś wcześniej taki problem czy są jakieś inne rozwiązania ?

Próbowaliśmy większość funkcji w EntryNav + wszystkie rozdzielczości.


Niestety nie zrobiłem zdjęcia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Każdy wyświetlacz będzie Ci działał, ewentualnie będzie potrzebne kodowanie. Nowsze, dotykowe wyświetlacze, mają niższe napięcie zasilania, wtedy dodatkowo potrzebujesz regulator napięcia. Jeżeli kupisz nie-dotykowy, powinien być plug&play.

Odwrotnie. Ekran APIX1 z NBT zasilany jest ok. 8V. Ekran APIX2 z NBT EVO zasilany jest 12V



 

Ok, tylko co Twoim zdaniem trzeba zmienić w kodzie ?

Jeśli zachowuje się tak samo przy, przynajmniej dwóch wyświetlaczach 8.8 a jest ok przy 6.5 to gdzie leży przyczyna?

Jest kilka linijek do zmiany. W jednej trzeba ustawić, że mamy "Widescreen". W innej właściwą rozdzielczość, a jeszcze innej rozmiar ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

CID_RESOLUTION

CID_DISPLAY_SIZE

CID_ DISPLAY_RES

DISPLAY_SIZE_RESOLUTION


Generalnie to są opcje od rozdzielczości wyświetlacza powinno być 8,8 lub 1280x480 .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update, dla potomnych ;)

Nowy screen już lata ale niestety zwykle kodowanie nie rozwiązało sprawy.

Postanowiliśmy zrobić full soft update. Update miła trwać 1:10 a trwał 26h !!!

Po flashu, kodowanie, te same, standardowe wartości oblatany jak złoto.


Dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To niezłych speców tam masz. :))) Zmienia się dwie linijki i musi działać. 26 godzin to byś zupdatował całą flotę miejskiej policji a nie jedno auto. :))

Nie wiem jak to jest w F bo nie robiłem jeszcze ale może robili update NBT przez OBD a nie światłowód :D

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To niezłych speców tam masz. :))) Zmienia się dwie linijki i musi działać. 26 godzin to byś zupdatował całą flotę miejskiej policji a nie jedno auto. :))

Nie wiem jak to jest w F bo nie robiłem jeszcze ale może robili update NBT przez OBD a nie światłowód :D

W Fxx i Gxx nie używasz MOST do aktualizacji. Wszystko idzie po OBD. Z tym, że od serii Fxx pojawił się ethernet



Jak poszło to po UDS, a czasem tak się zdarzy, że navi nie chce współpracować i nie przestawi się na HTTP, to tak wolno potrafi to iść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.