Skocz do zawartości

n55 wypadanie zapłonu


Piterbax

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuję porady.

F30 335i xdrive 2014r, przeszło w tryb awaryjny (check, informacja o ograniczonej mocy, jedź do serwisu itp). Po diagnozie (misfire na 6 cylindrze) zostały wymienione 2 cewki i wtryskiwacz. Zaczął pojawiać się kolejny misfire tym razem na innym cylindrze. Wymienione wszystkie świece. A ta cholera nie chce działać. Na wolnych obrotach chodzi ok, pod obciążeniem od razu check i wypadające zapłony.

No i co z tym? Macie jakieś sugestie co można by sprawdzić?


Dodam jeszcze, że została sprawdzona kompresja i jest nominalna na wszystkich cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odpowiem może sobie sam. Warsztat okazał się do dupy. Żle zamontowali wtryskiwacz, popękali świece, a masę od cewek poprzykręcali palcami. Dowiedziałem się tego dopiero gdy zabrałem od nich auto i oddałem do innego serwisu. Niestety po ich "naprawach" niedomaga katalizator, wygląda na to że się zapchał (albo stopił?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem może sobie sam. Warsztat okazał się do dupy. Żle zamontowali wtryskiwacz, popękali świece, a masę od cewek poprzykręcali palcami. Dowiedziałem się tego dopiero gdy zabrałem od nich auto i oddałem do innego serwisu. Niestety po ich "naprawach" niedomaga katalizator, wygląda na to że się zapchał (albo stopił?).

 


Jaki to warsztat. Po co mamy placic im kolejny hajs :8)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobokserska w Warszawie. Naprawa wydawałby się prosta, a została zwalona po całości. Przykre jest to, że robiłem u nich niejedno bmw od 15 lat, co prawda zawsze coś musieli poprawiać, a teraz nie wiem jakby chcieli mnie specjalnie na minę wsadzić. Jak już nie wiedzieli co powiedzieć, to sugerowali, ze to zawór zacięty i głowicę trzeba ściągać (za 4 tyś). Podziękowałem i zabrałem samochód. Szkoda, ze tak późno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.