Skocz do zawartości

Czujnik temperatury zewnętrznej w F30/F31 - gdzie?


Orełek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, podpowie ktoś gdzie znajduje się czujnik temperatury zewnętrznej w F30/F31? Czujnik pokazuj tęgi mróz na zewnątrz, mam już kupiony nowy tylko nie wiem gdzie jest umiejscowiony. Nie chce mi się ściągać całego zderzeka żeby go zlokalizować... Może jakoś da się podejść przez nadkole albo osłonę silnika?


O taki czujnik mi chodzi: https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=8L11-EUR-06-2016-F31N-BMW-335dX&diagId=65_1468

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna czesc zderzaka, chyba odstrony kierowcy, niedaleko laczenia z plyta pod silnikiem.

Jest taka jakby wneka na ten czujnik, wymacasz reka.


Generalnie, moze byc jeszcze problem z wiazka lub polaczeniem.

Wtedy tez pokazuje tegi mroz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oslone silnika, lub zderzak. Zderzak moze byc latwiej sciagnac warunkach domowych (tj. bez podnosnika).

Chyba, ze da sie ta oslone odgiac, ale sciagniecie zderzaka nie jest specjalnie trudne w F30 i wszystko jest na spinkach wymiennych, wiec w miare bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki! W tygodniu wezmę się za wymianę. Mam kanał w garażu, więc zacznę od osłony silnika - jak coś urwę, to nie będzie widać ;-)

 

Moga byc takie klipsy plastikowe, z takim grzybkiem u gory. Wtedy wciaga sie ten grzybek i dopiero klips (grzybej rozpycha klips po drugiej stronie elementu mocowanego). Tak wiec mozesz zwrocic uwage na tego typu klipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla innych wyszukujących napiszę: czujnik temperatury zewnętrznej BMW F30 F31 znajduje się na spodniej stronie lewej podłużnicy (strona kierowcy). Dostać się można odkręcając częściowo i odginając nadkole. Wymiana banalnie prosta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.