Skocz do zawartości

NBT EVO montaż


l.e.s.t.e.r

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić w dobrej cenie komplet NBT EVO już z carplay, anteną wifi.

Ile będzie kosztować +/- montaż tego zestawu ? ze Śląska ktoś to ogarnie ?

 

Na Śląsku jest mase firm które spokojnie Ci to ogarnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi z forum Oli&Niunia zna się na tym i powie Ci co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto było zmienić na NBt z dużym ekranem?

U siebie mam przejściówkę CIC z nawi i mały ekran i nie wiem co wybrać :

Oryginalny NBT z dużym ekranem

Czy

Android z Aliexpress.


Co zyskam poprzez montaż NBT?Fajnie by było jakby CarPlay działał ale ciekawe czy w pierwszych NBT jest opcja to aktywować.

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto było zmienić na NBt z dużym ekranem?

U siebie mam przejściówkę CIC z nawi i mały ekran i nie wiem co wybrać :

Oryginalny NBT z dużym ekranem

Czy

Android z Aliexpress.


Co zyskam poprzez montaż NBT?Fajnie by było jakby CarPlay działał ale ciekawe czy w pierwszych NBT jest opcja to aktywować.

 

Ja kupiłem NBT EVO ID5, teraz już jest po sofie na ID6. CARPLAY działa na całym ekranie, googlemaps też. Dodatkowo chodzi to wszystko po wifi.

Tego Androida z aliexpres kupiłem i miałem go w aucie może 3h i wywaliłem to. Mi to nie siadło, widziałem w tym więcej wad niż zalet. Wiem że następny właściciel też nie był zadowolony, a potem mu się to jeszcze wysypało. Chciał to reklamować ale jakoś Chinol nie był zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dlatego warto kupić drożej z polskiej dystrybucji. Wiem, bo miałem Navi na Androidzie w Pedziu.

Co zyskujesz? - generalnie zastępuje Ci wszystko co masz w telefonie. Pytanie co wtedy "tracisz" z tego co masz normalnie w aucie. "Tracisz" bo nie możesz używać równolegle obu systemów w pełni. Plusy i minusy - dla jednego akceptowalne, dla innego nie.

Do tego dochodzi jakość konkretnej jednostki na Androidzie, bo niestety nie jest to jedna fabryka ;)


A żeby mieć CarPlay, musisz mieć NBT Evo. Ja mam ID4 i nie da się uruchomić ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto kupić drożej z polskiej dystrybucji. Wiem, bo miałem Navi na Androidzie w Pedziu.

Co zyskujesz? - generalnie zastępuje Ci wszystko co masz w telefonie. Pytanie co wtedy "tracisz" z tego co masz normalnie w aucie. "Tracisz" bo nie możesz używać równolegle obu systemów w pełni. Plusy i minusy - dla jednego akceptowalne, dla innego nie.

Do tego dochodzi jakość konkretnej jednostki na Androidzie, bo niestety nie jest to jedna fabryka ;)


A żeby mieć CarPlay, musisz mieć NBT Evo. Ja mam ID4 i nie da się uruchomić ;)

 

Chyba softem mozesz to podniesc na id5 ale jak HU masz 2GB to będzie się to wieszać podobno. Dlatego ważne jest jak już wymieniasz HU kupić jednostkę 4GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oli mi odpisał, że muszę wymienić HU, na moim się nie da.

No to pozostaje Ci szukać HU, można to wyrwać w "normalnych" pieniądzach

Ja mam np teraz takie HU

https://allegro.pl/listing?string=9364280&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-uni-1-2-0205


Gość z linku powyżej chce 2800 za HU gdzie ja zapłaciłem za cały zestaw ( HU, idrive, wyświetlacz 8.8, antena wifi ) 2350.

Już hitem byłą jedna firma z Krakowa która rzuciła kwotę za komplet + montaż 5800 zł :) Mnie całość razem z zakodowaniem wyszła 2800zł.

Ludzie to mają fantazję :D Reasumując - trzeba cierpliwie szukać i coś się w końcu trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
No dobra a jakbym kupił ten Android od chińczyka to radio FM będzie działało z oryginalnej jednostki czy z systemu android?

Zadzwoń do sponsorowanego z forum - powie Ci dokładnie co i jak. Ja w BMW nie miałem, w Pugu wymieniało się całą jednostkę, więc radio też było chińskie.

 

Reasumując - trzeba cierpliwie szukać i coś się w końcu trafi.

Amen ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za ile mogę sprzedać mój poprzedni system ?

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-cic-bmw-f30-f31-f32-f33-f34-f36-komplet-8935707692

wystawiłem to za 1200 ale chyba cena nie trafiona bo zero zainteresowania.

Zastanawiam się czy nie rozkompletować tego zestawu na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Info dla tych co planują wymianę na EVO ID6 lub planują upgrade z ID5 na ID6.

ID6 musi mieć ekran z ID6 czyli po 2017r, musi być dotykowy. Inaczej będzie się co jakiś czas wieszać przy uruchomieniu, niby wszystko działa a ekran czarny, reset HU z palca pomaga ale jest to upierdliwe. Dodatkowo czasami ekran nie gaśnie po zaknięciu auto, gaśnie dopiero jak auto się uśpi.

Nie słuchajcie żadnych magików że będzie chodzić ze starszym ekranem bo nie będzie.

Niestety musiałem kupić ekran pod ID6, po założeniu którego wszystkie bolączki się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.