Skocz do zawartości

F3X bezprzewodowy CarPlay dla NBT4


Yyveel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje ze dla niektórych to będzie jak wizyta Mikołaja

Bardzo długo szukałem jak dolozyc CarPlay w f34 z 2014. Trafiłem na taki wątek https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1675929


Jest tam opisane wszystko co potrzeba.



Moduł można kupić na Ali za ok 950pln z przesyłka z Europy (u mnie przyszło w 3 dni). Jest to bliźniacze urządzenie z tym które oferuje firma na b, specjalizujaca się w gadżetach do BMW. Cena 2,5 mniej, do tego nie ma cła.


Montaż w moim przypadku skomplikowany bo mam duża navi i nie było miejsca na moduł i musiałem wyciągać schowek pasażera. Samo podłączenie jest dosyć proste. Niestety za pierwszym razem nie przełożyłem wiązki optycznej. Musiałem drugi raz wyjmować navi.


Zalety:

- działa bezprzewodowy CarPlay, wchodzisz do auta i wszystko dzieje się automatycznie

- pełnoekranowy

- wsZystkie apki fajnie działają

- działa sterowanie z kierownicy oraz pokrętło


Wady:

- bywa ze się zresetuje ale to może być wina ze nie zrobiłem update’u oprogramowania a jest już wyższe o dwa levele. Nie podłączyłem od razu kabla USB wiec teraz żeby zrobić update muszę znowu rozebrać deskę i podłączyć kabel (update to nie wina urządzenia - dzieje się to tylko w jednym miejscu w wawie a często tam jeżdżę, coś zakłóca połączenie BT).

- w trakcie włączania widać przez chwile menu modułu i wyglada trochę badziewnie

- podczas przełączania idrive moduł słychać pierdniecie w głośnikach

- brak instrukcji

- mimo ze wiązki i samo urządzenie wyglada na dosyć jakościowe to miałem problem z jednym kablem z wiązki


Kilka zdjęć


https://share.icloud.com/photos/0pxGZsh0RRY7Fc0lvygZLJBwg

Edytowane przez Yyveel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dobry temat :)

Cały czas się noszę z zamiarem, ale po Android Navi w innym aucie, wiem, że nie ma tylko plusów takich rozwiązań...


1. Korzystasz ze sparowanym iPhonem czy smartphonem z Androidem?

2. Korzystanie z CarPlay nie kłóci się z tym co wyświetla iDrive? np. widok kamery cofania, czujników parkowania itp.?

No właśnie - jak masz w użyciu CarPlay na ekranie (cokolwiek - mapa, muzyka) i wrzucasz wsteczny, to obraz wraca do widoku iDrive dla kamer czy to ma jakąś swoją "nakładkę" z kamer w aucie?

3. Można słuchać muzyki z dysku auta, a mieć uruchomione mapy z CarPlay? są wtedy ostrzeżenia głosowe z map czy to się kłóci? Bo na dźwięki ostrzeżeń "z auta" pewnie nie ma to wpływu? (np. niezapięte pasy, przeszkody itp.)

4. Yanosik działa w tle bez problemu? Można uruchomić Google Maps, a Yanosika tylko ikone z ostrzeżeniami? (jak na smartphonach).

5. Zmiana trybu auta przy korzystaniu z CarPlay - co się wtedy dzieje na wyświetlaczu\między systemami?

6. Zestaw głośnomówiący - CarPlay zastępuje fabryczne rozwiązanie? czy jest równolegle z połączeniem po Bluetooth? Jestem mega zadowolony z jakości rozmów przez fabryczny BT. Jeśli zastępuje - jaka jest jakość połączenia? (w navi Android nie dało się rozmawiać...)


Póki co chyba tylko tyle wątpliwości czy kupić to, czy porządny uchwyt na telefon :mrgreen: :mrgreen:

Edytowane przez GR

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 korzystam z CarPlay ale urządzenie też obsługuje Android Auto - tylko obraz jest lekko rozciagniety - w wątku na forum USA sa zdjęcia - dlatego o tym nie pisałem, do tego tylko po kablu

Ad 2 Gdy wrzucasz wsteczny automatycznie przerzuca sie na fabryczna kamerę ale muzyka i nawigacja gra dalej. Po przełączeniu z R na D działają przednie czujniki ale tylko je słychać bo przełącza sie na CarPlay. Wystarczy przytrzymać w dowolnym momencie przycisk "menu" przez 2 sek aby przelaczyc sie na idrive.

Ad 3 Dźwięki techniczne (gong bmw) to inny głośnik. Co do równoczesnego działania to nie moje CI powiedzieć bo ja mam uszkodzony dysk twardy i m.in dlatego szukałem CarPlay bo nie chciałem wydawać 2k na zrobienie nowej Navi. Ja korzystam z Apple Music i działa to super.

Ad 4 Nie mam janosika wiec nie powiem jak to działa.

Ad 5 Zmiana za pomocą "menu" jest blyskawiczna wiec nie ma nic. Tylko w trakcie startu albo problemu z polaczeniem jest menu tego modułu z Ali. Czyli wybór CarPlay, Android Auto, Mirror link + ustawienia. Z reguły tego nie widać bo wszystko działa ok.

Ad 6 Ja wykasowałem fabryczne połączenie BT (wg forum USA tak jest zalecane) i rozmawiam w tem sam sposób jak przez fabryczny BT. Jakość super, tak samo jak fabrycznie. do tego działa normalnie sterowanie z kierownicy i pokrętło. A także Siri przez przycisk na kierownicy. Sterowanie głosowe po polsku w google maps. Mówisz gdzie chcesz jechać i cyk gotowe. Generalnie bajka.


Po ponad tygodniu używania moje śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ad 2 Gdy wrzucasz wsteczny automatycznie przerzuca sie na fabryczna kamerę ale muzyka i nawigacja gra dalej. Po przełączeniu z R na D działają przednie czujniki ale tylko je słychać bo przełącza sie na CarPlay.

Obraz, widoki, menu obsługi jest wtedy z iDrive czy Carplay korzysta z fabrycznej kamery, ale wyświetla po swojemu?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas cofania automatycznie przełącza sie na iDrive - czyli masz widok kamery normalnie. Gdy wrzucisz D wtedy automatycznie przerzuca na CarPlay ale czujniki działają.


Np. gdy parkuje tylko przodem włączam czujniki przy skrzyni biegów i je słychać ale nie wyświetlają sie na ekranie bo działa CarPlay. Jeśli chce aby sie wysiedliły na ekranie to trzeba ręcznie przeliczyć (2 sek przycisk menu)


Generlanie zasada tego urządzenia jest taka ze jest wpięte pomiędzy oryginalne iDrive a instalacje oraz obraz wychodzący z iDrive idzie przez moduł CarPlay i dalej do wyświetlacza na desce. Wiec generalnie cały czas działa iDrive i cały czas działa moduł CarpPlay. Moduł CarPlay jest tak zaprogramowany zeby tylko zmieniać obraz iDrive/Carplay jeśli jest potrzeba np. podczas cofania. No i tak jak pisałem wyżej w dowolnym momencie wciskając 2sek menu przełączasz iDrive/Carplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zamontowałem wczoraj takie cudeńko do mojej już trochę leciwej 328i która ma CIC. Niestety żeby był dźwięk trzeba przeprowadzić kabel mini jack do podłokietnika i tam się wpiąć do AUX. Mikrofon też póki co nie działa ale sprzedający ma dosłać mi wiązkę którą będę musiał wpiąć w mikrofon który znajduje się w podsufitce i wtedy już wszystko powinno banglać.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadających taki retrofit porównywał jakość dźwięku z CarPlay do innych sposobów odtwarzania muzyki? U mnie chociażby po bluetooth dźwięk jest znacznie głębszy. Na moje oko przetwornik cyfrowy w tym pudełeczku jest mizernej jakości.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFi + upgrade głośników w przednich drzwiach na Match.

Przez CarPlay jest bardziej dynamiczny dźwięk i jest głośniej.

Jak używasz streamingu np. Apple Music to w opcjach apki muzycznej można zmieniać jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wątek mega obszerny o tych całych retrofitach https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1675929&highlight=CDMM_AUX_HU. I tam znalazłem kluczową informację a propos podłączenia się do wejścia w podłokietniku.

Po zakodowaniu takich ustawień w head unit nie muszę się już wpinać w podłokietnik ale co najważniejsze w końcu jest mega dobra jakość dźwięku!

CDMM_AUX_HU to active

CDMM_USB_AUDIO_SINGLE to not active

CDMM_USB_AUDIO_DOUBLE to not active

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj myslalem o carplayu do mojej bmwy i patrze watek :) ELEGANCKO

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wątek mega obszerny o tych całych retrofitach https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1675929&highlight=CDMM_AUX_HU. I tam znalazłem kluczową informację a propos podłączenia się do wejścia w podłokietniku.

Po zakodowaniu takich ustawień w head unit nie muszę się już wpinać w podłokietnik ale co najważniejsze w końcu jest mega dobra jakość dźwięku!

CDMM_AUX_HU to active

CDMM_USB_AUDIO_SINGLE to not active

CDMM_USB_AUDIO_DOUBLE to not active

to jest wątek który wkleiłem na poprzedniej stronie w tym wątku - dlatego pytałem jakiej masz firmy sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Ktoś może podzielić się wrażeniami z dłuższego użytkowania tego chińskiego modułu/ interfejsu zwłaszcza jeśli fabrycznie posiada NBT (nawigacja proffesional - mapy NEXT) i korzysta z CarPlay?


- nie ma z tym problemów typu zawieszanie, czarny ekran/ komunikat no signal itp?

- CarPlay działa płynnie nie rozłącza się?

- jak z jakością audio poprzez interfejs (mam audio hifi)?

- nie powoduje błędów w oryginalnym interfejsie idrive BMW typy złe wyświetlanie jakiś treści w poszczególnych menu jeśli korzysta się z oryginalnego menu auta?

- działają wszystkie przyciski dot. radia/ czujniki parkowania, oryginalna kamera cofania w sposób automatyczny?

- czy można mieć sparowany telefon w oryginalnym NBT i interfejsie CarPlay czy należy rozłączyć parowanie w fabrycznej nawigacji? jeśli tak z jakiego powodu - jakie są problemy gdy będą 2 parowania?

- czy CarPlay odpala się automatycznie przy uruchomieniu auta czy też auto startuje z oryginalnym NBT i trzeba zawsze przełączyć się na interfejs wybierając przycisk menu na kontrolerze idrive?

- gdzie to w ogóle umiejscowić bo chyba nie zmieści się pod fabryczną jednostką nawigacji?


jakie Wy widzicie minusy tego sprzętu, proszę pisać nawet największe duperele nie wspominając o grubych problemach z tym sprzętem...

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.