Skocz do zawartości

[F30] Awaria tylnego lewego STOPu i kierunkowskazu


Bohol

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Na początku od czasu do czasu a potem już regularnie zacząłem dostawać komunikaty o awarii lewego stopu i kierunkowskazu.


Na początku sprawdzałem i lampy się paliły, teraz przestały - wymieniłem żarówki ale to nic nie pomogło.


Ponownie rozegrałem reflektor i przy mocniejszym dociśnięciu kostki do lampy, żarówki się palą, zacząłem się więc przyglądać stykom:


2-AADA9-AB-B40-F-4-D97-9-C0-F-A7-A1-DB5-E2-D64-1-105-c.jpg

46-A9-EC88-62-C7-40-B7-85-B0-B91-FACCAA75-A-1-105-c.jpg

13-F81-C7-F-D079-415-B-8-D2-F-35-F64416-E8-A5-1-105-c.jpg


Czy da się to jakoś naprawić chałupniczymi metodami? Patrzyłem na allegro i sama kostka kosztuje z 50 zł, a wkładów do f30 wcale nie mogę znaleźć. Poza tym jak połączyć kostkę z wiązką, zwykłą taśmą izolacyjną?


Co mogło spowodować zwarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zwarcie...???? moim zdaniem brak dobrego stylu.

Zobacz czy na wtyczce masz numer katalogowy.

Piny można kupić, tylko jaki to jest rodzaj, tego nie widzę. Trzeba je wysunąć. Można je wyjąć przy użyciu takich końcówek...

https://allegro.pl/oferta/specjalistyczne-klucze-do-demontazu-wyjmaki-pinow-7907181368?utm_medium=app_share&utm_source=facebook


http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F30/Europe/320d-N47N/L-N/feb2013/browse/vehicle_electrical_system/


Nie widzę dobrze tego gniazda, chodzi mi o ten upalony pin. On tam jest????Czy trzyma się sztywno?????



Jeśli jest ten pin to wymienił bym jeden styk gniazda (ten upalony) . Resztę styków też bym wyjął i lekko je podoginał aby powstało pewniejsze połączenie z pinami


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem....czy kość ci wypada z gniazda????

Jeśli tak to spróbuj wcisnąć kawałek plastiku gdy już będziesz miał złączone że sobą kość i gniazdo. Nie wiem jaka jest tam szczelina ale może spróbuj wyciąć kawałek plastiku z opakowania od margaryny. Taśma też byłaby dobra , ale czy jest tam dobre dojście ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam identyczną sytuację - lampa lewy tył, upalony ten sam styk. Pin złamany został we wtyczce. Jak sobie z tym poradziłeś? Zamówiłem nowe gniazdo (205 brutto w ASO), ale z wtyczką chce powalczyć sam. ASO wyceniło zaprawienie samej wtyczki na 600 zł robocizny. Obok kwoty widnieje 1 (Słownie jedna) godzina pracy. Not bad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.