Skocz do zawartości

F30 320d 2017r pęknięta chłodnica spalin (EGR)


Tysiowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowicze, od końca roku 2017 jestem szczęśliwym posiadaczem f30 320d, od tego czasu słyszałem o akcji serwisowej dotyczącej chłodnicy egr w tych modelach, w obawie przed spłonięciem wraz ze swoim samochodem kontaktowałem się również z BMW Polska i z Dealerem by zweryfikować czy mój samochód nie podlega akcji serwisowej.


Dostałem odpowiedź że nie: Op5xrW8.jpg


Kilka dni temu podczas jazdy usłyszałem jakby wycie przy dodawaniu gazu, po około 15 minutach jazdy ustało (jechałem po autostradzie wiec nie chciałem się zatrzymywać i lokalizować skąd dokładnie pochodzi, a żaden błąd na desce się nie wyświetlił więc założyłem że nie jest to nic poważnego) później pojawiło się to ponownie znów tylko na chwilę, i ustało, podjechałem więc do ASO dwa dni temu, zostawiłem samochód do sprawdzenia i po dwóch godzinach Pan z serwisu z uśmiechem oznajmił mi, że w moim samochodzie jest pęknięta chłodnica EGR i trzeba ją wymienić bo jazda dalej takim samochodem jest niebezpieczna (oczywiście wymiana nastąpi w ramach gwarancji).


W związku z powyższym jeśli u siebie w samochodach (nawet tych z końca produkcji o których BMW mówi że są wolne od tej wady) zaobserwujecie wycie / świst, lub poczujecie zapach spalin w kabinie, natychmiast sprawdźcie w serwisie czy nie jest to kwestia pękniętej chłodnicy spalin!


Jak tylko odbiorę samochód z serwisu wrzucę jakieś dodatkowe informacje.


Edit:


Odebrałem samochod, wymieniona chłodnica EGR , serwis twierdzi że była rozszczelniona zewnętrznie a nie wewnętrznie cokolwiek to znaczy i nie jest to "to samo co naprawiają w ramach akcji serwisowej", niemniej jednak uważam że taka usterka po 2 latach i 44 tys km nie powinna się zdażyć (i zdażać bo serwis mówi ze to nie jest jednorazowy przypadek) w aucie za 200k. No ale tak to jest jak auta projektują księgowi a nie inżynierowie. Mam nadzieję że BMW się szybko na tym "przejedzie" i zacznie znów produkować porządne samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.