Skocz do zawartości

Zaparowana lampa - BMW F30


xseverus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Kupiłem w tamtym tygodniu BMW F30 2015r (przedlift). Byłem wczoraj na myjni i zaparowały mi lampy, nie mam zdjęć z wtedy. Dzisiaj patrzę rano i mam zaparowane lampy. Zdjęcia zrobione teraz rano: https://drive.google.com/drive/folders/1sVvO113g23R9BYD3ZWsU6lM4eO4tM6Zh?usp=sharing


Wczoraj po myjni zrobiłem parę km, dzisiaj rano z 30 km i nie odparowały.


Kupiłem używane BMW: dwa miesiące temu skończył się pakiet serwisowy BMW. Właściciel powiedział, że gdzieś obtarł parkingowo przedni zderzak i był malowany. Lampy obie są z tej samej daty: jedna jest z 01 kwietnia 2015, druga 31 marca 2015, więc obie w oryginale.


Co może być przyczyną? Właściciel nic mi nie mówił przy zakupie o problemach z lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co z tym robić? Pakiet serwisowy skończył się w maju, mam auto tydzień i nie wiem co robić. Czy zadać obniżenia ceny od sprzedającego czy zwrócić mu samochód? Nie mówił nic o tym problemie, że coś paruje i się skrapla. A tutaj lewa lampa i na niej woda się wręcz skrapla (zdjęcia w pierwszym poście).


ASO zażyczyło sobie 800 zł za montaż i demontaż lampy. Znalazłem jakiś serwis BMW we Wrocławiu (Stando) i chcą 500 zł za sprawdzenie szczelności. W którym to robić i czy w ogóle robić? Czy powiedzieć właścicielowi, żeby to naprawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również miałem problem z parującymi lampami. Na szczęście występowało to tylko jesienią/zima przy intensywnych opadach deszczu. Nigdy po myjni podobnego efektu nie było. Ja mam lampy halogenowe.

Próbowałem barwiąc się z serwisem aby albo wymienili na mowę albo zlikwidowali problem ale to było jak kopanie się z koniem. W końcu zgodnie z radami na forum wzialem suszarkę, odkrecilem górne i dolne pokrętła od lamp i suszylem w garażu przez dłuższy czas. Na ten moment mam spokój.

Dodam ze w drugim BMW model f34 z ledami taki problem nigdy nie wystąpił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.