Skocz do zawartości

bmw 3 vs 4


andrzej555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozbiłem gwiazde i musze coś zakupić obecnie latam f31 i czy może ktoś napisać czy 4 jest większa od trójki w sedanie bo środki mają chyba takie same?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys rozwazalem zakup 4GC ale po jezdzie probnej odpuscilem. Z tylu jest malo miejsca nad glowa co dla mnie dyskwalifikowalo ten samochod. Mam 180cm i dotykalem glowa sufitu. Oczywiscie nie dla kazdego musi byc to wada. Co do miejsca na nogi nie jestem w stanie powiedziec gdzie bylo go wiecej czy w 4gc czy w f31, a tym bardziej w sedanie.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mając F30, wkurzało mnie pakowanie bagażnika i pomału przymierzałem się do serii 4 Gran Coupe, ponieważ mam dwóch małych synów.

Bagażnik, pakowanie dużo lepsze, na przestrzeńi nad głową mi nie zależało, bo z tyłu tylko dzieci miały jeździć. Jednakże na nogi sprawdzałem "organoleptycznie" i moim zdaniem jest taka sama przestrzeń w czwórce, jak i trójce. Wielkość wnętrza jest moim zdaniem taka sama w serii 3 F30, jak i serii 4 Gran Coupe.

Aby mieć więcej miejsca we wnętrzu i bagażniku, to tylko seria 3 GT.

Jeśli chodzi o aspekt wizualny, 4 bije na głowę 3, ale to kwestia gustu.


Ja ostatecznie sprzedałem F30 i kupiłem kolejną X3, F25 LCI, bo dostałem świetny rabat z racji wejścia na rynek nowszego modelu, a przed F30 miałem już X3 pierwszej generacji - E83.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 4 odpuscilem ze wzgledu na drzwi bez ramek ktore nie sa tak bezpieczne podczas wypadku jak w 3.

Oprocz tego beda generowac swisty i przedmuchy podczas duzej predkosci :mrgreen:

Wielokrotnie myslem na ten temat i odpowiedz na to pytanie jest jedna :


bmw 5 jesli potrzebujesz wiekszego auta niz 3 :8)

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja 4 odpuscilem ze wzgledu na drzwi bez ramek ktore nie sa tak bezpieczne podczas wypadku jak w 3.

Oprocz tego beda generowac swisty i przedmuchy podczas duzej predkosci :mrgreen:

Wielokrotnie myslem na ten temat i odpowiedz na to pytanie jest jedna :


bmw 5 jesli potrzebujesz wiekszego auta niz 3 :8)

 

W serii 4 nic nie świszczy nawet przy 250km/h mam zarówno coupe jak i GC i jest super cicho. W e92 była tragedia miałem 5 sztuk i we wszystkich poprawiałem uszczelki żeby było jako tako.

Co do wypadku taka ramka drzwi nic nie pomoże wg mnie za to w 4er środkowy słubek B jest bardzo szeroki.

Dużo osób mówi że 4er jest lepiej wyciszona i lepiej zrobiona ale to by było dziwne bo co w przypadku M3 vs M4?

Kiedyś jak tylko weszły jeździłem f30 316 golasem z początku produkcji to było głośno, tandetnie i trzeszczało ale tamto auto nie mialo nic flotówka. Nawet jest temat o wyciszeniu f30 ale tu się nie wypowiem bo nie jeździłem nowszym i lepiej skonfigurowanym egzemplarzem F30. Za to z F32 i F36 jestem bardzo zadowolony jest cicho nic nie trzeszczy itd a jestem na to wyczulony ale może to kwestia rocznika i na przestrzeni lat coś poprawiali bo ja mam 2016/2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie świszcze to bedzie świstać a ma to pewnie związek z temperatura powietrza i rocznikiem egzemplarza.

Ja mieszkam na wschodzie kraju gdzie zimny wiatr wdziera sie do środka.

Sprawdźcie czy zima 4 jest wygłuszona :wink:

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie świszcze to bedzie świstać a ma to pewnie związek z temperatura powietrza i rocznikiem egzemplarza.

Ja mieszkam na wschodzie kraju gdzie zimny wiatr wdziera sie do środka.

Sprawdźcie czy zima 4 jest wygłuszona :wink:

 

Nie świszczy ani w zime ani w lato. F32 i F36 mają całkowicie przeprojektowane względem poprzedników uszczelki i otwory drzwiowe profilowane na kilka przełamań i kilka miejsc styku dlatego jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.