Skocz do zawartości

Metaliczne chrobotanie przy skręcie w lewo


w.siepietowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem dziwne dźwięki które pojawiają się tylko przy skręcie w lewo i wydobywają się z okolic lewego przedniego zawieszania / kół. Objawy to:


- jakby metaliczne chrobotanie (bardziej metal o metal) tylko i wyłącznie gdy auto jedzie z prędkością powyżej 30 - 40 km/h i tylko skręcie lewo. Innymi słowy dobrym przykładem jest pokonywanie ronda i przy skręcie w lewo jest to chrobotanie a w prawo cisza

- przy pełnym skręcie i parkingowej prędkości tego zupełnie nie ma + również przy zawracaniu o 180 stopni i pełnym skręcie też nie ma żadnych odgłosów - jedynie jak powyżej samochód musi się poruszać przynajmniej z prędkością 40 km /h

- początkowo myślałem ze to może ochrona tarczy ociera o jakieś elementy więc sprobowałem trochę ją podginać jedynak tak jak napisałem nie ma żadnych takich objawów przy niżej prędkości więc zakładam, że to raczej coś innego


Sprobowałem nagrać filmik trochę słabo słychać ale jednak można usłyszeć ten dźwięk między 16 a 20 sekunda na filmiku


https://streamable.com/zqwq9


Czy ktoś z was miał podobny przypadek z waszym BMW? Dodam, że zmagam się również z tym, że od prędkości około 100 km/h do 120 km/h mam wibracje na kole kierownicy. Jestem przekonany, że nie pochodzą one z opon / felg bo zostały sprawdzone na wszystkie strony dlatego może to chrobotanie jest również z tym związane.


Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.