Skocz do zawartości

Ósmy bieg w sport i sport+ ?


Senor5150

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy da się zakodować ósmy bieg w sporcie i sport + ?

Czy trzeba pisać nową mapę do skrzyni lub zmieniać sterownik ?

Nie mam łopatek i na trasie meczące jest zmienianie na manual przy prędkościach 200+

Jechać na siódmym szkoda silnika a w komforcie kierownica za miękka

Tak czy siak Przydał by się ósmy ...


Może ktoś z koderów się wypowie ?

Edytowane przez Senor5150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja w idrive przestawiłem ustawienia Sport tak że tylko kierownica się usztywnia a silnik działa tak samo jak w comfort, specjalnie pod autostrady. Oczywiście jest to rozwiązanie zastępcze, czekam również na info nt. kodowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w idrive przestawiłem ustawienia Sport tak że tylko kierownica się usztywnia a silnik działa tak samo jak w comfort,.

 

Pamiętasz w którym miejscu to się ustawia ?

Mam Auto z 2013r i obawiam się że u mnie nie ma tych ustawiem chodź chciał bym się mylić bo na trasy jako rozwiązanie zastępcze jak znalazł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że nawet w comforcie wspomaganie kierownicy się usztywnia wraz ze zwiększaniem się prędkości? Ja nie kodowałem niczego, a czuję wyraźną różnicę jadąc 60km/h, a 200km/h. To, że samochód myszkuje przy większych prędkościach to normalne w F30 - jest gdzieś temat o tym tutaj na forum.
BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz na szczęście nie myszkuje przy wyższych prędkościach

Polecam wymianę szczególnie wersji :sport , wahacze wraz z (tulejami - poliuretan na sanki tył i przód ) na jakieś porządne + sprężyny ,nie na te delikatne patyczki jakie Bmw Wsadza na pierwszy Montaż I byle podmuch wiatru buja samochodem + tapczan na łukach i zakrętach

Po wymianie nic nie myszkuje


Posiadam zwykły Serwotronic nie 2vl :(

Więc z tym utwardzaniem to nie do końca tak jest jak być powinno

W modelu z 2013 W komforcie jak jadę 5 km/h czy 205km/h kierownica jest tak samo miękka niestety

W późniejszych modelach ten problem wyeliminowano

Edytowane przez Senor5150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W ustawieniach Idrive mam "tryby jazdy" czy coś takiego, tam można skonfigurować EcoPro i Sporta właśnie. Na 99% masz bo miałem nawet w F20 2011 r możliwość konfiguracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ustawień o których mówisz u mnie brak

Przez 5,5 roku bym zauważył , jeszcze dzisiaj sprawdziłem u mojego znajomego również nie ma tych ustawień mimo ze mamy System z większym ekranem , ale z małym pokrętłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba kwestia zakodowania. W Carly widziałem taką opcje jak:

Sport mode configurable in iDrive

• on

• off

Sport mode can be configured in the iDrive menu. This function needs to be turned on in the iDrive module as well. The function will appear in the iDrive settings under drive mode settings. (codable in ICM)

Sport mode configurable in iDrive

• on

• off

• off (alternative)

Sport mode can be configured in the iDrive menu. This function will appear in the iDrive settings under drive mode settings. If this function is available in the ICM module, you have to activate it, too. (codable in CIC)

 

Na bimmerpost piszą, że 340i/440i mają nowszą skrzynię 8HP50 i ponoć wrzuca 8-bieg w trybie SPORT (SPORT+ nadal do 7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem

Dało by się jak by w module ICM był Expert mode :mad2:

Słabe to Bimmer Code

HU_NBT 3000. Macro_fds popup_and_config Configure sport mode in iDrive (Part 1)

ICM 3000 ICMKOD_B_SPORTINDIVIDUALISIERBAR ein (01) Configure sport mode in iDrive (Part 2) (Optional for HU_CIC)

Edytowane przez Senor5150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy da się zakodować ósmy bieg w sporcie i sport + ?

Czy trzeba pisać nową nowa mapę do skrzyni lub zmieniać sterownik ?

Nie mam łopatek i na trasie meczące jest zmienianie na manual przy prędkościach 200+

Jechać na siódmym szkoda silnika a w komforcie kierownica za miękka

Tak czy siak Przydał by się ósmy ...


Może ktoś z koderów się wypowie ?

 

Jeśli dobrze pamiętam, to włączał mi się pow. 240 km/h... co mnie rozbawiło. Nie pamiętam tylko czy byłem na trybie SPORT, ale pewnie tak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.