Skocz do zawartości

F30 - kilka pytań nowego bmw'owicza


pierzu89

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nabyłem nową karocę jaką jest f30, przesiadka z a4 b8, trochę to działa inaczej... więc chętnie pozwoliłbym sobie na zadanie kilku pytań i byłbym wdzięczny za wszelkie potencjalne odpowiedzi.


1. Klimatyzacja vs sterowanie pomiędzy nawiewami - to jest coś nowego... kiedy używać jednego, kiedy drugiego... sterowanie pomiędzy nawiewami kiedy klimatyzacja jest wyłączona? Co ze sterowaniem na panelu klimatyzacji kiedy ją wyłączę (a/c off)?

2. Domykanie szyb z pilota - trzymam i trzymam i nic, w czym może leżeć problem? Otwieranie działa.

3. Wyświetlanie muzyki w strukturze katalogowej z pendrive - istnieje takowa możliwość?

4. Istnieje możliwość ustawienia szybkiego ogranicznika prędkości? W audi można ustawić jeden pernamętnie w konfiguracji, drugi tymczasowy przytrzymując przycisk przy zegarach, istnieje analogiczna opcja nr 2 w bmw?

5. Korzystanie z jakichś mat w bagażniku? Coś godnego polecenia?

6. Posiadam właściwie nowe opony premium continentala 245/40/18, czy mogę je założyć do f30 328i xdrive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przeczytać instrukcje do samochodu masz w podpiętych rozwieje to twoje wątpliwości w kwestii klimatyzacji i w reszcie spraw o które pytasz. Co do maty w bagażniku to polecam ori, czasem można dostać na portalu aukcyjnym w dobrej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Posiadam właściwie nowe opony premium continentala 245/40/18, czy mogę je założyć do f30 328i xdrive?

Jeżeli mają homologacje BMW i taką samą średnice to OK

 

Opony o których mowa to CONTINENTAL PremiumContact 6 245/40R18 97Y.

Pytasz o średnicę czy wysokość opony?

Średnica, obecne i powyższe są 18".

Jeżeli chodzi o wysokość obecnie 225/45 czyli 101,25mm, powyższe 245/40 czyli 98mm, różnica to 2,25mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Mam mate do bagażnika jak na aukcji. Delikatny zapach gumy czuć może ze 2 dni. Mata solidna i pasuje elegancko. Nie widzę sensu wydawać 300-400 zl więcej na ori


https://allegro.pl/oferta/bmw-3-f30-limuzyna-od-11-mata-bagaznika-frogum-7277144399?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

225/45 takie masz założyć opony, do tego z gwiazdką na boku = homologacja BMW i nie kombinuj niech zostanie run on flat.

Temat o xDrive ma 30 stron:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=242171

Swoją nową oponą zmniejszasz w ogóle obwód koła, dochodzi przekłamanie wskazań itp. no wisienką na torcie jest xDrive tutaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji zalecanych jest kilka rozmiarów opon, jeżeli pamięć mnie nie myli jedną z nich jest 255/40, stąd ów pytanie.

Z całą pewnością wiem że jeżeli chodzi o xdrive opony muszą być w tym samym rozmiarze oraz bardzo bardzo podobnym stanie zużycia.

Dzięki, przeczytam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem przez ten wątek... Niby wiem więcej ale czuje się jakbym wiedział mniej...

Wniosek jest taki że mogę założyć te opony,

- są takie same, ten sam rocznik, to samo zużycie, ten sam rozmiar

- felgi są takie same, 18 x 8 Lt Alloy Double-Spoke (Style 397)


Czy wniosek jest poprawny? Zgłupiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem przez ten wątek... Niby wiem więcej ale czuje się jakbym wiedział mniej...

Wniosek jest taki że mogę założyć te opony,

- są takie same, ten sam rocznik, to samo zużycie, ten sam rozmiar

- felgi są takie same, 18 x 8 Lt Alloy Double-Spoke (Style 397)


Czy wniosek jest poprawny? Zgłupiałem...

 

NIe.


Zobacz naklejke na swoich progach. Tam masz dopuszczone rozmiary i szerokości. NIe wiem czy w jakimkolwiek f30 jest 245?


Kólko oznacza jedną oś, a trójkąt drugą oś. Koniec kropka, to nie jest konstrukcja bomby jądrowej.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem mu jakie ma założyć, a on dalej uparcie swoje.

 

Ponoć kto pyta nie błądzi.

Przeczytałem wątek, pojawiły się takie odpowiedzi, które sugerowałyby taki wniosek jak napisałem stąd piszę, nie jestem uparty, chce się upewnić zanim podejmę jakąś decyzję, przemyślana decyzja jest chyba lepsza niż pochopna, tak mi się przynajmniej wydaje, np. zanim podejmę decyzję o sprzedaży.

Staram się zrozumieć w czym leży problem, to chyba również lepsze niż branie odpowiedzi takiej jakiej jest bo tak, czyż nie? :)


Patrzyłem również na to samo porównanie, różnica wydaje się minimalna aczkolwiek, z naciskiem na słowo wydaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do domykania szyb z pilota to jak mnienam auto pochodzi z rynku USA, a tam opcja ta jest wyłączona standardowo ze względów prawnych dla tamtych rejonów. Europa ma w standardzie aktywne domykanie. Wystarczy zakodowac.

Co do panelu klimatyzacji to nie ma znaczenia czy jest klima włączona czy nie. Regulujesz stronę nawiewu, prędkość dmuchawy itd w trybie ręcznym lub wciskasz auto i możesz wyłączyć klimatyzację przyciskiem gdy jej nie potrzebujesz na automacie. Ja tam zawsze jezdzilem na aut, a klimę włączałem w razie upałów (bo bez sensu jeździć ciągle na klimie nawet jak jest 8 stopni na zewnątrz). Co ważne ustawienia temperatury na wyświetlaczach nijak się mają bo najważniejsze jest mechaniczne pokrętło pod awaryjnymi. Mozesz ustawic np 24 stopnie a poleci zimne powietrze gdy ten suwak dasz na zimno. Jako ciekawostka to w trybie auto możesz regulować intensywność poprzez naciskanie przycisku od wentylatora nawiewu (mocniej/słabiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Wyświetlanie muzyki w strukturze katalogowej z pendrive - istnieje takowa możliwość?
Istnieje.

Po włożeniu pendrive'a, wybraniu opcji odtwarzania muzyki z nośnika wybierasz opcję wyświetlania muzy - np. według albumów, artystów, folderów itp.

 

5. Korzystanie z jakichś mat w bagażniku? Coś godnego polecenia?
Korzystam od pół roku z maty którą wrzucam poniżej (z tym, ze ja w F31). Zero gumowego smrodu, mata idealnie dopasowana. Mogę śmiało polecić.

Jeśli mata ma po prostu spełniać funkcje maty (i nie musi posiadać emblematu BMW :wink: ) to będziesz bardzo zadowolony z tej, którą podsyłam poniżej.


https://allegro.pl/oferta/mata-gumowa-bagaznika-bmw-3-f30-sedan-od-2012-7442512956?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=ZDA3NjEzM2UtOWZhNi00NDczLTliYWItOWEwNWExZGIxODk2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6a914dd1-abfa-48c3-bc4d-7f56c31f8acd

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zatem zatem zatem tak...

1. Ogarnąłem.

2. Dzięki za podpowiedź, damascus7 z ciekawości, jesteś w stanie jakoś rozwinąć temat? Generalnie będę się przymierzał do kodowania tego.

3. Ogarnąłem, nie wiem jakim cudem tego nie dostrzegłem wcześniej.

4. Nadal bez odpowiedzi, nie znalazłem również takowej opcji nigdzie w manualu, przypuszczam że nie ma takowej możliwości.

5. Dzięki za podpowiedzi, zakupię! :D

6. Po debacie finalnie zakupiłem nowe oponki PIRELLI P7 Cinturato 225/45R18 95Y RunFlat, wspomniane opony sprzedaję, ogłoszenie dodane na giełdę.


Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)


---

Kilka nowych pytań:

7. Posiadam fotele sportowe, niestety w fotelu kierowy skrzypią plastiki prawdopodobnie przy zakrętach co mnie delikatnie mówiąc denerwuje, czy ktoś ma/miał takową przypadłość? Jakiś sposób na zminimalizowanie tego?

8. Czy ktoś orientuje się czy samochody w US mają el. regulację świateł przednich? W EU wydaje mi się to standardem od budżetowej bieda wersji samochodu. Przy przełącznikach świateł nie mam regulacji, jednak przymierzałem się do wymiany panelu na wersję z przyciskiem do świateł przeciwmgielnych (obecnie przycisk bez nadruku).

9. Na klapie bagażnika dostrzegam wnękę na mocowanie trójkąta ostrzegawczego prawdopodobnie, jednak nie ma go tam, oraz brak mocowań, śruby. Czy ktoś jeżeli posiada tam uchwyt na trójkąt może pokazać jak wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Regulacja jest tylko przy lampie halogenowej, xenon (soczewka) nie ma regulacji, bo ma samopoziomowanie. Rynek nie ma nic do rzeczy.

W stanach auta nie dostają gaśnicy oraz trójkąta, apteczki w sumie też nie dostają.

c78d5e30044568b5med.jpg

Edytowane przez Ponta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Więc powinieneś mieć regulację. Daj VIN.

Trójkąt: 71 60 6 770 487

Uchwyt: 51 49 7 167 548 x2

Osłona: 51 49 7 425 405 x2

Nakrętka: 51 71 7 154 520 x2

Blachowkręt: 07 11 9 904 182 x2

Wkręt samogwintujący: 07 14 7 225 732 x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że przez to?

Z tego co udało mi się orientacyjnie przeczytać opcja Daytime Driving Lights Selectable B oznaczona kodem 8TN oznacza (chyba) że w trójkach kiedy mam włączone światła do jazdy dziennej to świecą się one zarówno z przodu jak i z tyłu... Jednak nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.