Skocz do zawartości

F31 skrzypienie uszczelek w drzwiach


MirekGD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam problem.

W zime przesmarowałem uszczelki drzwi preparatem silikonowym.

Niestety po tym zabiegu wszystkie uszczelki zaczeły strasznie piszczeć skrzypiec na poprzecznych nierównościach.

Jest jakis patent co z tym zrobic.

Czytałem ze w starszych modelach występował taki problem, ale jedni pisza zeby odtłuścić inni zeby przesmarować.

Miał ktoś coś takiego w serii F.

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie smarowanie nic nie dawało, dopiero w ASO podkleili parę miejsc taśmą teflonową i problem znikł. Od 2 lat cisza :D
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść porządnie wszystkie uszczelki. Potem zastosuj Turtle Wax - sprawdzone działa, u mnie już z 8 miesięcy spokój. Smarowałem wazeliną ale po kilku dniach znowu uszczelki trzeszczały.

https://allegro.pl/oferta/turtle-wax-sztyft-ochronny-do-uszczelek-7149984442

Hejka

csmarujesz tylko te gumowe uszczelki czy zamszowe też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść porządnie wszystkie uszczelki. Potem zastosuj Turtle Wax - sprawdzone działa, u mnie już z 8 miesięcy spokój. Smarowałem wazeliną ale po kilku dniach znowu uszczelki trzeszczały.

https://allegro.pl/oferta/turtle-wax-sztyft-ochronny-do-uszczelek-7149984442

Hejka

csmarujesz tylko te gumowe uszczelki czy zamszowe też.

 

Problem jest poruszany od lat i wszystko masz opisane np w tym wątku https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=220261&start=330, tak gwoli wyjaśnienia nie we wszystkich wersjach wyposażenia problem trzeszczących drzwi istnieje, głównie w wersjach z m-pakietem z czarnymi obramówkami drzwi, gdzie filc w kontakcie z czarnym plastykiem powoduje trzeszczenie, ponoć w wersjach z wykończeniem w chromie problem jest rzadko spotykany.

W przytoczonym wątku pojawia się temat gumy w sztyfcie, która np w moim wypadku była rozwiązaniem krótkoterminowym, dopiero kiedy zacząłem spryskiwać filce spayem silikonowym okriestra trzeszczeń się zatrzymała, z tym że trzeba pamiętać żeby raz, ew dwa razy do roku filce spryskać silikonem. Zresztą one o sobie "same przypomną" wcześniej czy później, ale nie jest to jakiś "big deal" cała robota nawet pedantowi zabierze 10 góra 15 minut.

Co do sprayu ja kupiłem https://allegro.pl/oferta/silikon-w-sprayu-do-konserwacji-broni-400ml-soudal-7879591669 i sprawdza się dobrze, nie mniej jednak istnieje wiele podobnych alternatyw .

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze że skrzypienie zaczeło się w momencie spryskania uszczelek silikonem zimą . Wcześniej cisza.

 

U mnie kiedyś w innym aucie zaczęły skrzypieć po nałożeniu teflonu na lakier. Po prostu tak zbierany jest nadmiar teflonu to wpada na uszczelki i skrzypi niemiłosiernie, ale to samo ustąpiło po 2-3 tygodniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
U mnie smarowanie nic nie dawało, dopiero w ASO podkleili parę miejsc taśmą teflonową i problem znikł. Od 2 lat cisza :D

czy możesz dokładnie wskazać miejsca które trzeba podkleić bo już psychozy z tym autem dostaje, a nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych zdjęć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jak Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbierze... i to jest prawda. Nie wiem co mnie skłoniło do kupna tego gó... bo taka mam o nim opinie po przejechaniu kilku tysięcy km. Ani to się nie prowadzi wg mnie jak należy ani komfortu ani przyjemności, jedyna zaleta to wspaniały widok więc uważam że lepiej mieć ten samochód na podjeździe przed domem niż nim jeździć. Fajnie na niego popatrzeć ale tylko i wyłącznie popatrzeć, żona mówiła kup Volvo i miała rację... z resztą żona jeździ Volvo V50 i jest ciszej nic nie trzeszczy i o wiele przyjemniej. Niestety zbyt krótka jazda próbna i zachwyt nad wyglądem przyćmiły umysł i człowiek to kupił i musi z tym żyć. ps obkleiłem listwy te czarne taśmą teflonową a to badziewie dalej trzeszczy na każdej nierówności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro taśmę teflonową jak niektórzy pisali, przykleiłem i w końcu błoga cisza <3 Niestety wysłali mi brązową zamiast czarnej + dodatkowo ma ona bardzo słaby klej, więc podejrzewam, że za kilka dni już nie będzie jej na miejscu. Czy ma ktoś link do takiej, która ma przede wszystkim dość mocny klej (i najlepiej czarna/przezroczysta), lub jakoś inaczej sobie z tym radziliście? Szukałem podobnej jak na tym zdjęciu znalezionym na bimmerpost, ale nie znalazłem :/


attachment.php?attachmentid=1084058&stc=1&d=1409433386

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.