Skocz do zawartości

CarPlay


Triczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystam na codzień. Zakupiłem go samodzielnie przez Porlal BMW ConnectedDrive. Działa tak na 4. np jak chcesz używać Google Maps to nie możesz nic robić na tel. np. czytac sms czy emaili w korku, bo Ci na wyświetlaczu się pojawią sms :-). Bluetooth jest wąskim gardłem (trochę ma problem z płynnością i rozdzielczością). Za to ładuje się bardzo szybko. Jak zjeżdżam windą do garażu, to na tel ustawiam w Google Maps cel. Wsiadam do auta, odpalam i za kilka sekund jest na wyświetlaczu.

Jak coś konkretnego Cię interesuje, to pytaj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Przepraszam, że odgrzewam kotleta.

Mam pytanie czy po numerze Vin jestem w stanie sprawdzić jakie radio jest w BMW F30?

Szukam auta i zależy mi przede wszystkim aby można było uruchomić tam CarPlay

 

Jaka masz datę produkcji ?

Ale nawet jeśli masz id4 (przed 07.2015) to jest parę gości w stanie Ci go uruchomić kosztem podziału pamięci (może być wolniej niż w id5, 6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również zapytam: ostatnio wpadłem na YT na film



Zastanawiam się czy w swoim F30 z 2017 również mogę wymienić wyświetlacz na duży i dokupić ten moduł do CarPlay. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć? Wygląda na to, że jest to prosty temat do załatwienia, natomiast gdzieś obiło mi się o uszy, że konieczna może być wymiana całego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki moduł już od pół roku i zajebiscie jestem z niego zadowolony. Chyba najlepszy mod jaki do tej pory zrobiłem w swoim BMW. W przypadku kiedy chcesz zmienić ekran na większy polecałbym Ci zakup ekranu który ma taki moduł wbudowany w sobie wyjdzie Ci taniej.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć takie urządzenie?


Jeszcze pytanie - czy dobrze myślę - jeżeli kupię moduł do CarPlay, to mogę wówczas kupić duży ekran (bez względu na to, że mam entrynav) i będzie to działało, po przeprowadzeniu kodowania, tak?


Natomiast gdybym chciał kupić sam ekran, bez tego dokładanego, wpinanego modułu CarPlay, to wówczas ekran nie będzie kompatybilny z moją entrynav i musiałbym zakupić całe nowe radio z komputerem i nawigacją, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.pl.aliexpress.com/item/1005001874324467.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0n.store_m_allProduct.allProducts_85557236.1005001874324467

Tutaj masz ekran który ma moduł w sobie. Jeśli chodzi o osobny moduł to on zawsze działa jak jak takie urządzenie pomiędzy i przyciskając przez 3 sekundy przycisk przełączasz się miedzy oryginalnym menu a CarPlayem. Sama wymiana ekranu pewnie wymaga jakiegoś kodowania. W jednym i drugim rozwiązaniu nie jest potrzebna wymiana radia.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!!


Rozwiązanie jest fajne, ale jednak ja jestem zwolennikiem montowania OEM w samochodzie, zwłaszcza, że mam auto jeszcze w leasingu. Poszukam zatem oryginalnego dużego ekranu i zakupię moduł CarPlay. Montaż wydaje się łatwy, ale potrzebny będzie jeszcze Bimmercode i złączka iCar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, też próbowałem go zagłębić kilka miesięcy wcześniej po obejrzeniu tego samego filmiku i znajdowałem sprzeczne informacje.


Mam F31 z 2018 roku z małą navi i wynajdowałem różne informacje, że trzeba zmienić iDrive a nie wystarczy zmiana wyświetlacza.


Czy komuś się może udało wymienić wyświetlacz na oryginalny 8.8 i dołożyć ten moduł i wszystko działa?


@adiki, dobrze rozumiem ze Ty już miałeś duży wyświetlacz i dołożyłeś tylko moduł? Gdzie go kupowałeś?


@JacekLZ daj znać czy będziesz przerabiał i jak Ci poszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie już był duży ekran. https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1213730 tutaj jest wątek o wymianie wyświetlacza. Jeśli macie entrynav które było montowane jakoś od 2014 to tak jak piszą powinna wystarczyć sama podmiana i kodowanie. Ja kupowałem na aliexpress z dostawą z Belgi.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam wyświetlacza i tego modułu carplay, ale mam za to potwierdzenie w kilku źródłach, że powinno to działać.


Pisałem do Bimmertech - doradca sprawdził mój VIN, ustalił, że mam entrynav, ale potwierdził, że jeżeli kupię moduł CarPlay i duży wyświetlacz, to z kodowaniem będzie to działało (zaproponował nawet zdalne kodowanie);


Oprócz tego pisałem do sklepu z Allegro zajmującego się częściami do BMW - napisali, że jeżeli kupię od nich duży wyświetlacz, to sam wyświetlacz nie będzie działał u mnie. Jeżeli chcę, żeby działał musiałbym kupić cały nowy iDrive (ten wyższy model) ALBO z tymi modułami CarPlay też będzie działał, lecz oczywiście nie będzie to oryginalny retrofit, ale zwykła modyfikacja.


Wygląda zatem na to, że ten moduł carplay ma w sobie jakąś funkcję umożliwiającą korzystanie z dużego ekranu nawet przy entrynav dla małej nawigacji.


Jeżeli jednak ktoś z Was ma odmienne informacje, to dajcie proszę znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoja konkluzja jest taka, że ekran będzie działał nawet bez tego modułu carplay?


W uproszczeniu - mogę kupić sam ekran, podłączyć, zakodować i cieszyć się ulepszeniem? Jeżeli tak, to brzmi genialnie. Lubię moją F30, ale ten mały ekranik trąci myszką. Przez niego wnętrze wygląda mniej nowocześnie niż w nowych autach segmentu B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.