Skocz do zawartości

Układ wydechowy w F30


pavvel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Przymierzam się do zakupu BMW F30 w benzynie, 320i albo 328i.


Jestem od pewnego czasu pasjonatem układów wydechowych w samochodzie. Uważam, że jest to miły akustyczny dodatek w aucie, poprawiający jego ogólną prezencję. Oczywiście, ten dźwiek musi mieć jakość, a nie brzmieć jak suszarko - kosiarka.


Aktualnie w moim Audi, mam pełny przelotowy układ, od katalizatora po sam zderzak. Jest głosno, a nawet za głośno. Rano potrafię włączyć kilka alarmów na osiedlu. Trasa jest udręką i wiem, że nigdy czegoś takiego już nie zrobię. W grę wchodzi jedynie układ wydechowy z elektrycznie sterowanymi klapami przepustnicy. Chce robić bum, bum, otwieram klapy, potrzebuje spokoju, zamykam je.


Nurtuje mnie dość dziwne pytanie. Czy skrzynia automatyczna w F30 wydaje charakterystyczny dźwiek przy zmianie biegów? Powiem szczerze, jestem zakochany w tym piardzie (tzw. DSG Farts) w moim S-tronicu i był to jeden z głównych powodów, dla których zmieniłem wydech. Jak to się ma w BMW? Wiem, że Mki strzelają przy przełożeniu, najnowsze BMW także. Co z serią F? Czy tamtejsza skrzynia automatyczna wydaje dźwieki, a może nie każda?


Pokażcie swoje filmiki. Jak brzmią wasze auta.

Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 28i jest klapka w wydechu, ktora otwiera sie np.: na postoju. w 20i takiej klapy brak.

Raczej nie daje to efektow takich, jak opisales, ale cos tam przy jakichs przegazowkach slychac, jakies bulgotanie.


Lepsze dzwieki wymagaja zmiany wydechu, nawet koncowy tlumik MPerformance daje rade.

I takich filmikow na internetach jest pelno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Strzela przy zmianie manetkami ale dopiero po wymianie wydechu.


Mój filmik (ale tutaj wydech miał jeden dzień i jeszcze nie był odpowiednio wypalony, teraz strzela dużo głośniej):


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tez masz pilota i klapki? Świetna sprawa.


Ciekawi mnie tylko ten fakt, ze „pierdzi” wyłącznie na manetkach.

Moja TT tez głośniej strzela na manetce bo wiem w którym momencie strzelić (4 tys obrotów).

Jednak sama z siebie tez głośno strzela.

Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze



Tu masz 330i po dp + kat od mg motorsport, końcowy m performance,chip.

Polecam, jeszcze w wakacje jadę wgrać popcorn i będzie git.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo głośno w środku się robi? Nie jest uciążliwe na dłuższych trasach?

Brzmi agresywnie. :evil:

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo głośno w środku się robi? Nie jest uciążliwe na dłuższych trasach?

Brzmi agresywnie. :evil:

 


Mój?? W comfort czy Eco jak jadę z rodziną cichutko....

W sport/sport+ jest sympatycznie w sam raz :)

Sam się śmieje że jak na 4 cylindry jest bardzo dobrze

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój?? W comfort czy Eco jak jadę z rodziną cichutko....

W sport/sport+ jest sympatycznie w sam raz :)

Sam się śmieje że jak na 4 cylindry jest bardzo dobrze

No zdecydowanie, jak na 4 cylindy to naprawdę fajnie brzmi. :cool2:

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podlinkuje swoje 320i:-)




zrobione downpipe, centerpipe, sportowy katalizator i catback




tutaj masz aktywacje strzałów. NIestety wyłączyłem to bo nie udało się zgrać tego z trybami, a cały czas to nie wytrzymałbym z tym :-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie albo ma nawet taki patent :)

F30 320i +


POWER AND SOUND KIT ORYGINAŁ BMW 11122444531 - to jest zestaw do 340i? ponoć się da i działa ale nie widziałem nigdzie info o tym że ktoś ma taki sprzęt zamontowany


a jak nie to M Performance. BMW 330i do 320i sam tłumi końcowy?


czy ktoś może mi doradzić czy jest sens się w to bawić czy lepiej odpuścić temat bo za dużo będzie przeróbek etc


:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie albo ma nawet taki patent :)

F30 320i +


POWER AND SOUND KIT ORYGINAŁ BMW 11122444531 - to jest zestaw do 340i? ponoć się da i działa ale nie widziałem nigdzie info o tym że ktoś ma taki sprzęt zamontowany


a jak nie to M Performance. BMW 330i do 320i sam tłumi końcowy?


czy ktoś może mi doradzić czy jest sens się w to bawić czy lepiej odpuścić temat bo za dużo będzie przeróbek etc


:)?

 

To jest zestaw do 340i, wydech będzie pasował ale trzeba przerobić zderzak w zależności od wersji (najłatwiej w M pakiecie bo wymieniasz tylko bumper) i zespawać.


Niestety komputer do sinika 40i nie będzie pasował do 20i.


Ja zamontowałem sam wydech z 40i do mojej 330i dwa lata temu i polecam :cool2:

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie albo ma nawet taki patent :)

F30 320i +


POWER AND SOUND KIT ORYGINAŁ BMW 11122444531 - to jest zestaw do 340i? ponoć się da i działa ale nie widziałem nigdzie info o tym że ktoś ma taki sprzęt zamontowany


a jak nie to M Performance. BMW 330i do 320i sam tłumi końcowy?


czy ktoś może mi doradzić czy jest sens się w to bawić czy lepiej odpuścić temat bo za dużo będzie przeróbek etc


:)?

 

To jest zestaw do 340i, wydech będzie pasował ale trzeba przerobić zderzak w zależności od wersji (najłatwiej w M pakiecie bo wymieniasz tylko bumper) i zespawać.


Niestety komputer do sinika 40i nie będzie pasował do 20i.


Ja zamontowałem sam wydech z 40i do mojej 330i dwa lata temu i polecam :cool2:

 

mozna coś więcej :)? z tego 40i to sam wydech - cały? czy tłumik końcowy? coś takiego chciałbym zamontować

https://www.ebay.co.uk/itm/BMW-340i-440i-Carbon-M-Performance-Power-and-Sound-Kit-F3x-MODELS-11122444531-/401494084844

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podlinkuje swoje 320i:-)




zrobione downpipe, centerpipe, sportowy katalizator i catback




tutaj masz aktywacje strzałów. NIestety wyłączyłem to bo nie udało się zgrać tego z trybami, a cały czas to nie wytrzymałbym z tym :-)

 

Fajnie to brzmi, u Michała widzę, teraz robię kilka rzeczy i też się zastanawiam nad wydechem, jestem ciekaw co z mojego klekota można wyciągnąć, generalnie za głośno bym nie chciał ale lekki pomruk bez strzałów to jak najbardziej. Byłem dziś w Kainer w R.Śl , Marcin pracował w MG,teraz z nimi współpracuje, wstępnie chciałem zmienić tylko końcówki wydechu i nie wiedziałem na co. Dyfuzor mam z emki, czyli cztery fajki po dwóch stronach ale chciałem tylko dwie, kwestią było jak wypełnić miejsca w dyfuzorze, Marcin zaproponował końcówki z x5 i fajnie się to wpasowało. Chodzi mi o coś takiego https://allegro.pl/oferta/koncowka-koncowki-tlumika-wydechu-bmw-x5-e70-2szt-6967524859?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_akcesoria_samochodowe&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=Cj0KCQjws5HlBRDIARIsAOomqA3z5qv2Lbkoe0jKoVk7EX15FjrD7tAb1qhdMOxUdwckYvrskQwoOeoaArjBEALw_wcB tylko o tych czytam że rdzewieją, no i pytaniem jest czy ktoś może się orientuje gdzie znaleźć ciekawy zamiennik ? Generalnie nie wiem czy dołożyć czarne czy chrom ? Tył na tą chwilę wygląda mniej więcej tak, po prawej stronie jest zaślepka, nie wiem czy to widać jwYG6qUL_o.jpg



P.S

Znalazłem jeszcze coś takiego , co myślicie ? https://allegro.pl/oferta/kadex-koncowka-ozdobna-bmw-x5-e70-zzx5l-p-buzzer-7573966635?reco_id=24306707-5643-11e9-9408-000af7f643e0&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017#productReviews

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie chce wymienić tłumik końcowy w f30 328i na m-performance. Nie chcę żeby było za głośno i po filmikach wnioskuje że ten będzie idealny.

Chciałem się zapytać o koszty ile placiliscie za sam tłumik,a ile za robociznę. Czy można go dostać gdzieś indziej niż ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie chce wymienić tłumik końcowy w f30 328i na m-performance. Nie chcę żeby było za głośno i po filmikach wnioskuje że ten będzie idealny.

Chciałem się zapytać o koszty ile placiliscie za sam tłumik,a ile za robociznę. Czy można go dostać gdzieś indziej niż ASO?

Podbijam temat.


 

Dzięki, tu jeszcze porównanie z seria:


https://youtu.be/sCzWizgJgkc

 


Mam pytanko co do Twojego wydechu: wymieniłeś sam tłumik końcowy na m-perf. i tyle czy było coś jeszcze?



Trochę czasu myślałem nad wydechem u siebie. Mam 320i Lci, nie chcę popcornów downpipów i innych, wystarczy mi takie brzmienie jak w m-perf. Czy końcowy tłumik w 320i m-perf. też ma taki sam dzwięk jak w 328/330i ?? Jakiego ewentualnie tłumika mam szukać do swapa? Nie chcę zakładać nowego temat skoro ten jest świeży. Proszę o jakieś info. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.