Skocz do zawartości

Czy BMW aktualizuje jeszcze navi w F30?


Autko78

Rekomendowane odpowiedzi

BMW Professonial z RTTI (korki) jest bardzo dobre - najlepsze jakie używałem z wbudowanych w samochodzie. Ale Google Maps i tak jest lepsze... szkoda, że BMW traktuje Polskę jak kraj trzeciego świata i nie chce odblokować Apple Car Play który jest w aucie... :-(

 

Car Play podobno działa w taki sposób: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=92&t=352682

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo Ci dziękuje za info :-)

Rzeczywiście pojawiło się w systemie - jedyne 1250 pln :roll: ale za to jednorazowo...


PS. Pobawiłem się tym dziś. Niestety na kolana nie rzuca. Słaba rozdzielczość i wyświetla się na 2/3 ekranu. Zapewne przez to, że jest po Bluetooth.

Najgorsze dla mnie jednak jest to, że Deezer, czy Spotify może działać tylko po Bluetooth, a to już jest znaczna utrata dźwięku.Nie można mieć połączonego iPhone z Apple Car Play po bluetooth i słuchać muzyki po USB :-(

Google Maps działają bardzo dobrze. Niestety słabo się je obsługuje bez dotykowego ekranu... Także mieszane uczucia ;-)


Update po 2 dniach :-) - Google Maps - bardzo ok, do jakości wyświetleń (słaba rozdzielczość) można się przyzwyczaić. Jak uruchamia się Google Maps i muzykę (Spotyfy/Deezer) to niestety zupełny brak płynności przy przełączaniu widoków. Bluetooth jest tutaj niestety wąskim gardłem...


Minusem jest niestety to, że jak używamy Google Maps poprzez Apple Car Play i chcemy cokolwiek zrobić w tel, to Google Maps znikają z ekranu navi. Drugi minus to nie da się wyszukiwać kontaktów tel. tak jak dotychczas, tylko trzeba to robić w Apple Car Play ikona Telefonu - co jest niestety mniej wygodne :-(

Edytowane przez Gregonio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkleję to też tutaj, jak wygląda sprawa


Dzień dobry,

Proszę o informację dlaczego nie ma żadnych aktualizacji do mapy z przed półtora roku road map europe route 2018-1? Mam wykupioną subskrypcję do samochodu vin WBA3xxxxxxxxxx. Przecież to są zwyczajnie wywalone pieniądze w błoto, zero aktualizacji.



Temat:Dziękujemy za zapytanie CRM:0

SŁUŻĘ POMOCĄ.

Szanowny Panie Macieju,

dziękuję za przesłanie poprawnego numeru VIN. Pojazd o numerze VIN WBAxxxxxxxxxxx istotnie posiada subskrybcję na aktualizację mapy aktywną do 29 lutego 2020.

Informuję, że BMW AG w Monachium jest świadome sprawy i wydłuży Panu okres subskrybcji na aktualizację mapy.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Z poważaniem

Natalia S........

BIURO OBSŁUGI KLIENTA BMW

Tel.: 885 269 269 (885 BMW BMW)

e-mail: info.bmw.pl@bmw.com



Temat:ODP: Dziękujemy za zapytanie CRM:0xxxxx

Dziękuję za odpowiedź.

Proszę o jakiś konkret, kiedy będą aktualizacje mapy? Przedłuży na jaki okres?

Właściwie to zastanawiam się nad reklamowaniem tego systemu nawigacji. Jak można sprzedawać coś do czego nie ma suportu a potem jeszcze brać pieniądze za aktualizację których nie ma - paranoja.



Temat:ODP: Dziękujemy za zapytanie CRM:0xxxxxx

Nie otrzymałem odpowiedzi. Czy ma Pani jeszcze coś do dodania w sprawie moich pytań?

Treść tej rozmowy udostępnię na ogólnopolskim forum marki BMW, jest dużo więcej osób zainteresowanych tym tematem...


Szanowny Panie Macieju,

"Przepraszam za zaistniałe niedogodności. Informuję, że BMW AG w Monachium przewiduje wprowadzenie aktualizacji mapy do końca II kwartału 2019 roku. Subskrybcja na aktualizację map będzie wydłużona o czas, w którym aktualizacje były niedostępne dla Pańskiego pojazdu".

Proszę o informację zwrotną, czy otrzymał Pan tę odpowiedź.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Z poważaniem

Natalia xxxxxxxx

BIURO OBSŁUGI KLIENTA BMW

Tel.: 885 269 269 (885 BMW BMW)

e-mail: info.bmw.pl@bmw.com


Do końca Czerwca niby mają się wyrobić, totalna porażka :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znów tak sobie działają RTTI, czyli korki... czasami są główne trasy w Warszawie gdzie nie ma żadnej informacji. Dzwoniłem na infolinie i podali mi, że jest migracja serwerów i kilka dni to jeszcze potrwa... słabe to. Kto tyle czasu migruje serwery... bzdurę jakąś nam wciskają....


Ja na poważnie rozglądam się za inną marką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam także nawigację Business w swoim samochodzie, obecnie Road Map Europe Route to 2018-1.


Właśnie dostałem odpowiedź z BMW connected drive <info@bmw-connecteddrive.pl>


w odpowiedzi na Pana wiadomość informuję, że producent BMW AG z siedzibą w Monachium przewidział dla Pańskiego pojazdu aktualizacje mapy w czerwcu bieżącego roku.

Za długi czas oczekiwania serdecznie przepraszamy. W ramach rekompensaty usługa zostanie Panu przedłużona o czas, w którym aktualizacja się nie pojawiła



TAKŻE polecam się do nich zwrócić

Chociaż tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam także nawigację Business w swoim samochodzie, obecnie Road Map Europe Route to 2018-1.


Właśnie dostałem odpowiedź z BMW connected drive <info@bmw-connecteddrive.pl>


w odpowiedzi na Pana wiadomość informuję, że producent BMW AG z siedzibą w Monachium przewidział dla Pańskiego pojazdu aktualizacje mapy w czerwcu bieżącego roku.

Za długi czas oczekiwania serdecznie przepraszamy. W ramach rekompensaty usługa zostanie Panu przedłużona o czas, w którym aktualizacja się nie pojawiła



TAKŻE polecam się do nich zwrócić

Chociaż tyle :D

 

dzisiaj otrzymałem identyczą odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wielkie dzięki za informacje.


znalazłem następujące info odnośnie pokrycia dla mam east i west.


Europe East:

Full Coverage:

Belgium, Bulgaria, Denmark, Germany, Estonia, Finland, Greece, Italy, Croatia, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Austria, Poland, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Sweden, Switzerland, Czech Republic, Hungary , Vatican city and Belarus.

Only Main Road:

Albania, Andorra, Bosnia and Herzegovina, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Macedonia, Moldova, Monaco, Montenegro, Portugal and Spain.


Europe West:

Full Coverage:

Andorra, Belgium, Denmark, Germany, Finland, France, Greece, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Austria, Poland, Portugal, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Czech Republic, Hungary and Vatican city.

Only Main Road:

Albania, Belarus, Bosnia & Herzegovina, Bulgaria, Estonia, Latvia, Lithuania, Macedonia, Moldova, Montenegro, Romania, Russia, Serbia, Turkey and Ukraine.


źródło: https://cartechnology.co.uk/showthread.php?tid=45915&page=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za informacje.


znalazłem następujące info odnośnie pokrycia dla mam east i west.


Europe East:

Full Coverage:

Belgium, Bulgaria, Denmark, Germany, Estonia, Finland, Greece, Italy, Croatia, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Austria, Poland, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Sweden, Switzerland, Czech Republic, Hungary , Vatican city and Belarus.

Only Main Road:

Albania, Andorra, Bosnia and Herzegovina, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Macedonia, Moldova, Monaco, Montenegro, Portugal and Spain.


Europe West:

Full Coverage:

Andorra, Belgium, Denmark, Germany, Finland, France, Greece, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Austria, Poland, Portugal, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Czech Republic, Hungary and Vatican city.

Only Main Road:

Albania, Belarus, Bosnia & Herzegovina, Bulgaria, Estonia, Latvia, Lithuania, Macedonia, Moldova, Montenegro, Romania, Russia, Serbia, Turkey and Ukraine.


źródło: https://cartechnology.co.uk/showthread.php?tid=45915&page=3

 


Na szczęście to nie prawda :) W Niedziele jadę do Chorwacji i lekko mnie wystraszyłeś, ale sprawdzałem przed momentem i w Europe West jest Chorwacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za informacje.


znalazłem następujące info odnośnie pokrycia dla mam east i west.


Europe East:



Europe West:



źródło: https://cartechnology.co.uk/showthread.php?tid=45915&page=3

 


Na szczęście to nie prawda :) W Niedziele jadę do Chorwacji i lekko mnie wystraszyłeś, ale sprawdzałem przed momentem i w Europe West jest Chorwacja .

 

w takim razie podaj prawidłowe pokrycie dla wersji West i East. Ja znalazłem tylko to co wkleiłem, myślę że w warto sprostować zawarte tu błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy BMW AG w Monachium wydłużyło komukolwiek subskrypcję na aktualizację mapy o czas występowania usterki?

Mój pakiet stracił ważność z dniem końca lipca i jak narazie nie zauważyłem jakichkolwiek zmian.

BMW Polska nie odpisuje na moje maile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest też już Road Map EUROPE Way 2019-4 dla nawigacji Business

Hmm, sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz przez program BMW download manager i dostępna jest mapa o nr 2019-2. Jest inna metoda sprawdzenia dostępności nowej mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazała się wersja 2019-4 w DownloadManagere i jest już zaktualizowana nawigacja w żony F34 bez problemów
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.